سامسونگ برای سال 2018 چیپست‌های 7 نانومتری و 11 نانومتری تولید می‌کند

سامسونگ برای سال 2018 چیپست‌های 7 نانومتری و 11 نانومتری تولید می‌کند
سامسونگ یکی از غول‌های بزرگ تجارت در حوزه تکنولوژی است. کمتر کسی است که محصولات این کمپانی را نشانسد، شاید مهمترین و شناخته شده‌ترین محصولات این کمپانی کره‌ای، لوازم الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند باشد، اما سامسونگ تراشه ساز قهاری نیز هست.

گفته می‌شود که سامسونگ مشغول کار بر روی چیست‌هایی است که برای سال 2018 در نظر گرفته است. چیپست‌هایی که با فرآیند ساخت 11 و 7 نانومتری تولید خواهند شد.

امروز سامسونگ اعلام کرد که قصد دارد تا تراشه‌های 11 نانومتری برای گوشی‌های میان رده و بالا رده تولید کند. این تراشه بر اساس فرآیند LPP طراحی شده که یک نسخه کوچکتر از پردازنده های 14 نانومتری LPP است. این کمپانی وعده داده که این چیپست‌های جدید با استفاده از همان قدرت و انرژی، چیزی در حدود 15 درصد افزایش عملکرد خواهند داشت.

فضایی که توسط این پردازنده در درون دستگاه اشغال خواهد شد، چیزی در حدود 10 درصد نسبت به پردازنده‌های فعلی کاهش خواهد یافت و مسلما بدین شکل قیمت تراشه‌ها نیز افت خواهد کرد. سامسونگ قرار است تا اولین محموله از چیپست‌های 11 نانومتری خود را در اولین نیمه از سال 2018 روانه بازار کند.

گوشی‌های پرچمدار نیز در سال اینده با تراشه‌های 7 نانومتری LPP وارد بازار خواهند شد که بر اساس لیتوگرافی EUV ساخته خواهند شد. این تراشه‌ها برای نیمه دوم سال 2018 آماده خواهند شد، درست همان زمانی که احتمالا تراشه‌های اپل ای 12 (Apple A12) در آیفون‌های جدید آن سال خودنمایی خواهند کرد.

انتظار می‌رود که در پانزدهم سپتامبر برابر با 24 شهریور ماه جزئیات بیشتری منتشر شود. شاید ما در در آن زمان درباره تراشه‌های 6 نانومتری این کمپانی نیز چیزهایی بشنویم. شاید!

.

منبع: gsmarenaارسال نظر