coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

کارآفرینان موفق برای افزایش بهره وری چه توصیه هایی دارند؟

کارآفرینان موفق برای افزایش بهره وری چه توصیه هایی دارند؟

همه ی ما در پایان هر سال، زندگی خود در سالی که گذشته را مرور کرده و به دستاوردهایمان فکر می کنیم. شاید به تمامی اهدافی که برای آن سال در نظر گرفته بودیم، دست یافته ایم و شاید در برخی از آنها موفق نبوده ایم. در هر صورت، بهتر این است که به حرکت خود به سمت بهتر شدن ادامه دهیم و حتی برای کارهای بیشتر برنامه ریزی کنیم.

در ادامه، 10 توصیه از نویسندگان، پیمانکاران، کارآفرینان و سایر افراد موفق را می خوانید که در جهت افزایش بهره وری و روحیه فردی جمع آوری شده اند:

1. کار امروز را به فردا نیندازید

اگر انبوهی از نامه یا ایمیل دریافت کرده اید، بهتر است که آنها را به نامه ها و کارهای روزهای گذشته اضافه نکرده و بررسی آنها را به روزهای دیگر واگذار نکنید. شما همیشه کاری برای انجام دادن خواهید داشت. اگر تنها 10 دقیقه را برای رسیدگی به کارهایتان صرف کنید، فکر و ذهنتان را خالی کرده اید و از زمان و امکانات خود برای کارهای بهتر و مهمتر استفاده خواهید کرد.

2. جلسه ها را به حداقل برسانید

قبل از اینکه کارمندان را برای جلسه دعوت کنید، به دستور جلسه و موضوع بحث آن فکر کنید. آیا می توان این موضوع را در یک تماس تلفنی یا ایمیل گروهی بیان کرد؟ اگر به جلسه های چهره به چهره نیاز دارید، آن را با فردی مسئولیت پذیر برگزار کنید که می تواند افراد دیگر را مدیریت کند و البته زمان را از دست ندهید.

3. از پیش برنامه ریزی کنید

اغلب مردم، لحظه های ارزشمند صبح را با نوشیدن چای، چک کردن ایمیل ها، بررسی تقویم و برنامه های روز، هدر می دهند. پیشنهاد ما این است که روز خود را به یک برنامه ی واضح، کامل و عملی آغاز کنید که از شب قبل به آن فکر کرده اید.

4. از انجام دادن چندین کار به صورت همزمان پرهیز کنید

زمانی که توجه و دقت خود را برای انجام دادن چندین کار تقسیم می کنید، به کیفیت هر کدام از آن کارها آسیب می زنید. تمامی کارها به یک میزان انرژی ذهنی نیاز ندارند، پس باید آنها را اولویت بندی کرده و به ترتیب اهمیتی که دارند، آنها را به سرانجام برسانید.

5. یادداشت هایی را برای تذکر و یادآوری به خود آماده کنید

اگر حجم زیاد کارها به شما فشار می آورد، یک گام به عقب بردارید و چیزی که برای آن تلاش می کنید و اهمیت آن را یادداشت کنید. بهترین بازدهی که تمامی تلاش های شما روی یک پروژه یا هدف به همراه دارد، چیست؟ اگر مثال دقیقی از دستاوردهایتان را پیش رویتان قرار دهید، انجام دادن وظایف مختلف برایتان آسان تر خواهد بود.

6. اهدافتان را اولویت بندی کنید

یک توصیه با ارزش از سرمایه گذار و کارآفرین مشهور، وارن بافت این است که 25 مورد از مهمترین اهدافتان را لیست کنید. سپس، 5 هدف که اهمیت بیشتری دارند را انتخاب کنید و روی دستیابی به آنها متمرکز شوید. تنها در صورتی می توانید به سراغ 20 هدف دیگر بروید که به این 5 هدف، دست پیدا کرده باشید.

7. لیست to do یا کارهایی که باید انجام دهید را با دیگران در میان بگذارید

یکی از بهترین روش ها برای مطمئن شدن از عملی بودن برنامه ها و اهداف این است که لیست وظایف و برنامه های خود را با دیگران در میان بگذارید. در این صورت، خودتان را پاسخگو کرده اید و دوست، خانواده یا همکاری را به تشویق وفاداری به لیست خود وادار می کنید.

8. شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید

تمامی اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی که نوتیفیکیشن دارند را حذف کنید؛ توییتر، اینستاگرام و حتی ایمیل کار را از گوشی همراه خود پاک کنید. افراد به صورت ناخودآگاه تمایل دارند با شنیدن هر صدایی به سمت گوشی همراه رفته و آن را چک کنند؛ اما به یاد داشته باشید که برای تمرکز مجدد نیز باید زمان صرف کنید.

9. بدانید که در چه زمانی از “نه” استفاده کنید

به یاد داشته باشید که وقت شما ارزشمند است. فراموش نکنید که تمامی فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهید، شما را به هدف نهایی و بزرگتان نزدیک می کند. اگر چیزی می تواند مسیر شما را منحرف کند، پس نباید از نه گفتن بترسید. با این کار درحقیقت برای وظایف دیگری که مسئولیت آنها را پذیرفته اید، ارزش قائل می شوید.

10. مسافرت بروید

پنی پایک، بیش از 30 سال دستیار ریچارد برانسون بود و در حال حاضر برای Time etc. کار می کند؛ شرکتی که افراد را به دستیاران مجازی متصل می کند. او در جایی گفته است که یکی از دلایل موفقیت ریچارد برانسون این بود که او همیشه می دانست در چه زمان هایی به خودش استراحت دهد. “همیشه زمان هایی را برای استراحت اختصاص دهید، فرقی نمی کند که هفته ای یک بار باشد یا سالی دوبار. ریچارد همیشه در زمان های مناسبی از کار فاصله می گرفت و با خانواده سپری می کرد؛ دقیقا همینجا بود که بهترین ایده ها را خلق می کرد.”

.

منبع: entrepreneur

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر