فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دزدی اطلاعات یک میلیارد کاربر یاهو ؛ فورا رمز خود را تغییر دهید!

دزدی اطلاعات یک میلیون کاربر یاهو ؛ فورا رمز خود را تغییر دهید!

اگر سال 2014 میلادی را به یاد آورید قطعا یکی از بزرگترین حوادث پر بحث و داغ آن سال، بزرگترین هک تاریخ یعنی هک سیستم شرکت یاهو ( بزرگترین ارائه دهنده سیستم ایمیل در دنیا) بود؛ اما حالا خبری منتشر شده است که نشان می‌دهد این سیستم در سال 2013 نیز به صورت بسیار شدیدی هک و اطلاعات یک میلیارد حساب کاربری به سرقت رفته است. در ادامه با تکرا همراه باشید.

شرکت یاهو بزرگترین سیستم ایمیل دنیا را در خود دارد و می‌توان به جرات گفت بسیاری از افراد که از ایمیل گوگل یا همان جیمیل استفاده می‌کنند، از ایمیل یاهو نیز استفاده می‌کنند به همین سبب باید امنیت این سیستم همچون سیستم گوگل بسیار بالا باشد؛ اما حالا طبق اطلاعات لو رفته از این شرکت، یاهو یکی از ناامن‌ترین سیستم‌های دنیا را دارد و اطلاعات بسیاری از حساب‌های کاربری از جمله گذرواژه و نام کاربری بیش از یک میلیارد حساب کاربری به دست هکرها افتاده است.

دزدی اطلاعات یک میلیون کاربر یاهو ؛ فورا رمز خود را تغییر دهید!

سال 2014 میلادی، بزرگترین هک دنیا با هک شدن سیستم شرکت بزرگ یاهو رخ داد؛ اما طبق اسنادی که  خبرگزاری فرانسه از قول شرکت یاهو منتشر کرده است، نشان می‌دهد کمپانی یاهو  در ماه اوت سال 2013 میلادی توسط یک شخص ثالث غیر مجاز یا همان یک هکر، اطلاعات حدود یک میلیارد حساب کاربری را به سرقت برده است.

در واقع این میزان از یک سرقت توسط هکرها تقریبا بزرگترین هک تاریخ در نوع خود است؛ چرا که این شرکت  سه ماه گذشته یعنی در 22 سپتامبر سال میلادی جاری اعلام کرد که 500 میلیون حساب کاربری به دست هکرها افتاده است و از کاربران خواست نسبت به تغییر گذرواژه خود به صورت فوری و جدی عمل کنند.

با این تفاسیر شرکت یاهو که زمانی غولی در صنعت اینترنت بود، حالا ضربه‌هایی بزرگ و سخت خورده است که باعث شده است تا توافق 48 میلیارد دلاری آن‌ها با شرکت ورایزن در هاله‌ای از ابهام باشد؛ چرا که شرکت ورایزن اعلام کرده است با ادامه تخقیقات توسط کمپانی یاهو، شرایبط بررسی خواهد شد و نتیجه نهایی و اثرات این سرقت‌های بزرگ مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

یاهو اعلام کرده است که صاحبان حساب‌های سرقت شده باید به صورت فوری به این سایت وارد شوند و نسبت به تغییر گذرواژه خود، اقدامات امنیتی را انجام دهند؛ چرا که پسووردها از طریق الگوریتم MD5 که در سال 2013 میلادی به راحتی قابل استفاده بوده است، مورد هک قرار گرفته‌اند. به همین دلیل نمی‌توان به راحتی مشخصات هکر و  کسی که این نفوذ بزرگ را انجام داده است را متوجه شد.

.

منبع: inc

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر