coinex
OMPFinex

چگونه پولدار شویم ؟ پاسخ این سوال را از زبان ثروتمندان بخوانید

چگونه پولدار شویم؟ پاسخ این سوال از زبان ثروتمندان بخوانید

چگونه پولدار شویم ؟ پاسخ این سوال از زبان ثروتمندان بخوانید. استیو جابز و مارک کوبان و تعدادی دیگر از میلیاردها به شما می گویند که چطور این کار را انجام دهید. در این مقاله با بیان نکاتی از 7 میلیاردر بزرگ که این مسیر را طی کرده اند، به شما خواهیم گفت که چطور همین امروز اولین گام را برای پولدار شدن بردارید. با تکرا همراه باشید تا رازهای ثروتمند شدن را از زبان 7 میلیاردر بزرگ دنیا بخوانید.
به نظر می رسد که پولدار شدن یک رویای توخالی و غیرممکن است؛ اما بر اساس گزارش امسال فوربس جمعیت میلیاردرهای کل جهان 1810 نفر است. با شنیدن این رقم شاید تعجب کنید! اما آنان به همین تعداد هستند، پس تعداد پولدارهای دنیا آن قدرها هم کم نیست و این نشان می دهد خیلی هم دور از ذهن نیست که روزی شما نیز به جمع این میلیاردرها بپیوندید فقط باید بدانیم چگونه پولدار شویم ؟  قرار گرفتن در موقعیت یک میلیاردر مانند فتح قله اورست است، مطمئن باشید که غیرممکن نیست.
7 تن از ثروتمندان بزرگ و مشهور نظیر استیو جابز و مارک کوبان رازهای موفقیت و پولدار شدن خود را که با استفاده از آن ها مسیر موفقیت را طی کرده و به موقعیت کنونی دست یافته اند، را بیان می کنند. شما با استفاده از این نکات می توانید زندگی و حرفه خود را ارتقا دهید و کشف کنید که چگونه پولدار شویم ؟ یا حتی روزی به مقام میلیاردری برسید.

چگونه پولدار شویم ؟

 

میلیاردر مارک کوبان: زندگی خوب میلیاردرها پایین تر از حد متوسط شماست

چگونه پولدار شویم

پولدار شدن همیشه به این معنی نیست که مانند یک میلیاردر زندگی کنیم. در وبلاگ مارک کوبان (Mark Cuban)، سرمایه گذار بزرگ این نکته نوشته شده که بیش از حد ثروتمند شدن تنها با زندگی متواضعانه و ساده امکان پذیر است.
چگونه پولدار شویم ؟ کوبان در پاسخ به این سوال می گوید: پول خود را پس انداز کنید. پس انداز و صرفه جویی در پول، می تواند پول شما را بیشتر کند. هر ریال شما می تواند باعث افزایش پول تان شود، تصور نکنید یک ریال پول کمی است. به جای قهوه، آب بنوشید. به جای رفتن به رستوران ها و فست فودهای گران قیمت، نان و پنیر بخورید. پول خود را در چندین کارت اعتباری جداگانه قرار دهید. اگر از یک کارت اعتباری استفاده کنید به معنای آن است که شما نمی خواهید غنی و ثروتمند شوید. اولین گام برای غنی و ثروتمند شدن این است که نظم و انضباط نیاز دارید.
پول یک فرصت است. اگر شما از خرج کردن آن برای خریدهای بیهوده اجتناب کنید، می توانید یک سرمایه گذاری داشته باشید که یک میلیارد برای شما دارد و یا پول تان را در ایده کسب و کاری هوشمندانه تان به کار ببرید، که در هر دو صورت پول شما بیشتر می شود.

