هنسی ونوم GT ، سریع ترین ماشین دو نفره جهان

هنسی ونوم GT ، سریع ترین ماشین دو نفره جهان

بوگاتی ویرون سال ها نماد سرعت و شتاب و قدرت مطلق بود. اتومبیلی ۲ میلیون دلاری که در اوایل سال ۲۰۰۵ به بازار عرضه شد. موتور ۱۶ سیلندر ۸ لیتری با آرایش W که توانی معادل ۱۰۰۱ اسب بخار تولید می کرد و این هیولای ۱۹۰۰ کیلوگرمی را تنها در ۲.۵ ثانیه و مسافت تنها ۳۱ متر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۴۱۰ کیلومتر در ساعت می رساند.

در سال ۲۰۱۰ شرکت هنسی پرفورمنس انجینیرینگ مدل ونوم جی تی را برای پایان دادن به سلطه مطلق بوگاتی ویرون طراحی و تولید کرد. این اتومبیل با استفاده از یک موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری مجهز به دو توربوشارژر با توان باور نکردنی ۱۲۰۰ اسب بخار (۲۰۰ اسب بخار بیشتر از بوگاتی ویرون) در دور موتور ۶۵۰۰ و گشتاور ۱۵۶۵ نیوتون متر در دور موتور ۴۲۰۰ را تولید می کند.

هنسی ونوم GT بر اساس شاسی اتومبیل لوتوس اگزیج و الیزه انگلیسی ساخته شده و با وزن ۱۲۲۰ بسیار سبک تر از تنها رقیب خود بوگاتی ویرون است. حداکثر سرعت ثبت شده با این جت زمینی ۴۳۷ کیلومتر بر ساعت معادل ۲۷۱ مایل بر ساعت در مرکز فضایی کندی در فلوریدا بوده که در مقایسه با سریعترین سرعت ثبت شده توسط بوگاتی ویرون که ۴۳۰ کیلومتر بر ساعت معادل ۲۶۷ مایل بر ساعت و در سال ۲۰۱۰ به رانندگی پیر هنری رافانل با یک مدل بوگاتی ویرون سوپر اسپرت ۷ کیلومتر سریعتر است و رسما عنوان سریع ترین اتومبیل جهان را به خود اختصاص می دهد. البته در رکوردگیری غیر رسمی این اتومبیل به سرعت ۴۴۳ کیلومتر در ساعت معادل با ۲۷۸ مایل هم رسیده است.

موتور هنسی ونوم جی تی در وسط قرار دارد و از بلوک آلمینیوم ساخته شده است. رد لاین یا خط قرمز دور موتور در ۷۲۰۰ دور است. جعبه دنده ۶ سرعته ریکاردو وظیفه انتقال قدرت به چرخهای عقب را به عهده دارد. ضرایب دنده ها به شرح زیر است:

۲.۶۱ به ۱ برای دنده ۱ با حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت یا ۶۸ مایل بر ساعت، ۱.۷۱ به ۱ برای دنده ۲ با حداکثر سرعت ۱۶۷ کیلومتر بر ساعت یا ۱۰۴ مایل بر ساعت، ۱.۲۳ به ۱ دنده ۳ با حداکثر سرعت ۲۳۳ کیلومتر بر ساعت یا ۱۴۵ مایل بر ساعت ، ۰.۹۴ به ۱ برای دنده ۴ با حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت یا ۱۹۰ مایل بر ساعت ، ۰.۷۷ به ۱ برای دنده ۵ با حداکثر سرعت ۳۷۳ کیلومتر بر ساعت یا ۲۳۲ مایل بر ساعت و ۰.۶۳ به ۱ برای دنده ۶.

موتور غول پیکر هنسی ونوم GT

.

تایر های هنسی ونوم GT مدل میشلن پایلوت بوده و در جلو سایز آن ۲۵۵/۳۰/۲۰ و در عقب ۳۴۵/۳۰/۲۰ است که باعث پایداری این اتومبیل ۴.۶۵ متری می شود. کالیپرهای شش پیستون برمبو با دیسک های ۱۵ اینچ وظیفه کنترل این هیولای سرکش را دارند. کمک فنرهای هنسی ونوم جی تی قابلیت تغییر ارتفاع تا ۶ سانتی متر را داشته تا بتواند به عنوان یک اتومبیل خیابانی نیز عمل نماید.

ابعاد این اتومبیل ۴۶۵۵ میلیمتر طول ، ۱۹۶۰ میلیمتر عرض و با ارتفاع ۱۶۱۰ میلیمتر بوده و بدنه دو در اتومبیل بجز درها و سقف از جنس فیبر کربن است. کابین خودرو ترکیبی از فیبر کربن و چرم بوده و حس لوکس بودن و راحتی را همزمان با سرنشینان القا می کند. پشت آمپر آن بدور از هرگونه نشان اضافی محل قرار گیری نشانگر دورموتور و سرعت بوده که نشانگر سرعت آن تا ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت یا ۲۷۰ مایل بر ساعت مندرج شده است.

این اتومبیل با قیمتی در حدود ۱.۲۵ میلیون دلار به فروش می رسد. از افراد سرشناسی که مالک این اتومبیل هستند می توان به استیون تایلر (Steven Tyler) خواننده/آهنگساز آمریکایی گروه آئروسمیث (Aerosmith) و پدر لیو تایلر (Liv Tyler) هنرپیشه فیلم هایی از قبیل ارباب حلقه ها و نمی خواهم چیزی را از دست دهم اشاره کرد. وی با حضور در یکی از قسمت های معتبرترین شوی تلویزیونی اتومبیل جهان، تاپ گیر با حضور جرمی کلارکسون (BBC Top Gear – Jeremy Clarkson) به این نکته اشاره کرد.

در مجموع هنسی ونوم GT ، اتومبیلی است که هر دوستدار سرعتی را به سمت خود جلب کرده و طیف وسیعی از سوپر اسپرت های هم رده خود را به مبازره می طلبد. در انتها شایان ذکر است که یک مدل تغییر یافته از این اتومبیل در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب سریعترین شتاب ۰ تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت با زمان ۱۳.۶ ثانیه شد.

.

منبع: venomgtارسال نظر (1 نظر)

    سلام لطفا به سایت ما هم سر بزنیدvitrinou.ir

    ۰

    ۰
    پاسخ