کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

مذاکرات گوگل و اوراکل به نتیجه ای نرسید؛ این دو شرکت منتظر رای دادگاه هستند

مذاکرات گوگل و اوراکل به نتیجه ای نرسید؛ ای دو شرکت منتظر رای دادگاه هستند

مذاکرات گوگل و اوراکل به نتیجه ای نرسید؛ این دو شرکت منتظر رای دادگاه هستند.

آرون گروپس

اوراکل در سال ۲۰۱۰ گوگل را به استفاده از API جاوا بدون مجوز و نقض قانون کپی رایت متهم کرد. گوگل ادعا کرده است که API ها نمی توانند ثبت شوند و در حالیکه دادگاه بدوی موافقت کرده بود، این تصمیم دو سال پیش عوض شد. از آن زمان به بعد، دیوان عالی کشور این مورد را برای محاکمه به دادگاه بدوی بازگردانده است. اوراکل با این ادعا که گوگل در طول این سال ها از طریق اندروید به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار دست یافته است، هم اکنون ۹.۳ میلیارد دلار از این غول جستجو طلب کرده است. در واقع تنها ۴۷۵ میلیون دلار از این مبلغ  برای جبراین این خسارت است و باقی آن یعنی مبلغ ۸.۸۳ میلیارد دلاری سودی که گوگل از فروش تبلیغات موبایلی و اپلیکیشن های اندرویدی بدست آورده را پوشش می دهد.

بعد از اینکه گوگل اعلام کرد با اندروید ان (Android N) از JavaJDK اپن سورس استفاده می کند، دوطرف تصمیم گرفتند تا قبل از محاکمه با یکدیگر روی این موضوع بحث کنند. متاسفانه بعد از صحبت کردن به مدت ۶ ساعت، نتوانستند با یکدیگر به توافق برسند و هیچ مذاکره ای هم برای آینده برنامه ریزی نشده است و به نظر می رسد همه چیز به رای دادگاه بستگی داشته باشد.

در واقع این دومین تلاش گوگل و اوراکل برای حل و فصل این موضوع در خارج از دادگاه بوده است. اما دادگاه بعد از شکست آخرین مذاکرات این دو شرکت اشاره کرد که “تنها برخی از این مسائل باید رسیدگی شود”. هم اکنون این دو شرکت منتظر جلسه ی بعدی دادگاه هستند تا ببینند که دادگاه به نفع کدامیک رای را صادر می کند.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر