میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید

بررسی و مشخصات فنی لکسوس LC500 مدل سال ۲۰۱۸ میلادی

 • لکسوس LC500 مدل 2018

  لکسوس LC500 مدل سال ۲۰۱۸ میلادی یکی از خودروهای پرقدرت و مجلل تولیدی شرکت ژاپنی لکسوس (Lexus) بوده که قرار است برای سال ۲۰۱۸ میلادی به بازارهای جهانی ارائه گردد.

  شرکت لکسوس

  شرکت لکسوس از ابتدای شروع فعالیت خود به عنوان یکی از زیر مجموعه شرکت خودرو سازی ژاپنی، به عنوان یک خودرو ساز با نمونه‌های بسیار لوکس و مجهز شناخته شده بود. این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۹۸۹ میلادی آغاز نموده و شروع به ساخت خودرهای لوکس، پرقدرت و تجملی تحت برند لکسوس نمود. اولین خودروی تولیدی این شرکت نیز مدل لکسوس LS400 بود که در سال ۱۹۸۹ به بازارهای جهانی ارائه شد.

  لکسوس LC500

  شرکت لکسوس علاوه بر تولید خودروهای لوکس و تجملی در سال‌های آغازین فعالیت خود، از ابتدای دهه ۰۲۰۱ میلادی رو به طراحی و تولید خودروهای اسپرت لوکس نمود. اولین نمونه مسابقه‌ای این شرکت مدل LFA بود که توانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب نماید. آخرین محصول اسپرت این شرکت نیز مدل جدید لکسوس LC500 مدل سال ۲۰۱۸ میلادی است که در ادامه به بررسی و ذکر مشخصات فنی و توانایی‌های آن خواهیم پرداخت.

  لکسوس LC500 اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی و در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی شد. نمونه هیبریدی این خودرو با نام لکسوس LC500h با استفاده از موتور شش سیلندر خورجینی ۳.۵ لیتری و دو موتور الکتریکی خود با قدرت ۳۵۴ اسب بخار، توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون را در زمان ۵ ثانیه داشت.

  لکسوس LC500 مدل سال ۲۰۱۸ میلادی

  شرکت لکسوس برای سال ۲۰۱۸ میلادی نیز این خودرو را در دو گونه مختلف بنزینی با نام LC500 و هیبریدی با نام LC500h تولید می‌نماید. این خودرو بر پایه پلتفرم GA-L شرکت لکسوس ساخته شده که پیشتر در مدل‌های LS نیز استفاده شده بود. این خودرو یک نمونه موتور جلو، دیفرانسیل عقب (RWD) بوده که با آرایش ۲+۲ (۲ نفر سرنشین جلو با فضای عادی و فضای محدود و کوچک برای صندلی‌های ردیف دوم) به بازار عرضه شده است.

  موتور و پیشرانه بنزینی

  موتور استفاده شده در لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ یک نمونه خورجینی بزرگ هست سیلندر بوده که حجمی معادل ۵.۰ لیتر دارد. این موتور توانایی تولید نیرویی معادل ۴۷۱ اسب بخار را در دور موتور ۷.۱۰۰ RPM دارد. این موتور که از سیستم زمانبندی سوپاپ متغیر (VVT) استفاده می‌کند، توانایی تولید گشتاوری معادل ۳۹۸ پاوند بر فوت (معادل ۵۴۰ نیوتون متر) را داشته که در دور موتور ۴.۸۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد. این موتور ۳۲ سوپاپه به صورت تنفس طبیعی کار کرده و به سیستم توربوشارژر مجهز نشده است. سیستم انتقال قدرت لکسوس LC500 نیز یک نمونه ۱۰ سرعته اتوماتیک محهز به سیستم کلاچ دوبل بوده که این نیرو و گشتاور تولیدی را به چرخ‌های عقبی منتقل می‌نماید.

  لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ با این پیشرانه در عرض ۴.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیدن و حداکثر سرعت آن نیز ۱۶۸ مایل در ساعت (معادل ۲۷۰ کیلومتر) اعلام شده است. مصرف سوخت این موتور نیز با توجه به حجم آن قابل قبول بوده و توانایی پیمودن مسافتی معادل ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل شهری، ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل بزرگراهی و ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در سیکل ترکیبی را دارد.