میلیاردر استیو جابز : بر روی کیفیت بالای همه چیز تمرکز کنید

میلیاردر استیو جابز ؛ چگونه پولدار شویم

چگونه پولدار شویم ؟ استیو جابز (Steve Jobs) در این باره می گوید: کیفیت بسیار مهم تر از کمیت است. انجام کار با کیفیت یک چیز بسیار بهتر است تا دوباره کاری شود.
من اثر کیفیت را بارها و بارها دیده ام: کارآفرینانی که عجله داشته اند و به صورت از هم گسیخته و نامنظم محصول و یا خدمات را در کنار هم قرار داده و ارائه کنند، سرانجام بازار محصول و یا خدمات آنان با یک رقیب منظم تر جایگزین شده است.
اگر شما تاکنون هیچ چیزی درباره استیو جابز نخوانده اید، شما خواهید دانست که مسیر میلیاردری اش را مدیون تفکر کمال گرایی اش است. منظور از کمال گرایی این است که همواره وسواس دارد تا کاری را کامل انجام دهد و غیر از آن را قبول ندارد.
او به ویژگی های به ظاهر احمقانه ای مشهور بود، مثل ساخت کامپیوتر نکست به شکل مکعب، که آن را در راه موفقیتش به کار برد، شما هم می توانید!
حتی اگر شما در حال ساخت آیفون بعدی نیستید، در این جا یک درس و تجربه وجود دارد که شما می توانید بیاموزید: بهترین و نهایی ترین کار خود را ارائه کنید با این که ممکن است زمان بیشتری از شما بگیرد؛ اما آن کار با کیفیت سرانجام می تواند باعث شود تا مقام میلیاردری را به دست آورید.

میلیاردر جف بزوس:  درباره پایداری فکر کنید

میلیاردر جف بزوس

میلیاردرها معمولا یک قدم جلوتر از هر کس دیگری فکر می کنند. اما در مورد مدیرعامل آمازون، که او حتی اغلب به 10 سال بعد هم فکر می کند.
جف بزوس ( Jeff Bezos) کسی که ثروت عظیمش 70 میلیارد دلار است، می گوید: درباره هر چیزی که شما می دانید حتی 10 سال بعد هم حقیقت خواهد یافت، از الان فکر کنید.
جهت رقابتی خود را تغییر دهید، تکنولوژی هایی که شما در دسترس داشتید تغییر خواهد کرد، اما مشتریان (اگر مشتریان حقیقی را بیابید) لزوما تمایل به پایداری در زمان دارند. پس شما می توانید استراتژی های خود را حول آن ها بنا کنید.
خواه آن از طریق سرمایه گذاری باشد، (شبیه به استراتژی وارن بافت) یا ساخت یک سایت دیگر مثل آمازون، میلیاردرها در طلب برنامه سریع پولدار شدن نیستند. آن ها ارزش برنامه دراز مدت را می دانند. آن ها با صبر و حوصله بر روی نتیجه تمرکز می کنند و این نتیجه آن ها را برای چندین دهه پایدار نگه خواهد داشت.

میلیاردر هوارد شولتز: به طور مداوم به دنبال افراد باهوش تر از خود باشید

میلیاردر هوارد شولتز ؛ چگونه پولدار شویم

در دنیای کسب و کار فرا رقابتی امروز، ممکن است فکر کنیم که میلیاردرها حتی یک ثانیه زمان را در روز به دیگران اختصاص نمی دهند. اما خلاف آن با جمله مدیرعامل شرکت استارباکس(Starbucks) هوارد شولتز (Howard Schultz) ثابت می شود، او می گوید: با مردم باهوش تر از خودتان تهدید نمی شوید.
خواه فرد باهوش در یک ملاقات با یک رقیب برای تبادل اطلاعات باشد و یا هنگامی که به دنبال یک مربی هستید؛ مسیر رسیدن به موقعیت میلیاردری درگیری مداوم شما برای پیدا کردن افراد زرنگ و بااستعدادتر است به جای آن که سعی کنید آن ها را کنار بگذارید. شما می توانید با یافتن افراد باهوش از فرصت های ایجاد شده نهایت استفاده را برده و از خود یک میلیاردر بسازید.

میلیاردر تیلمان فرتیتا: یاد بگیرید چطور شخصیت های مختلف را رهبری کنید

میلیاردر تیلمان فرتیتا

یکی از رازهای کلیدی موفقیت غول میلیاردرها و میزبانی ها تیلمان فرتیتا (Tilman Fertitta) این است که با هر فردی از افراد بتوانید سازگار شوید. این چیزی است که کمک کرده تا شرکت او، شرکت لاندری، تبدیل به قدرتمند ترین رستوران ایالت متحده شود و به رستوران های سهامی بپیوندد.
فرتیا می گوید: افراد می خواهند به رهبری برسند؛ اما شما باید بدانید که چگونه افراد مختلف را رهبری کنید. من با هر فردی متفاوت رفتار می کنم و این بستگی به این دارد که من چگونه آن شخص را مورد ارزیابی قرار داده ام. اگر شما بتوانید این شیوه را در کسب و کار خود انجام دهید، یعنی شما می خواهید موفقیت بیشتری به دست آورید. میلیاردرها می دانند که EQ و توانایی پاسخ به احساسات دیگران، درست به اندازه IQ مهم است. خبر خوب برای شما این است که: این یک مهارت است و شما می توانید از امروز آن را توسعه دهید.

میلیاردر اریک اشمیت: یک برنامه ریز انعطاف پذیر باشید

میلیاردر اریک اشمیت

هر میلیاردر موفقی می داند که دانایان دارای یک مهارت هستند که چگونه برنامه رشد و تعالی را دنبال کنند در حالیکه انعطاف پذیری را حفظ کنند. زیرکی، چالاکی و ایجاد فرصت های جدید برای ادامه موفقیت، ضروری است. اریک اشمیت (Eric Schmidt) رئیس شرکت آلفابت (Alphabet)، به این نتیجه رسیده است که انعطاف پذیری و آمادگی برای شکست ها و بحران ها، عناصر کلیدی برای موفقیت در دنیای کارآفرینی هستند. اریک می گوید: شما نمی توانید برنامه ابداع کنید، شما نمی توانید برنامه اختراع کنید، اما همه شما می توانید به سختی کار کنید تا برنامه ای ایجاد کنید که در یک مکان به جا و آماده باشید و از فرصت های موجود استفاده کنید.
اولین مدل های کسب و کار به ندرت از شیوه درستی توسعه داده می شدند؛ اما میلیاردرها دست برنداشتند و وقتی آن اتفاق افتاد، شکست خود را پذیرفتند. آن ها مدل ها و برنامه های خود را تعدیل کردند. آن ها تا زمانی که فرصت های زیادی داشته باشند، هزاران بار مدل ها و برنامه های کسب و کار را تعدیل کردند.

میلیاردر لری الیسون: بیش از آن چه برآورد می کنید، فهیم و دانا باشید

میلیاردر لری الیسون

این یک حالت بدیهی است که میلیاردرها از هیچ کس دیگری پیروی نمی کنند و مسیر مخصوص خود را دارند. در اغلب اوقات، رد شدن یا اشتباه بودن در مسیر آنان طبیعی است. به عنوان یک میلیاردر، لری الیسون (Larry Ellison) بنیان گذار شرکت اوراکل (Oracle Corporation) می گوید: وقتی شما نوآوری می کنید، شما باید آمادگی داشته باشید که هر کسی به شما چیزی بگوید. در واقع آجیل مجلس می شوید. بنابراین دلسرد نشده و چیزهای جدید را امتحان کنید. شاید شما را برای آن کار ها دیوانه بخوانند(من درک می کنم مثل وقتی که من شرکتم را شروع کردم) یا شاید شما بتوانید راهی پیدا کنید که نوآوری شما وارد بازار بکر شود. شاید این مسئله را تا زمانی که برای امتحان یک ایده به شما لقب دیوانه ندهند، درک نکنید. چگونه پولدار شویم ؟ این سوالی است که برای آن پاسخ های مختلفی وجود دارد!

.

منبع: inc

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    واقعا هم راز پول دراوردن اینه که به پول زیاد فکر نکنی کارت درست انجام بدی پول زیاد خودش میاد. ممنون از مطلب مفیدتون

    پاسخ

    عجب داستانیه خخخخخخخختمام اینا طولانی مدت برنامه ریزی داشتن در صورتی که الان تو این دورو زمونه طرف میاد میخواد 2ساله تیلیاردر بشه و به تمام اهداف برسهتو این لیست جای (بابک زنجانی) خالیه ها!!!!!!!!!!!

    پاسخ