فیس بوک از هوش مصنوعی برای بهبود تصاویر ۳۶۰ درجه استفاده می کند

فیس بوک از هوش مصنوعی برای بهبود تصاویر 360 درجه استفاده می کند
همه تصاویر به یک روش گرفته نمی‌شوند. برخی به کیفیت، ویرایش و ترکیب بندی تصاویر اهمیت زیادی می‌دهند و برخی نیز هر تصویری را که می‌گیرند، می‌خواهد مات باشد یا نه، آپلود می‌کنند. فیس بوک می‌خواهد تغییراتی در این فرایند ایجاد کند، یا حداقل به کاربران در بهبود تصاویر ۳۶۰ درجه کمک کند.

اگر اطلاع داشته باشید، فیس بوک به کاربران امکان آپلود تصاویر ۳۶۰ درجه را در پلتفرمش داده است که با هدست‌های VR تجربه‌ای جذاب از واقعیت مجازی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. با این حال، همانطور که اشاره شد، همه تصاویر به یک شیوه گرفته نمی‌شوند و دارای دقت یکسانی نیستند. از این رو فیس بوک برای استفاده از هوش مصنوعی در بهبود تصاویری که کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، برنامه ویژه‌ای دارد.

اساسا سیستم‌های فیس بوک به تصاویر گرفته شده امکان مرتب سازی و بهبود را می‌دهد و کمک می‌کند کاربران تصاویر دقیق‌تری داشته و کج نباشند، چون مشاهده آن‌ها در VR کمی مشکل است.

باید گفت که این سیستم هنوز در دست تولید نبوده و فیس بوک در حال تحقیق بر روی آن است تا بتواند آن را برای آینده عرضه کند و تصاویر ۳۶۰ درجه بهتری را برای مشاهده در VR به کاربران هدیه کند.

.

منبع: ubergizmoارسال نظر