پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر)

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق درباره اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم. این وب سایت علاوه بر اینکه یک منبع معتبر در خصوص فیلم‌های سینمایی، هنرپیشگان و دست اندر کاران این هنر است، به صورت منظم و در بازه های مختلف زمانی، اقدام به نشر فهرستی از پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته می نماید. وب سایت IMDB در حال حاضر تحت مالکیت شرکت آمازون (Amzaon) قرار دارد.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر)

بر اساس اعلام وب سایت International Movie Datebase یا IMDB، پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) جهان به ترتیب میزان فروش در آخر هفته عبارتند از:

10. Girls Trip

مکان دهم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) به فیلم Girls Trip اختصاص داشت. این فیلم توانست با فروشی برابر با 2.3 میلیون دلار (معادل 8.8 میلیارد تومان) این عنوان را به خود اختصاص داده و مجموع فروش کلی خود را پس از 7 هفته اکران به رقم 111.6 میلیون دلار (معادل 430 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Girls Trip در ژانر کمدی ساخته شده و از هنرپیشگان آن می توان به رجینا هال (Regina Hall)، کویین لطیفه (Queen Latifah) و جادا پینکت اسمیت (Jada Pinkett Smith) اشاره نمود. این فیلم که توسط مالکوم لی (Malcolm D. Lee) کارگردانی شده زمانی برابر با 2 ساعت و 2 دقیقه دارد. فیلم Girls Trip مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

9. Despicable Me 3

عنوان نهمین فیلم در فهرست پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) به قسمت سوم فیلم انیمیشن Despicable Me اختصاص یافت. این فیلم که سومین قسمت از این مجموعه و چهارمین عنوان با استفاده از این شخصیتها بود توانست رکورد فروش 2.4 میلیون دلار (معادل 9.2 میلیارد تومان) را در دهمین هفته نمایش به نام خود ثبت نموده و مجموع فروش فوق العاده خود را پس از 10 هفته اکران موفق به رقم 258 میلیون دلار (معادل 993 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Despicable Me 3 در ژانر انیمیشن اکشن ماحرایی بوده و مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 30 دقیقه دارد. این فیلم توسط کایلی بالدا (Kyle Balda) و پیر کافین (Pierre Coffin) کارگردانی شده و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) ساخته شده است.

8. The Emoji Movie

فیلم انیمیشن The Emoji Movie توانست فروشی 2.5 میلیون دلاری (معادل 9.5 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.850 تومانی در زمان نگارش) را در آخر هفته تجربه نموده و رتبه هشتم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب فیلم The Emoji Movie توانست مجموع فروش خود را در شش هفته اکران به رقم 80.3 میلیون دلار (معادل 310 میلیارد تومان) برساند.

فیلم انیمیشن The Emoji Movie در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط تونی لئوندیس (Toni Leondis) کارگردانی شده است. از صداپیشگان این اثر می توان به تی. جی. میلر (T. J. Miller)، جیمز موردن (James Corden) و آنا فاریس (Anna Faris) اشاره نمود. فیلم انیمیشن The Emoji Movie زمانی برابر با 1 ساعت و 26 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

7. Spiderman : Homecoming

هفتمین عنوان در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) مانند هفته قبل، از آن قسمت جدیدی از سری فیلم‌های اسپایدرمن بود. فیلم Spiderman : Homecoming توانست در نهمین هفته اکران خود و تعطیلات آخر هفته گذشته فروشی 3.7 میلیون دلاری (معادل 14.2 میلیارد تومانی) را تجربه نموده و در مکان هفتم فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) قرار گیرد. با این حساب فیلم Spiderman : Homecomming مجموع فروش خود را در نه هفته نمایش به رقم 324.1 میلیون دلار (معادل 1248 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Spiderman : Homecoming در ژانر اکشن علمی تخیلی ساخته شده و از ستارگان نقش آفرین در آن می‌توان به تام هالند (Tom Holland)، مایکل کیتون (Michael Keaton) و رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) اشاره کرد. این فیلم که مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 13 دقیقه دارد توسط جان واتز (John Watts) و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

6. Dunkirk

عنوان ششم در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) به فیلم سینمایی Dunkirk اختصاص داشت. این فیلم در هفتمین هفته اکران خود توانست با فروشی 4.1 میلیون دلاری (معادل 15.8 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد. با این حساب مجموع فروش این فیلم موفق پس از هفت هفته اکران به رقم قابل توجه 178.8 میلیون دلار (معادل 688 میلیارد تومان) رسید.

