بازار داغ اتومبیل های خودران نظر بسیاری از خودروسازها را به خود جلب کرده است

بازار داغ اتومبیل های خودران نظر بسیاری از خودروسازها را به خود جلب کرده است

یوداسیتی (Udacity) که یک شرکت مشهور در زمینه خدمات آموزشی آنلاین بوده، اخیرا در حال آموزش مهندسان بسیاری برای کار کردن با اتومبیل های خودران است. این شرکت آمادگی خود را برای شناسایی و تربیت افراد مستعد به منظور تاسیس یک شرکت مجزا در زمینه‌ تکنولوژی اتومبیل های خودران (تاکسی‌های خودران) اعلام کرده است.

اولیور کامرون (Oliver Cameron) که مدیر اجرایی ارشد یوداسیتی است، شرکت وویج (Voyage) را به عنوان زیر مجموعه شرکت یوداسیتی تاسیس خواهد کرد و هدف این شرکت نوپا یا استارتاپ طبق شعار خود این کمپانی “ظرف مدت حداکثر 5 سال، اتومبیل های خودران را در اختیار کاربران واقعی قرار خواهیم داد” خواهد بود.

همانطور که کامرون در توییتر خود نوشته بود:

به لطف یک زیست بوم رشد یافته، وویج به هدفش که همان ترویج اتومبیل های خودران است، خواهد رسید. در این شرکت، ما فعل یا عملکرد خودران بودن را به خودروهای فعلی اضافه خواهیم کرد، بدون آنکه نیاز باشد تا خودروهای خودران جدیدی بسازیم.

بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر (Business Insider که یک وب سایت خبری آمریکایی-آلمانی است)، برنامه‌ی وویج آن است که خود را از رقیبانی مانند اوبر (Uber) یا لیفت (Lyft)، متمایز کند؛ به این صورت که مسافران از طریق دستورات صوتی به منظور تعیین مقصد، مشخص نمودن مکان‌های اضافی برای توقف و کنترل سیستم پخش موسیقی خودرو، تجربه‌ بسیار جالبی داشته باشند.

هدف وویج این نیست که عنوان اولین شرکت را در این عرصه از آن خود کند؛ اما این شرکت هدفش آن است که هر چه زودتر، آزمایشات این اتومبیل های خودران را با مسافران واقعی انجام دهد که این امر به احتمال زیاد تا چند ماه آتی اتفاق خواهد افتاد. موسس یوداسیتی، سباستین تران (Sebastian Thrun) نام دارد که به خاطر کار بر روی پروژه‌ خودروهای مستقل گوگل به او لقب “پدر اتومبیل های خودران” را دادند.

همانند بقیه رقبا، وویج در توسعه‌ برنامه‌های خود، خیلی عجله نخواهد کرد و یا به عبارت دیگر، تهاجمی عمل نخواهد کرد؛ شرکت فورد (Ford) هدفش آن است که در سال 2021 خودرو‌های کاملا خود مختار یا خودران خود را در اختیار مسافران قرار خواهد داد. مرسدس و بوش نیز امیدوار هستند که با فراهم کردن سرویس “اشتراک گذاری خودروی خودران قبل از سال 2020” بتوانند بر بازار غلبه کنند. GM گزارشی را ارائه کرده که در آن قرار است ناوگان خودروهای مستقل را در سال 2018 پیاده سازی کند.

.

منبع: engadgetارسال نظر