سگ رباتیک SpotMini نمونه تکامل یافته یک حیوان خانگی!

سگ رباتیک SpotMini نمونه تکامل یافته یک حیوان خانگی!

شرکت بوستون داینامیکس (Boston Dynamics، که جزء شرکت های تابعه آلفابت است) که پیش از این با سگ غول پیکر خود شناخته می شد، حال نمونه کوچکتری با نام SpotMini طراحی کرده است. سگ رباتیکی که شاید در آینده ای نه چندان دور بتواند جای سگ های خانگی را بگیرد.

این ربات تماما الکتریکی (و نه هیدرولیکی) حدودا 25 کیلوگرم وزن داشته و با یک بار شارژ می تواند تقریبا 90 دقیقه به جست و خیز بپردازد. این سگ رباتیک همچنین بانمک ترین رباتی است که بوستون داینامیکس تا به امروز ساخته که برای ساکنان آپارتمان ها نیز قابل استفاده است.

برخلاف سگ های دیگر، SpotMini به آب و غذا نیاز ندارد و تنها کافی است که آن را شارژ کرده و ابا آن سرگرم شوید. درضمن این سگ رباتیک می توانید با اتصال یک گردن رباتیک، به شما در کارهای خانه نیز کمک کند.

می تواند ظرف های کثیف را در ماشین ظرفشویی قرار دهد و یا آشغال ها را در سطل آشغال بیاندازد و یا همچنین مثل اکثر سگ های خانگی دیگر می تواند لحظات نشاط آوری را برایتان به ارمغان آورد.

باید گفت که SpotMini می تواند حکم یک حیوان خانگی کم نقص را برایتان به ارمغان آورد، البته نباید فراموش کنید که در نهایت، SpotMini نیز یک حیوان خانگی است و گاهی شیطنت های خاص خود را دارد.

در ادامه ویدیوی منتشر شده در کانال یوتیوب بوستون داینامیکس را مشاهده خواهید کرد:

.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: thenextweb


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر