coinex
راهنمای خرید تکراتو

آمازون (شرکت)

آمازون یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است که مرکز آن در سیاتل، واشنگتن واقع است. این شرکت بزرگترین خرده فروشی اینترنتی در ایالات متحده آمریکا است.


فهرست


مقدمه

آمازون در ابتدا کار خود را تحت عنوان فروشگاه کتاب آنلاین شروع و سپس به زودی محصولات متنوعی از قبیل DVD، VHS، CD، دانلود و یا پخش ویدیو و MP3، نرم افزار، بازی های ویدیویی، وسایل الکترونیکی، پوشاک، مبلمان، غذا، اسباب بازی، جواهرآلات و … را عرضه داشت. این شرکت همچنین اقدام به تولید قطعات الکترونیکی مصرفی از قبیل کتابخوان الکترونیکی Amazon Kindle، Fire Kindle (تبلت شرکت آمازون)، Fire TV (دستگاه دیجیتال تلویزیون)، Fire Phone (گوشی هوشمند آمازون که مجهز به تکنولوژی ۳D فیلم سه بعدی (3D) یک فیلم ۳D (سه بعدی) یا S3D (سه بعدی برجسته) یک تصویر متحرک است که باعث افزایش توهم درک عمق... جزییات بیشتر در تکشنری » است) و ارائه حجم عظیمی از خدمات محاسبات ابری (Cloud Computing) کرده است. این شرکت همچنین به فروش برخی از محصولات کم قیمت، نظیر کابل های USB تحت عنوان برند داخلی‌اش، AmazonBasics، پرداخته است.

آمازون وب سایت های خرده فروشی جداگانه‌ای برای کشورهای آمریکا، بریتانیا و ایرلند، فرانسه، کانادا، آلمان، هلند، ایتالیا، اسپانیا، استرالیا، برزیل، ژاپن، چین، هند و مکزیک دارد. آمازون هند به سرعت خدمات پخش ویدیو، فیلم و آهنگ را در هند آغاز کرد. آمازون همچنین برای برخی از محصولاتش به برخی از کشورهای مشخص، ارسال بین المللی انجام می‌دهد. آمازون چندین و چند سایت و شرکت تابعه دارد و شاید برایتان جالب باشد که سایت Alexa.com و IMDb.com نیز جزء این سایت ها قرار دارند.

فهرست


تاریخچه

این شرکت در سال ۱۹۹۴ توسط Jeff Bezos تاسیس شد. در سال ۱۹۹۴، Bezos از کار خود که نایب رئیس ارشد شرکت وال استریتی D. E. Shaw & Co. بود، استعفا و راهی سیاتل شد. او کارش را بر روی یک طرح تجاری آغاز کرد که سرانجام تبدیل به آمازون شد. Jeff Bezos در تاریخ ۵ جولای ۱۹۹۴ شرکت خود را با نام Cadabra به صورت قانونی در آورد و سایت نیز در سال ۱۹۹۵ با نام Amazon.com آنلاین شد. Bezos نام cadabra.com را بدین دلیل به amazon.com تغییر داد زیرا از نظر شنیداری خیلی به cadaver (جسد) شبیه بود. علاوه بر این نامی که با A شروع شود نسبت به بقیه ارجح بود زیرا در هر لیست مرتب شده با حروف الفبا در بالای لیست قرار می‌گرفت.

Bezos نام آمازون را با جستجو در یک دیکشنری انتخاب کرد و به این دلیل روی “Amazon” متمرکز شد زیرا آنجا جایی عجیب غریب و متمایز است، درست همان طور که او برای فروشگاهش برنامه ریزی کرده بود.

جستجو براساس حروف الفبا