جدیدترین اخبار و مقالات تکنولوژی

هوش مصنوعی گروک ، یک پروژه توسعه یافته توسط شرکت xAI  است که از زمان آغاز به کارهیاهوی بسیاری به پا کرد. به نظر می‌رسد هر کاری که ایلان ماسک دستی در آن دارد همواره با جنجال‌های بسیاری همراه است.

هوش مصنوعی Gemini گوگل به زودی راه خود را به گوشی‌های پرچمدار سامسونگ و سایر دستگاه‌های اندرویدی باز خواهد کرد. این هوش مصنوعی اکنون در پیکسل 8 پرو به اجرا درآمده است.

یک پروژه بزرگ برای توسعه یک دیتاسنتر زیردریایی در جزیره هاینان چین در دست اجرا قرار دارد. این پروژه توسط شرکت BHDT (تکنولوژی دیجیتال هایلندر پکن) انجام می‌شود و اهداف بسیاری را دنبال می‌کند. این دیتاسنتر شامل بیش از ۱۰۰ واحد استوانه‌ای شکل است که در عمق ۳۵ متری در زیر آب جزیره نصب می‌شود.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت، هوش مصنوعی کوپایلوت در مرورگر اج را به ویژگی خلاصه کردن ویدئوها مجهز کرده است. هوش مصنوعی جدید مایکروسافت قابلیت دیگری هم دریافت کرده است.

بالاخره شرکت IBM از تراشه‌ های کوانتومی خود به ظرفیت 1000+ کیوبیت در کنار یک پردازنده کوانتومی دیگر رونمایی کرد. این پردازنده‌ها امکان تصحیح خطا را بهبود بخشیده‌ و راه را برای استفاده از آن‌ها در زندگی واقعی ساده‌تر کرده‌اند.

صفحه 1 از 716