فیلم Dunkirk فیلمی است در ژانر درام تاریخی اکشن که توسط کریستوفر نولان (Christopher Nolan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان این فیلم می‌توان به فیون وایتهد (Fionn Whitehead)، دیمین بونارد (Damien Bonnard) و آنئورین بارنارد (Aneurin Barnard) اشاره کرد. فیلم Dunkirk که زمانی برابر با 1 ساعت و 36 دقیقه داشته است، مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

5. Logan Lucky

فیلم Logan Lucky توانست با فروشی برابر با 4.4 میلیون دلار (معادل 17 میلیارد تومان) در فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) رتبه پنجم را به خود اختصاص دهد. مجموع فروش کلی این فیلم در سه هفته اکران به رقم 21.5 میلیون دلار (معادل 83 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر کمدی جنایی بوده و توسط کارگردان مشهور استیون سودربرگ (Steven Sodergebrg) ساخته شده است. از هنرپیشگان مطرح این فیلم می توان از چنینگ تتوم (Channing Tatum)، کتی هولمز (Katie Holmes) و دانیل کریگ (Daniel Craig) نام برد. فیلم Logan Lucky مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 58 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

 4. Ballerina

فیلم انیمیشن سینمایی Ballerina توانست با فروش آخر هفته 4.9 میلیون دلار (معادل 18.8 میلیارد تومان) رتبه چهارم را در بین فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب مجموع فروش این فیلم پس از دو هفته نمایش به رقم 11.4 میلیون دلار (معادل 44 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط اریک سامر (Eric Summer) و اریک وارین (Eric Warin) کارگردانی شده است. فیلم انیمیشن سینمایی Ballerina با نام اصلی Leap! از صداپیشگانی چون اله فنینگ (Elle Faning)، دین دیهان (Dane DeHaan) و کارلی را یپسن (Carly Rae Jepsen) سود برده است. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 29 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

3. Wind River

فیلم سینمایی Wind River توانست در پنجمین هفته اکران خود روند صعودی خود را حفظ نموده و با فروشی 5.9 میلیون دلاری (معادل 22.7 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.850 تومانی در زمان نگارش) در جمع پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) رتبه  سوم را به خود اختصاص دهد. مجموع کلی فروش این فیلم در پنج هفته اکران به رقم 18.3 میلیون دلار (معادل 70.5 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر اکشن جنایی بوده و توسط تیلور شریدان (Taylor Sheridan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان فیلم Wind River می توان به کلسی اسبیل (Kelsey Asbille)، جرمی رنر (Jeremy Renner) و جولیا جونز (Julia Jones) و الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) اشاره نمود. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 47 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

2. Annabelle : Creation

رتبه دوم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) مانند هفته قبل در اختیار فیلم Annabelle : Creation بود. این فیلم توانست در چهارمین هفته اکران عمومی خود و در تعطیلات آخر هفته با فروشی برابر با 7.3 میلیون دلاری (معادل 28 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد و مجموع فروش خود را پس از چهار هفته اکران به رقم 89 میلیون دلار (معادل 343 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Annabelle : Creation در ژانر ترسناک ساخته شده و کارگردانی آن نیز بر عهده دیوید سندبرگ (David F. Sandberg) بوده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم می توان به استفانی سیگمان (Stephanie Sigman)، میراندا اوتو (Miranda Otto) و لولو ویلسون (Lulu Wilson) اشاره نمود. فیلم Annabelle : Creation مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 49 دقیقه داشته و  مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

1. The Hitman’s Bodyguard

پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) همانند هفته قبلی، فیلم The Hitman’s Bodyguard بود. این فیلم توانست در سومین هفته اکران خود فروشی 10.3 میلیون دلاری (معادل 38 میلیارد تومانی) را تجربه کرده و رتبه اول را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (1 سپتامبر تا 3 سپتامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب، میزان فروش کلی فیلم The Hitman’s Bodyguard بعد از دو هفته فروش به رقم 54.9 میلیون دلار (معادل 211 میلیارد تومان) رسید.

فیلم The Hitman’s Bodyguard توسط پاتریک هیوز (Patrick Hughes) و در ژانر کمدی اکشن ساخته و کارگردانی شده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم کمدی می توان به ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson)، گری اولدمن (Gary Oldman) . رایان رینولدز (Ryan Raybolds) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 58 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

ترجمه و تالیف : تکراتو

منبع : IMDB



ارسال نظر