مشخصات فنی رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ ، نمونه‌ای لوکس و گرانقیمت از بریتانیا

 • رنج روور ولار مدل سال 2018 میلادی

  رنج روور ولار ﴿Range Rover Velar) مدل سال ۲۰۱۸ میلادی نمونه‌ای است لوکس و پرقدرت در خودروهای کلاس بدنه شاسی بلند سایز متوسط که قرار است در سال جاری روانه بازارهای خودروی جهان گردد. این خودرو طراحی جدید و نسبتا مناسبی داشته و به همراه رنج روور ایووک (Range Rover Evoque) و رنج روور اسپرت (Range Rover Sport) از خودروهای شاسی بلند با کیفیت این شرکت خودرو سازی به حساب می آیند.

  رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی

  رنج روور ولار خودرویی نسبتا بزرگ بوده با در طراحی آن از سبک و زبان جدید طراحی شرکت خودرو سازی رنج روور استفاده شده است. این خودرو طولی برابر با ۴.۸۰۳ میلیمتر، پهنایی برابر با ۲.۰۳۲ میلیمتر و ارتفاعی برابر با ۱.۶۶۵ میلیمتر داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز ۲.۸۷۴ میلیمتر است.

  طراحی کلی بدنه رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی نسبتا ساده بوده ولی فرمی مدرن و خاص داشته که نمایانگر سیاست‌های کلی این شرکت در طراحی خودروهای آتی است. چراغ‌های جلویی کوتاه و کشیده بوده و جلو پنجره مشبک به همراه چراغ‌های مه شکن در بخش جلویی به همراه تزئینات مسی رنگ، نمای اسپرت و عضلانی به آن بخشیده است. طراحی بخش عقبی رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی نیز خاص بوده و با استفاده از چراغ‌های کشیده، خروجی‌های اگزوز دوگانه بزرگ و سپر عقب با شیب به سمت بالا، هماهنگی کاملی با بخش جلویی آن دارد.

  موتور و پیشرانه

  برای رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی سه موتور دیزل و سه موتور بنزینی در نظر گرفته شده است. این پیشرانه‌ها عبارتند از:

  • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری دیزل مدل D180
  • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری دیزل مدل D240
  • موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری دیزل مدل D300
  • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی مدل P250
  • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی مدل P300
  • موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری بنزینی مدل P380

  موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری دیزل مدل D180

  این پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری دیزل با حجم دقیق ۱.۹۹۹ سی سی توانایی تولید نیرویی معادل ۱۷۷ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز ۴۳۰ نیوتون متر بوده که از دور موتور ۴.۳۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می گیرد. این پیشرانه رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی را در زمانی معادل ۸.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و حداکثر سرعت آن نیز بنا بر اعلام شرکت سازنده، ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر در ساعت) است.

  مصرف سوخت این پیشرانه نیز بسیار مناسب بوده و توانایی پیمودن مسیری معادل ۵۷.۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی، ۴۵.۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۵۲.۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی را دارد. میزان تولید گاز آلاینده Co2 موتور D180 رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی نیز ۱۴۲ گرم در هر کیلومتر مسافت است.

  موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری دیزل مدل D240

  این موتور از توانایی‌های بیشتری نسبت به مدل D180 برخوردار شده است. پیشرانه D240 رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۷ میلادی با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو دیزل با حجم دقیق ۱.۹۹۸ سی سی توانایی تولید نیرویی معادل  ۲۳۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۵۰۰ نیوتون متر را داشته و این خودرو را در زمانی برابر با ۷.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۳۵ مایل در ساعت (معادل ۲۱۷ کیلومتر در ساعت) می رساند. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ خودرو منتقل می گردد.

  مصرف سوخت پیشرانه D240 نیز برابر با ۳۹.۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۵.۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۴۸.۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی بوده و میزان تولید گاز آلاینده Co2 آن ۱۵۴ گرم در هر کیلومتر است.

  موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری دیزل مدل D300

  این پیشرانه قویترین نمونه دیزل موجود برای رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی بوده و با استفاده از یک موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۰ لیتری توربو دیزل به حجم دقیق ۲.۹۹۳ سی سی ، توانایی تولید نیرویی معادل ۲۹۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی چشمگیر ۷۰۰ نیوتون متر را دارد. این پیشرانه رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی را در زمانی برابر با ۶.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت (معادل ۲۴۱ کیلومتر در ساعت) خواهد رساند. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ خودرو منتقل می گردد.

  مصرف سوخت این پیشرانه نیز برابر با ۳۸.۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۸.۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۴۴.۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی بوده و میزان تولید گاز آلاینده Co2 آن نیز ۱۶۷ گرم در هر کیلومتر است.

  موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی مدل P250

  اولین پیشرانه بنزینی در نظر گرفته شده برای رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی یک نمونه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر به حجم دقیق ۱.۹۹۷ سی سی بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۲۴۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۳۶۵ نیوتون متر در دور موتور ۵.۵۰۰ RPM را دارد. این پیشرانه رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی را در زمانی معادل ۶.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در اعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۳۵ مایل در ساعت (معادل ۲۱۷ کیلومتر در ساعت) خواهد رساند. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ خودرو منتقل می گردد.

  مصرف سوخت این پیشرانه نیز برابر با ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۲.۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۷.۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی خواهد بود. میزان تولید گاز آلاینده Co2 این خودرو نیز برابر با ۱۷۳ گرم در هر کیلومتر است.

  موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی مدل P300

  این پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی با حجم دقیق ۱.۹۹۷ سی سی و سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیرویی معادل ۲۹۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۴۰۰ نیوتون متر در دور موتور ۵.۵۰۰ RPM را دارد. این موتور عملکرد مناسبی داشته و این خودروی ۱.۸ تنی را در زمانی برابر با ۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهاین به حداکثر سرعت ۱۴۵ مایل در ساعت (معادل ۲۳۴ کیلومتر در ساعت) خواهد رساند. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ خودرو منتقل می گردد.

  این پیشرانه با توجه به میزان نیروی تولیدی، مصرف سوخت مناسبی داشته و توانایی پیمودن مسیری معادل ۲۹.۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۱.۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای بزرگراهی و ۳۶.۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی را داشته و میزان تولید گاز آلاینده Co2 آن نیز ۱۷۸ گرم در هر کیلومتر مسافت است.

  موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری بنزینی مدل P380

  قدرتمند ترین پیشرانه موجود برای رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی یک موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری مجهز به سیستم سوپرشارژر به حجم دقیق ۲.۹۹۵ سی سی بوده که توانایی تولید نیروی قابل توجه ۳۷۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۴۵۰ نیوتون متر در دور موتور۶.۵۰۰ RPM را دارد . این موتور رنج روور ولار را مشابه یک خودروی کوپه اسپرت در زمانی برابر با ۵.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رساند. حداکثر سرعت این پیشرانه نیز بنا بر اعلم شرکت سازنده به ۱۵۵ مایل در ساعت (معادل ۲۵۰ کیلومتر در ساعت) محدود شده است. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ خودرو منتقل می گردد.

  مصرف سوخت رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی با استفاده از موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری بنزینی نیز برابر با ۲۲.۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۷.۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۰.۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) اعلام شده است. میزان تولید گاز آلاینده Co2 این پیشرانه نیز ۲۱۴ گرم در هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت خواهد بود.

   

  تیپ‌ها و مدلهای مختلف

  رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی در تیپ‌های مختلف و قیمتی مابین ۵۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۹۴ میلیون تومان با احتساب دلار ۳.۸۰۰ تومان در زمان نگارش) و ۹۰.۰۰۰ دلار (معادل ۳۴۲ میلیون تومان) به بازار عرضه خواهد شد. این تیپ‌ها عبارتند از:

  • تیپ پایه Si با قیمتی در حدود ۵۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۹۴ میلیون تومان)
  • تیپ S Si با قیمتی در حدود ۵۵.۵۰۰ دلار (معادل ۲۱۱ میلیون تومان)
  • تیپ S Td4 با قیمتی در حدود ۵۷.۰۰۰ دلار (معادل ۲۱۷ میلیون تومان)
  • تیپ S V6 با قیمتی در حدود ۶۵.۰۰۰ دلار (معادل ۲۴۷ میلیون تومان)
  • تیپ HSE Si4 با قیمتی در حدود ۶۸.۵۰۰ دلار (معادل ۲۶۰ میلیون تومان)
  • تیپ HSE Tdi با قیمتی در حدود ۷۰.۰۰۰ دلار (معادل ۲۶۶ میلیون تومان)
  • تیپ HSE V6 با قیمتی در حدود ۷۸.۰۰۰ دلار (معادل ۲۹۶ میلیون تومان)
  • تیپ First Edition با قیمتی در حدود ۹۰.۰۰۰ دلار (معادل ۳۴۲ میلیون تومان)

  طراحی داخلی و کابین

  همانطور که از خودروهای تولیدی شرکت رنج روور انتظار می رود، کابین رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی نیز کابینی بسیار لوکس، شیک و مجهز بوده و فهرست بلند بالایی از ابزار و ادوات با تکنولوژی روز در آن قرار گرفته است. از نقاط برجسته این خودرو می توان به سیستم اطلاعاتی / سرگرمی جدید اشاره کرد که مجهز به دو صفحه نمایش بسیار بزرگ لمسی با نام Touch Pro Duo است. از سایر تجهیزات موجود در کابین این خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • غربیلک فرمان با روکش چرم مجهز به دکمه‌های کنترلی سیستم‌های چند رسانه‌ای
  • صفحه نمایش بزرگ لمسی برای صندلی‌های ردیف عقب
  • صفحه پشت آمپر LED با کیفیت بسیار بالا
  • نور پردازی بسیار زیبا داخل کابین با قابلیت تغییر رنگ
  • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک چهار گانه نسل جدید با خروجی‌های مجزا برای صندلی‌های ردیف دوم
  • آیینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم و چمع شدن به صورت الکتریکی
  • چراغ‌های جلویی اتوماتیک مجهز به لامپ‌های LED
  • چراغ‌های عقبی مجهز به لامپ های LED
  • چراغ‌های روشنایی در روز (DRL) مجهز به لامپ‌های LED

  سیستم‌های کمکی رانندگی

  از سیستم‌های کمکی رانندگی موجود در رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی می توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد که به صورت استاندارد بر روی این خودرو نصب شده است:

  • سیستم کنترل سرعت تطبیقی (Adaptive Cruise Control)
  • سیستم هشدار برخورد از جلو با ترمز اتوماتیک (Forward Collision Warning with Automatic Brakes)
  • سیستم هشدار خروج از خطوط جاده (Lane Departure Warining)
  • سیستم نمایش نقاط کور خودرو (Blind Spot Monitoring System)
  • سنسورهای کمکی پارک در بخش عقبی خودرو
  • دوربین کمکی دنده عقب
  • دوربین نمایش محیط اطراف ۳۶۰ درجه
  • چراغ‌های جلویی با تکنولوژی Matrix Laser LED

  فضای داحل کابین و محفظه بار

  رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی  خودرویی نسبتا بزرگ بوده و فضایی معادل ۶۷۳ لیتر را برای محفظه بار و صندوق عقب در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. با جمع شدن صندلی‌های ردیف دوم، این فضا بسیار بزرگ تر شده و به ۱.۷۳۱ لیتر افزایش پیدا می کند که رقمی مناسب برای خودرویی در این کلاس بدنه به حساب می آید.

  سرنشینان هر ۵ صندلی موجود در کابین نیز با توجه به کیفیت بالای ساخت، روکش مناسب و فضای کافی برای پا و سر، محیطی آرام و راحت را برای سرنشینان فراهم می کند.

  رقبا در بازارهای جهانی

  رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی یک خودروی بسیار لوکس و مدرن بوده و از رقبای این خودرو در بازارهای جهانی می توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

  • لکسوس RX با قیمت پایه ۴۴.۲۰۰ دلار (معادل ۱۶۸ میلیون تومان)
  • ب ام و X3 با قیمت پایه ۴۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۵۶ میلیون تومان)
  • آلفارومئو استلویو با قیمت پایه ۴۳.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۳ میلیون تومان)
  • ولوو XC60 با قیمت پایه ۴۲.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۰ میلیون تومان)

  درباره رنج روور

  شرکت رنج روور (Range Rover) یک شرکت بریتانیایی بوده که در سال ۱۹۷۰ میلادی و توسط شرکت خودرو سازی لندروور (Land Rover) تاسیس شده است. این بخش از شرکت لندروور به ساخت خودروهای شاسی بلند اسپرت اختصاص دارد.

  رنج روور تا به حال سه نسل موفق را پشت سر گذاشته و تولید نسل چهارم این خودرو از سال ۲۰۱۲ میلادی در دستور کار این شرکت قرار دارد. کمپانی مادر رنج روور، شرکت لند روور در حال حاضر متعلق به شرکت Tata Motors کشور هندوستان است.

   

  مشخصات فنی رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی در یک نگاه

   

  D180

  D240

  D300

  P250

  P300

  P380

  حجم موتور(سی‌سی)

  ۱.۹۹۹

  ۱.۹۹۸

  ۲.۹۹۳

  ۱.۹۹۷

  ۱.۹۹۷

  ۲.۹۹۵

  تعداد سیلندر

  ۴ دیزل

  ۴ دیزل

  ۶ دیزل

  ۴ توربو

  ۴ توربو

  ۶ سوپرشارژ

  قدرت(اسب‌بخار)

  ۱۷۷

  ۲۳۷

  ۲۹۶

  ۲۴۷

  ۲۹۶

  ۳۷۵

  گشتاور(نیوتون‌متر)

  ۴۳۰

  ۵۰۰

  ۷۰۰

  ۳۶۵

  ۴۰۰

  ۴۵۰

  مصرف سوخت(شهری)

  ۶.۲

  ۷.۲

  ۷.۴

  ۹.۱

  ۹.۵

  ۱۲.۷

  مصرف سوخت(بزرگراهی)

  ۴.۹

  ۵.۱

  ۵.۸

  ۶.۷

  ۶.۹

  ۷.۵

  مصرف سوخت(ترکیبی)

  ۵.۴

  ۵.۸

  ۶.۴

  ۷.۶

  ۷.۸

  ۹.۴

  ۰ تا ۱۰۰(ثانیه)

  ۸.۹

  ۷.۳

  ۶.۵

  ۶.۷

  ۶

  ۵.۷

  حداکثر سرعت

  ۱۹۳

  ۲۱۷

  ۲۴۱

  ۲۱۷

  ۲۳۴

  ۲۵۰

  قیمت پایه در بازار جهانی(میلیون تومان)

  ۱۹۴

  ۲۱۱

  ۲۴۷

  ۲۶۰

  ۲۶۶

  ۲۹۶

   

  گالری تصاویر رنج روور ولار مدل سال ۲۰۱۸ میلادی

   

  منبع : وب سایت رسمی شرکت رنج روور

  ترجمه و تالیف : تکراتو


  مطالب مشابه


  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.