پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر)

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق درباره اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم. این وب سایت علاوه بر اینکه یک منبع معتبر در خصوص فیلم‌های سینمایی، هنرپیشگان و دست اندر کاران این هنر است، به صورت منظم و در بازه های مختلف زمانی، اقدام به نشر فهرستی از پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته می نماید. وب سایت IMDB در حال حاضر تحت مالکیت شرکت آمازون (Amzaon) قرار دارد.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر)

بر اساس اعلام وب سایت International Movie Datebase یا IMDB، پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) جهان به ترتیب میزان فروش در آخر هفته عبارتند از:

10. The Emoji Movie

فیلم انیمیشن The Emoji Movie توانست فروشی 1.1 میلیون دلاری (معادل 4.3 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.900 تومانی در زمان نگارش) را در آخر هفته تجربه نموده و رتبه دهم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب فیلم The Emoji Movie توانست مجموع فروش خود را در هفت هفته اکران به رقم 82.5 میلیون دلار (معادل 322 میلیارد تومان) برساند.

فیلم انیمیشن The Emoji Movie در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط تونی لئوندیس (Toni Leondis) کارگردانی شده است. از صداپیشگان این اثر می توان به تی. جی. میلر (T. J. Miller)، جیمز موردن (James Corden) و آنا فاریس (Anna Faris) اشاره نمود. فیلم انیمیشن The Emoji Movie زمانی برابر با 1 ساعت و 26 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

9. Logan Lucky

فیلم Logan Lucky توانست با فروشی برابر با 1.8 میلیون دلار (معادل 7 میلیارد تومان) در فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) رتبه نهم را به خود اختصاص دهد. مجموع فروش کلی این فیلم در چهار هفته اکران به رقم 25.2 میلیون دلار (معادل 98 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر کمدی جنایی بوده و توسط کارگردان مشهور استیون سودربرگ (Steven Sodergebrg) ساخته شده است. از هنرپیشگان مطرح این فیلم می توان از چنینگ تتوم (Channing Tatum)، کتی هولمز (Katie Holmes) و دانیل کریگ (Daniel Craig) نام برد. فیلم Logan Lucky مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 58 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

8. Dunkirk

عنوان هشتم در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) به فیلم سینمایی Dunkirk اختصاص داشت. این فیلم در هشتمین هفته اکران خود روند نزولی خود را ادامه داده و توانست با فروشی 2 میلیون دلاری (معادل 7.8 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد. با این حساب مجموع فروش این فیلم موفق پس از هشت هفته اکران به رقم قابل توجه 183.1 میلیون دلار (معادل 714 میلیارد تومان) رسید.

فیلم Dunkirk فیلمی است در ژانر درام تاریخی اکشن که توسط کریستوفر نولان (Christopher Nolan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان این فیلم می‌توان به فیون وایتهد (Fionn Whitehead)، دیمین بونارد (Damien Bonnard) و آنئورین بارنارد (Aneurin Barnard) اشاره کرد. فیلم Dunkirk که زمانی برابر با 1 ساعت و 36 دقیقه داشته است، مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

7. Spiderman : Homecoming

هفتمین عنوان در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) مانند هفته قبل، از آن قسمت جدیدی از سری فیلم‌های اسپایدرمن بود. فیلم Spiderman : Homecoming توانست در دهمین هفته اکران خود و تعطیلات آخر هفته گذشته فروشی 2 میلیون دلاری (معادل 7.8 میلیارد تومانی) را تجربه نموده و در مکان هفتم فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) قرار گیرد. با این حساب فیلم Spiderman : Homecomming مجموع فروش خود را در 10 هفته نمایش به رقم 327.7 میلیون دلار (معادل 1278 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Spiderman : Homecoming در ژانر اکشن علمی تخیلی ساخته شده و از ستارگان نقش آفرین در آن می‌توان به تام هالند (Tom Holland)، مایکل کیتون (Michael Keaton) و رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) اشاره کرد. این فیلم که مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 13 دقیقه دارد توسط جان واتز (John Watts) و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

 6. Ballerina

فیلم انیمیشن سینمایی Ballerina توانست با فروش آخر هفته 2.5 میلیون دلار (معادل 9.7 میلیارد تومان) رتبه ششم را در بین فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب مجموع فروش این فیلم پس از سه هفته نمایش به رقم 15.9 میلیون دلار (معادل 62 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط اریک سامر (Eric Summer) و اریک وارین (Eric Warin) کارگردانی شده است. فیلم انیمیشن سینمایی Ballerina با نام اصلی Leap! از صداپیشگانی چون اله فنینگ (Elle Faning)، دین دیهان (Dane DeHaan) و کارلی را یپسن (Carly Rae Jepsen) سود برده است. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 29 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

5. Wind River

فیلم سینمایی Wind River توانست در ششمین هفته اکران خود با فروشی 3.2 میلیون دلاری (معادل 12.5 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.900 تومانی در زمان نگارش) در جمع پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) رتبه  پنجم را به خود اختصاص دهد. مجموع کلی فروش این فیلم در شش هفته اکران عمومی به رقم 25 میلیون دلار (معادل 97.5 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر اکشن جنایی بوده و توسط تیلور شریدان (Taylor Sheridan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان فیلم Wind River می توان به کلسی اسبیل (Kelsey Asbille)، جرمی رنر (Jeremy Renner) و جولیا جونز (Julia Jones) و الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) اشاره نمود. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 47 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

 3. Annabelle : Creation

رتبه سوم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) در اختیار فیلم Annabelle : Creation بود. این فیلم توانست در پنجمین هفته اکران عمومی خود و در تعطیلات آخر هفته با فروشی برابر با 4 میلیون دلاری (معادل 15.6 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد و مجموع فروش خود را پس از پنج هفته اکران به رقم 96.3 میلیون دلار (معادل 375.5 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Annabelle : Creation در ژانر ترسناک ساخته شده و کارگردانی آن نیز بر عهده دیوید سندبرگ (David F. Sandberg) بوده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم می توان به استفانی سیگمان (Stephanie Sigman)، میراندا اوتو (Miranda Otto) و لولو ویلسون (Lulu Wilson) اشاره نمود. فیلم Annabelle : Creation مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 49 دقیقه داشته و  مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

2. Home Again

رتبه دوم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) به فیلم جدید Home Again اختصاص داشت. این فیلم توانست فروشی 9 میلیون دلاری (معادل 35 میلیارد تومان) را تجربه کرده و این مکان را به خود اختصاص دهد.

فیلم Home Again در ژانر کمدی رمانتیک بوده و توسط هالی میرز شیر (Halllie Meyers Shyer) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم می‌توان به ریسه ویترسپون (Reese Whiterspoon)، نت وولف (Nat Wolff) و لیک بل (Lake Bell) اشاره کرد. فیلم Home Again مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 37 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

1. It

عنوان پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (8 سپتامبر تا 10 سپتامبر) با اختلافی فاحش و بسیار زیاد به فیلم جدید It اختصاص یافت. این فیلم توانست در اولین هفته اکران خود رکورد خارق العاده 117.2 میلیون دلار (معادل 457 میلیارد تومان) را ثبت نموده و رتبه اول را در این جدول به خود اختصاص دهد.

فیلم It یک نمونه در ژانر درام ترسناک بوده و توسط اندی ماسچیتی (Andy Muschietti) کارگردانی شده است. از ستارگان این فیلم پرفروش می‌توان به الکساندر اسکارشگورد (Alexander Skarsgård)، جدن لیبرهر (Jaeden Lieberher) و فین ولفهارد (Finn Wolfhard) اشاره کرد. این فیلم ترسناک مدت زمانی برابر با 2 ساعت 15 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

ترجمه و تالیف : تکراتو

منبع : IMDBارسال نظر