  موتور و پیشرانه هیبریدی

  نمونه هیبریدی لکسوس LC500h از یک موتور شش سیلندر خورجینی به حجم ۳.۵ لیتر جدید ۲۴ سوپاپه سود برده که همراه با دو موتور الکتریکی، توانایی تولید نیرویی معادل ۳۵۴ اسب بخار و گشتاور ۲۵۷ پاوند بر فوت (معادل ۳۴۹ نیوتون متر) را دارد. این موتور نیز ۳۲ سوپاپه بوده و از تکنولوژی زمانبندی سوپاپ متغیر سود می‌برد. این پیشرانه لکسوس LC500h را در عرض ۴.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رساند و حداکثر سرعت آن نیز ۱۵۵ مایل در ساعت (معادل ۲۵۰ کیلومتر در ساعت) اعلام شده است.

  مصرف سوخت این موتور دیزلی – الکتریکی پرقدرت بسیار پایین بوده و با هر گالن سوخت توانایی پیمایش مسافتی معادل ۲۶ مایل (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه را داشته و مصرف میانگین آن نیز در سیکل ترکیبی ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) اعلام شده است. گیربکس لکسوس LC500h یک نمونه CVT بوده که با عملکردی چهار مرحله‌ای، رفتاری مانند گیربکس اتوماتیک ۱۰ سرعته موجود در لکسوس LC500 دارد.

  تجربه رانندگی

  برای این خودرو سه مدل مختلف رانندگی با نام‌های Eco ، Comfort و Sport+ در نظر گرفته شده که با توجه به شرایط بهترین تنظیمات ممکن برای موتور و سیستم تعلیق را فراهم می‌نماید. در مدل های Eco و Comfort حرکت خودرو بسیار نرم بوده و سواری با یک خودرو لیموزین مجلل و لوکس را تداعی می‌نماید. اما در مدل Sport+ توانایی‌ها خودرو به حداکثر رسیده و لکسوس LC500 همانند یک ابرخودرو به طی مسیر خواهد پرداخت.

  طراحی ظاهری و بدنه

  این مدل از لکسوس طراحی کاملا جدیدی داشته و بر اساس هیچ طرح دیگری ساخته نشده است. لکسوس LC500 طولی برابر با ۴.۷۶۰ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۹۲۰ میلیمتر و ارتفاعی برابر با ۱.۳۴۶ میلیمتر داشته و فاصلیه دو محور عقب جلوی این خودرو کوپه نیز برابر با ۲.۸۷۰ میلیمتر است. رای تجسم بهتر می‌توان اشاره کرد که هیوندای جنسیس کوپه (Hyundai Genesis Coupe) یکی از معدود خودروهای اسپرت قابل خرید در بازار ایران طولی برابر با ۴.۶۳۰ میلیمتر، عرضی برابر با ۱.۸۶۵ میلیمتر و ارتفاعی برابر با ۱.۳۸۰ میلیمتر دارد.

  شاسی این خودرو از فولادهای گوناگونی مانند فولاد عادی، تقویت شده و فوق تقویت شده ساخته شده است. بدنه خودرو نیز از فولاد و آلومینیوم بوده که در برخی از نقاط با پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن پوشیده شده است. تایرها نیز همه از انواع ران فلت (Run Flat – ادامه حرکت در هنگام پنچر شدن) بوده و هماهنگی کاملی با سیستم تعلیق خودرو دارد. مرکز ثقل بسیار پایین نیز موجب پایداری و هندلینگ بسیار بالا در این خودروی ۲ تنی شده است.

  طراحی داخلی و کابین

  طراحی کابین لکسوس LC500 با وجود ساده بودن بسیار زیبا و کاربردی است. در بخش‌های مختلفی از کابین مانند کنسول وسط و روکش درها به طور سخاوتنمدانه‌ای از چرم مرغوب استفاده شده است. مواد اولیه مورد استفاده نیز در بالاترین سطح ممکن قرار داشته و مشابه سایر مدل‌های تولیدی این شرکت است. تمامی دوخت‌های بخش‌های چرمی نیز به وسیله دست انجام شده و نمای بسیار زیبایی را به کابین لکسوس LC500 بخشیده است.

