coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

10 راهکار قدرتمندی که شما را به یک رهبر موفق تبدیل می کند

10 راهکار قدرتمندی که شما را به یک رهبر موفق تبدیل می کند

یک رهبر موفق درواقع فردی با اعتماد به نفس و شجاع است که تصمیمات قاطعانه ای را اتخاذ کرده و پیروان خود را در مسیر درستی هدایت می کند. دستیابی به چنین موقعیتی چندان آسان نیست؛ اما به هر حال می توانید با استفاده از تجربیات سایر رهبران موفق، خودتان را از دیگران متمایز کرده و در این مسیر گام بردارید.

در ادامه با 10 راهکار برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق آشنا خواهید شد؛ با تکرا همراه شوید:

چطور می توانید یک رهبر موفق باشید؟

1. یک چشم انداز قانع کننده ایجاد کنید.

رهبران بزرگ روی آینده متمرکز می شوند. آنها تصویر واضحی از آرزوهای خود دارند و آنها را به واقعیت تبدیل می کنند. آنها نسبت به آینده هیجان زده هستند و زمان خود را با غوطه ور شدن در گذشته هدر نمی دهند.

2. دیدگاه خود را با دیگران در میان بگذارید.

یک رهبر موفق و بزرگ به خوبی می تواند آینده و چشم اندازهای خود را با کلمات، تصاویر و احساسات توصیف کند؛ تشریحی که می تواند دیگران را به تسخیر درآورده و آنها را قانع کند. آنها آزادانه رهبری خود را در اختیار کسانی قرار می دهند که به راهنمایی و پشتیبانیشان نیاز دارند.

3. شخصیت استواری داشته باشید.

موقعیت های مختلف نمی تواند رهبران بزرگ را تغییر دهد؛ البته که آنها انعطاف پذیر هستند و ایده های جدید را با ذهنی باز می پذیرند، اما در عقاید و ارزش های خود ثابت قدم هستند. اطرافیان به خوبی می دانند که در شرایط دشوار می توانند روی این رهبری حساب کنند.

4. متواضع باشید.

یک رهبر موفق می داند که بدون تواضع، نمی تواند چیزهای جدیدی بیاموزد. آنها به اشتباهات خود اعتراف می کنند، بازخوردها را می پذیرند و به پیشنهادات مختلف توجه می کنند. بهترین رهبران درواقع کسانی هستند که به یادگیری و بهبود علاقه دارند.

5. متمرکز باشید و رو به جلو حرکت کنید.

رهبران بزرگ روی نتایج متمرکز می شوند. آنها در برابر حواس پرتی ها، بیراهه ها و موانع ایمن هستند و دیگران را نیز به تمرکز و حرکت رو به جلو تشویق می کنند.

6. سرسخت و شجاع باشید.

رهبران بزرگ عمل می کنند و در کار خود پشتکار دارند. اینگونه از افراد با بروز مشکلات، تغییر نکرده و دچار حواس پرتی نمی شوند، بلکه با اعتماد به نفس کامل، کنترل اوضاع را در دست می گیرند. آنها با عقاید خود حرکت می کنند.

7. سرنخ ها را پیگیری کنید.

یک رهبر موفق می تواند آینده ی بزرگ و زیبایی که ترسیم کرده را به خوبی ببیند و ارتباط میان المان ها را درک می کنند؛ مهارتی که از بهترین عادت های ذهنی برای ساختن استفاده می کند.

8. به صورت استراتژیک فکر کنید.

رهبران بزرگ آینده را می بینند. آنها به خوبی می دانند که باید چه کار کنند و با برنامه های استراتژیک و پیش بینی آینده، اهداف خود را عملی می کنند.

9. انعطاف پذیر و چالاک باشید.

یک رهبر موفق به سرعت می آموزد. اینگونه از افراد می دانند که چطور باید به اطراف خود نگاه کنند و سوالات زیادی را مطرح می کنند. آنها می دانند چطور باید رفتار خود را متناسب با محیط متغیر، تنظیم کرده و در عین حال، استواری و ثابت قدمی خود را حفظ کنند.

10. منصف باشید.

رهبران بزرگ منصف هستند و در مشاجرات از کسی طرفداری نمی کنند. اطرافیان آنها همیشه از موضع آنها باخبر هستند و می دانند که باید چه انتظاری از آنها داشته باشند.

رهبران درواقع هنر ترغیب کردن دیگران به انجام کارها را کامل کرده اند؛ چرا که در حقیقت با پیام، ایده و چشم انداز خود همراستا هستند. رهبران بزرگ به راحتی این کارها را انجام می دهند و ما نیز می توانیم اینگونه باشیم؛ البته اگر این رفتارها را در مسیر رشد و توسعه خود، یک اولویت بدانیم.

.

منبع: inc

 

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر