فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سیستم تبدیل گفتار به نوشتار گوگل هم اکنون 119 زبان مختلف را پشتیبانی می‌کند!

سیستم تبدیل گفتار به نوشتار گوگل هم اکنون 119 زبان مختلف را پشتیبانی می‌کند!

گوگل امروز 21 زبان دیگر را هم به سیستم تبدیل گفتار به نوشتار خود اضافه کرد تا کاربرانی که وقت و حوصله تایپ کردن را ندارند هم بتوانند به راحتی پیام‌های خود را ارسال کنند. این فناوری هم اکنون می‌تواند 119 زبان مختلف را پشتیبانی کند و کاربران را قادر سازد تا متن پیام خود را برای گوشی خود دیکته کنند. گوگل ادعا کرده که این قابلیت سه برابر سریع‌تر از تایپ کردن یک پیام را ایجاد می‌کند. زبان‌های ارمنی، بنگالی، لائوسی، سینهالی، سودانی، نپالی، اردو و تمیلی برخی از این زبان‌های جدید هستند.

کریپتال گلوبال

سیستم تبدیل گفتار به نوشتار گوگل

گوگل برای انجام این بروزرسانی نمونه‌های صحبت‌های ساکنان محلی 21 کشور دیگر را برای یک عبارت ضبط کرده است تا بتواند سیستم خود را ارتقاء دهد. یکی از کارمندان شرکت گوگل در یکی از وب سایت‌های شرکت گفته است که “این پروسه به مدل‌های یادگیری ماشین ما کمک می‌کند تا صداها و لغات زبان‌های جدید را یاد بگیرند و دقت خود را در مواجه شدن با این عبارت‌ها در طول زمان افزایش دهند.” کاربران می‌توانند از قابلیت جدید برای انجام جست و جوهای صوتی و استفاده از پکیج محصولات نرم افزاری گوگل مانند نرم افزار ترجمه این شرکت بهره بگیرند.

قابلیت جدید توانایی دیکته کردن اموجی‌ها را هم دارد!

گوگل علاوه بر این یک ویژگی کاربردی دیگر را هم به سیستم تبدیل گفتار به نوشتار خود اضافه کرده است که کاربران را قادر می‌سازد تا برای مثال با گفتن عبارت “smiling emoji به معنی اموجی خنده” یا ” winky face emoji به معنی اموجی صورت چشمک زن” تصویر اموجی این حالت‌ها را دیکته کنند. این قابلیت در حال حاضر برای زبان انگلیسی ارائه شده است و به زودی برای زبان‌های دیگر هم ارائه می‌شود.

برای استفاده از سیستم تبدیل گفتار به نوشتار گوگل ابتدا باید نرم افزار جی بورد (Gboard) را برای سیستم عامل اندروید یا iOS دانلود، سپس با فشار دادن حرف جی (G) زبان خود را انتخاب نمایید و در نهایت چرخ تنظیمات (settings wheel) را انتخاب کنید؛ برای استفاده از قابلیت جست و جوی صوتی گوگل هم باید ابتدا نرم افزار گوگل را نصب کنید و بعد از منوی تنظیمات صوتی زبان خود را انتخاب نمایید.

 

.

منبع: theverge

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    یه سایته ایرانی هست به نام تایپ فا برای تایپ صوتی فارسی ک یکی از دوستام معرفی کرد و من ازش استفاده میکنم رایگانه دقیق هم هست.کار منو که راه میندازه میتونین ازش استفاده کنین.
    typfa.ir

    پاسخ