فهرست نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی ثبت شده در شرکت گمرک ایران

 • شرکت گمرک ایران فهرستی از شرکت‌های خارجی ثبت شده با قابلیت ورود محصولات قانونی با نمایندگی پس از فروش مجاز را در حوزه لوازم خانگی و موبایل منتشر کرده است.

  همانطور که می‌دانید یکی از برنامه‌های اصلی و مهم دولت یازدهم، دولت حسن روحانی، پیگیری شدید مبارزه با قاچاق ارز و کالا و حمایت از تجارت رسمی از طریق پرداخت گمرکات بوده است. حالا شرکت گمرک ایران برای اولین بار فهرستی از نمایندگی‌های رسمی تایید شده را منتشر کرده است. در ادامه با تکرا همراه باشید تا با وارد کنندگان اصلی برندهای شناخته شده خارجی در ایران آشنا شوید.

  مسئله واردات قانونی از طریق پرداخت گمرک و ارزش افزوده برای بسیاری از شرکت‌ها ناخوشایند است و بسیاری همچنان از راه غیر قانونی یا همان قاچاق محصولات خود را به بازار ایران می‌آورند؛ اما طبق برنامه دولت یازدهم همه شرکت‌های بزرگ باید از روش قانونی برای واردات محصولات استفاده کنند.

  شرکت گمرک ایران فهرستی از شرکت‌های خارجی ثبت شده با قابلیت ورود محصولات قانونی با نمایندگی پس از فروش مجاز را در حوزه لوازم خانگی و موبایل منتشر کرده است.

  وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه گمرک جمهوری اسلامی ایران و مرکز اصناف و امور بازرگانان، طرح جدیدی را ایجاد کرده‌اند که با استفاده از آن فقط شرکت‌های نماینده اصلی قادر به واردات یک کالا از برندی خاص خواهند بود و دیگر هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند با استفاده از رانت و یا کارت بازرگانی یکبار مصرف، اقدام به واردات محصول کند. برای مثال تلفن همراه و تبلت شرکت هوآوی از این پس تنها از طریق شرکت ارکان ارتباطات که یک گارانتی این شرکت نیز محسوب می شود، تامین خواهد شد و شرکت حامی (هوآوی سرویس) نمی‌تواند این محصولات را وارد کند.

  طرح جدید دولت به گمرک و استفاده از درآمد بالا برای اداره کشور کمک بسیار بزرگی خواهد کرد. با استفاده از سیستم گمرک الکترونیک که تمامی رویه واردات یک محصول از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه گمرکات و ترخیص در آن انجام می‌گیرد تا رویه واردات در سیستم کامپیوتری پردازش می شود و درصد خطا به صفر برسد.

  به احتمال زیاد باید گفت در آینده افزایش قیمتی را در محصولات برندهای خارجی داشته باشیم؛ چرا که از این پس باید گارانتی‌های دیگر نیز، محصول خود را از این وارد کنندگان و به صورت قانونی تامین کنند؛ چرا که این محصولات در سیستم گمرک ثبت شده است و با برگه سبز وارد شده است.

  همچنین در زمان ترخیص در گمرک، کارکنان این شرکت محموله‌ها را چک می‌کنند تا اطلاعات درج شده در ثبت سفارش با محصولات وارد شده یکسان باشد و مغایرتی نداشته باشد.

  شرکت گمرک ایران فهرستی از شرکت‌های خارجی ثبت شده با قابلیت ورود محصولات قانونی با نمایندگی پس از فروش مجاز را در حوزه لوازم خانگی و موبایل منتشر کرده است.

   در هر صورت لیست منتشر شده و اقدامات در دولت یازدهم، دولت تدبیر و امید نشان می‌دهد که این دولت برخلاف دولت‌های قبلی توانسته است یک سر و سامان اساسی به سیستم گمرک و واردات بدهد تا از پدیده ناهنجار قاچاق جلوگیری شدیدی شود که برای اقتصاد ایران و حمایت از تولید کنندگان یک نکته بسیار مهم است. امیدواریم  همچنان در این دولت و دولت‌های آینده شاهد پیشرفت سازمان توسعه تجارت و برخورد شدید ستاد مرکزی مباره با قاچاق ارز و کالا با قاچاقچیان باشیم.

  اسامی نمایندگی‌های رسمی برندهای خارجی در ایران به شرح زیر است:

  نام شرکت

  نام محصول نشان تجاری

  بازرگانی اشجع باتری

  باتری خودرو

  PLATIN-HELDEN

  سام پخش

  لوازم خانگی Samsung

  پارسه صنعت توان کاوه

  باتری خودرو Trophy
  بین‌الملل ایلیا موتور خودروی سواری

  Lotus

  ایده مدپایا پوشاک

  Luisa Spanoli

  مجید بختیاری دولابی

  باتری خودرو

  Nova
  شبکه گستران پایتخت

  محصولات شبکه کامپیوتری

  Site com
  ارکان ارتباطات تلفن همراه و تبلت

  huawei

  شاب دستگاه پخش با کارت‌خوان اسپیکر
  SD/Reader/Player

  Mifa

  فناوران آواسیس

  کارت گرافیک – لوازم جانبی – پاور – کیس

  Gigabyte

  فناوران اواسیس

  محصولات و تجهیزات کامپیوتری و لوازم جانبی

  Axtrom

  اسمارت تکنولوژی قشم

  تلفن همراه

  Smart

  آژند قشم

  لوازم خانگی – لوازم صوتی و تصویری – لوازم برقی مراقبت شخصی

  Panasonic

  گلدیران نوین

  لوازم صوتی و تصویری به شرح گواهی

  LG

  کاریان

  تلفن همراه – تبلت

  Samsung

  شاپ سرویس منطقه آزاد چابهار

  لوازم خانگی

  West Point

  گروه تجاری سناپویان

  لوازم خانگی

  Bosch

  ایده‌آل نگار خاورمیانه

  بخارشوی cs۶

  Domena

  ایده‌آل نگار خاورمیانه

  لوازم خانگی

  Baby Lock

  ایده‌آل نگار خاورمیانه

  چرخ خیاطی

  Jaguar

  .

  منبع: ایسنا

  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.