  یکی از موارد قابل توجه کابین نیز نحوه کنترل سیستم چند رسانه‌ای و اطلاعاتی و سرگرمی (Infotainment) موجود در خودرو است. این کنترل به وسیله یک صفحه حساس مانند پد ماوس لپ‌تاپ‌ها انتحام کرفته که در بخش سمت راستی اهرم تعویض دنده واقع شده است انجام می گردد.. صندلی‌های جلویی نیز به سیستم گرم‌کننده و تهویه مجهز شده و با موقعیت مناسب و تسلط کامل بر مسیر پیش رو تجربه لذت بخشی را برای راننده و سرنشین فراهم می‌نماید.

  امکانات و تجهیزات استاندارد

  از امکانات موجود در کابین بسیار لوکس این خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صفحه نمایش مستطیلی شکل بزرگ لمسی ۱۲ اینچی
  • ساعت آنالوگ گرانقیت در کنار صفحه نمایش
  • شیفتر‌های دنده و کنترلرهای سیستم‌های چند رسانه تعبیه شده در غربیلک فرمان
  • صفحه نمایش TFT عقربه‌ها و نشانگرهای پشت آمپر
  • داشبورد روکش شده با چرم مرغوب
  • تزئینات از جنس چوب و فیبر کربن و چرم
  • چراغ‌های جلویی سه‌گانه مجهز به لامپ های LED
  • پدال‌های گاز و ترمز ساخته شده از آلومینیوم
  • سقف پانورامای شیشه‌ای
  • نورپردازی داخل کابین با استفاده از لامپ‌های LED
  • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید (Dual Zone Climate Control)
  • ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید (Keyless)

  امکانات و تجهیزات سفارشی

  علاوه بر این امکانات لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ قابلیت تجهیز به امکانات سفارشی را نیز داشته که موارد مانند نمونه‌های زیر را به لیست بلند بالای تجهیزات این خودرو اضافه می‌کند:

  • رینگ‌های ۲۱ اینچی آلیاژی
  • پوشش‌های داخلی کابین از جنس آلکانترا (نوعی چرم بسیار مرغوب)
  • سقف از جنس فیبر کربن
  • باله عقب (Spoiler) اتوماتیک با عملکرد حساس به سرعت
  • جلو پنچره از جنس فیبر کربن
  • باله عقب از جنس فیبر کربن
  • کفپوش‌های چهار فصل به منظور جلوگیری از خسارت پوشش داخلی
  • نمایش اطلاعات رانندگی در بخش جلوی راننده (Head Up Display یا HUD)

  بسته‌های افزایشی سفارشی

  لکسوس LC500 هر چند که به تمامی امکانات موجود در بازار مجهز شده اما قابلیت تجهیز به بسته‌های افزایشی شرکت لکسوس را نیز داشته که امکاناتی جدید را به سایر ویژگی‌های موجود اضافه می‌کنند. این بسته‌ها عبارتند از

  • Convenience Package
  • All-Weather Package
  • Touring Package
  • Sport Package

  بسته Convenience

  این بسته قیمتی معادل ۱.۰۰۰ دلار (معادل ۳.۷ میلیون تومان) را داشته و امکاناتی مانند سیستم کمکی پارک، سیستم نمایش نقاط کور (Blind Spot Monitoring System) و سیستم هشدار وجود مانع و ترافیک در بخش عقبی خودرو (Rear Cross Traffic Warning) را با لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ اضافه می‌کند.

  بسته All-Weather

  بسته All-Weather قیمتی معادل ۲۵۰ دلار (معادل ۹۳۰ هزار تومان) داشته و از امکاناتی مانند غربیلک فرمان روکش شده با چرم مجهز به سیستم گرم کننده و تیغه‌های برف پاک کن با قابلیت یخ زدایی سود می‌برد.

  بسته Touring

  این بسته با قیمتی معادل ۱.۷۹۰ دلار (معادل ۶.۷ میلیون تومان) به مشتریان عرضه شده و امکاناتی مناسب طی مسافت‌های طولانی مانند سیستم صورتی بسیار با کیفیت ساخت شرکت MARK LEVINSON با فدرت خروجی ۹۱۵ وات و ۱۳ بلندگوی جداگانه، پوشش‌های متفاوت چرمی با دوخت‌های جدید برای صندلی‌ها و پوشش داخلی سقف از جنس آلکانترا (Alcantra) را به لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ اضافه می‌نماید.

  بسته Sport

  این بسته با قیمت ۲.۹۶۰ دلار (معادل ۱۱ میلیون تومان) با استفاده از سقف از جنس فیبر کربن و ۱.۴۰۰ دلار (معادل ۵.۲ میلیون تومان) بدون سقف از جنس فیبر کربن به بازار عرضه می‌گردد. این بسته روکش‌های چرمی از جنس آلکانترا را به صندلی‌های با قابلیت تنظیم در ۸ جهت مختلف به صورت الکتریکی را به سایر امکانات کابین لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ اضافه می‌کند.

  ایمنی و تجهیزات کمکی رانندگی

  لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ یک خودروی لوکس بوده و طیف وسیعی از سیستم‌های ایمنی و کمکی رانندگی مجهز شده است. از جمله این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوربین کمکی دنده عقب در بخش بالایی محل قرار گرفتن پلاک
  • سیستم کنترل سرعت تطبیقی (Adaptive Cruise Control) با استفاده از رادار و ترمز خودکار
  • ترمز‌های دیسکی مجهز به سیستم ضد قفل (ABS) برای هر چهار چرخ
  • تجهیز به ۱۰ کیسه هوا (Airbag)
  • سیستم حفظ حرکت خودرو بین خطوط جاده (Lane Keep Assist)
  • در موتور با قابیلت ارتجاعی به منظور محافظت از عابران پیاده در هنگام تصادفات رانندگی
  • چراغ‌های جلویی خودکار با قابلیت نور بالای تطبیقی
  • سیستم هشدار برخورد ار جلو با عابران پیاده با ترمز اتوماتیک

  قیمت و رقبا

  لکسوس LC500 در مدل هشت سیلندر خورجینی با قیمت پایه ۹۵.۰۰۰ دلار (معادل ۳۵۶ میلیون تومان با احتساب دلار ۳.۷۵۰ تومانی در زمان نگارش) و لکسوس LC500h هیبریدی با قیمت پایه ۱۰۰.۰۰۰ دلار (معادل ۳۷۵ میلیون تومان) به مشتریان عرضه می‌گردد. از رقبای این خودرو اسپرت می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره نمود:

  • مرسدس بنز (Mercedes Benz) کلاس SL با قیمتی مابین ۸۸.۰۰۰ دلار الی ۱۱۲.۰۰۰ دلار (معادل ۳۳۰ میلیون تا ۴۲۰ میلیون تومان)
  • ب ام و (BMW) سری ۶ با قیمتی مابین ۷۹.۰۰۰ دلار الی ۱۰۱.۰۰۰ دلار (معادل ۲۹۶ میلیون تا ۳۷۹ میلیون تومان)
  • آئودی (Audi) مدل S5 با قیمتی مابین ۵۴.۰۰۰ دلار الی ۶۲.۰۰۰ دلار (معادل ۲۰۲ میلیون الی ۲۳۲ میلیون تومان)
  • جاگوار (Jaguar) مدل F-Type با قیمتی مابین ۶۲.۵۰۰ دلار الی ۱۰۲.۰۰۰ دلار (معادل ۲۳۴ میلیون الی ۳۸۲ میلیون تومان)
  • پورشه کیمن (Porsche Cayman) با قیمتی مابین ۵۵.۰۰۰ دلار الی ۶۷.۵۰۰ دلار (معادل ۲۰۶ میلیون الی ۲۵۳ میلیون تومان)

  لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ در یک نگاه

    لکسوس LC500 مدل ۲۰۱۸ لکسوس LC500h مدل ۲۰۱۸
  حجم موتور (لیتر) ۵.۰ ۳.۵
  تعداد سیلندر ۸ خورجینی ۶ خورجینی – هیبریدی
  قدرت (اسب بخار) ۴۷۱ ۳۵۴
  گشتاور (نیوتون متر) ۵۴۰ ۳۴۹
  شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۴.۴ ۴.۷
  حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۷۰ ۲۵۰
  مصرف سوخت (شهری | لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۱۴.۷ ۹.۴
  مصرف سوخت (بزرگراهی | لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۹ ۶.۷
  مصرف سوخت (ترکیبی | لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۱۲.۷ ۷.۸
  وزن (کیلوگرم) ۱۹۵۰ ۲۰۱۸
  قیمت پایه در بازارهای جهانی (میلیون تومان) ۳۵۶ ۳۷۵

   

  منبع : تکرا

  تصاویر : Netcarshow

   

  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.