نتیجه بنچمارک اکسپریا XZ پریمیوم توسط DxOMark منتشر شد

بنچمارک اکسپریا XZ پریمیومموسسه DxOMark که در زمینه تست دوربین گوشی ها فعالیت می‌کند به تازگی نتیجه بنچمارک اکسپریا XZ پریمیوم را منتشر کرده است. برای بررسی دقیق این مسئله در ادامه با تکراتو همراه باشید: 

DxOMark که یک تست بنچمارک برای دوربین گوشی‌ها به حساب می‌آید، ماه گذشته از پروتکل جدید تست خود رونمایی کرد. امروز با استفاده از این شیوه جدید گوشی سونی را مورد بررسی قرار داده و نتایج حاصل از این تست را منتشر کرد. اینبار گوشی اکسپریا XZ پریمیوم آزمایش شد؛ این موبایل در برخی از زمینه‌ها عملکرد بسیار خوبی از خود به جای گذاشت، اما در بسیاری از زمینه‌های دیگر نتوانست عملکرد قابل دفاعی را از خود به نمایش بگذارد و در مجموع امتیاز 83 را از این بنچمارک به دست آورد. به طور دقیق‌تر باید بگوییم که این امتیاز، میانگین بخش ویدئو و عکس بوده که در هر کدام، امتیازهای 84 و 82 را به دست آورد.

سرعت فوکوس خودکار یکی از بخش‌هایی بود که دوربین این گوشی در آن موفق به کسب امتیاز 88 شد که امتیاز بالا و خیلی خوبی محسوب می‌شود و نشان از عملکرد درخشان این دوربین در این زمینه دارد. یکی از بخش‌های دیگری که این دوربین در آن موفق بوده، تثبیت خودکار ویدئو است که امتیاز 87 در این بخش برای آن به ثبت رسید. DxOMark تست خود را در وضعیت‌های متفاوتی از جمله در فضای داخل و بیرون، در شرایط نوری ضعیف و خوب، با فلاش و بدون آن، همراه با فوکوس خودکار و بدون آن  و …. انجام می‌دهد تا به یک نتیجه کامل و بی نقص دست یابد. در بخش ویدئو این سازمان اعلام می‌کند که گوشی سونی اکسپریا XZ پریمیوم عملکرد نسبتاً خوبی در شرایط تثبیت خودکار داشته و به طور کلی در بسیاری از شرایط متفاوت شاهد عملکرد خوبی از این گوشی بوده‌اند و سطح بالایی از تعادل رنگ سفید را حفظ می‌کند که در هر دو مورد دقیق و پایدار است. متأسفانه عملکرد متوسط این دوربین در آن بخش‌ها تأثیر بدی بر روی نمره کلی گوشی گذاشته و باعث پایین آمدن آن شده است. در بخش عکاسی، تست‌های گرفته شده از گوشی اکسپریا XZ پریمیوم دارای فلاشینگ، بافت‌های نامنظم، محدوده دینامیکی محدود، فرورفتگی رنگ در شرایط داخلی و خارجی و مشکلات نوردهی در هنگام استفاده از فلاش در کنار روشنایی داخلی است. در بخش فیلمبرداری نیز اوضاع خیلی بهتر از این نیست و مشکلات رایجی نظیر سطوح متناقض تعادل رنگ سفید در هنگام فیلمبرداری در داخل خانه، تغییر فوکوس اتوماتیک و غیر ضروری و مشکل “قاب به قاب” با روشنی و همچنین مشکل شارپ شدن تصویر هنگام راه رفتن در این دوربین وجود دارند.

در لیست منتشر شده توسط بنچمارک DxOMark، چهارده آیتم مختلف مشاهده می‌شود که 6 مورد برای ویدئو و 8 مورد برای عکس وجود دارد و در هر بخش به طور مجزا امتیازهایی برای این گوشی در نظر گرفته شده است. برای تصاویر، دسته بندی که برای آن در نظر گرفته شده شامل قرار گرفتن در معرض کنتراست که امتیاز 83 را ثبت کرده و در برابر نویز نیز 58 امتیاز گرفته است. در همین حال، امتیاز به دست آمده گوشی اکسپریا XZ پریمیوم در بخش هنری امتیاز پایین 49 بوده و این در حالی است که امتیازهای ثبت شده برای بخش‌های زوم و بوکه تصویر به ترتیب 32 و 20 بوده است. رنگ و فلاش نیز 74 امتیاز برای خود ثبت کردند. در بخش ویدئو اما بخش هنری بالاترین امتیاز را با 80 امتیاز به خود اختصاص داد و این در حالی است که رنگ‌ها در ویدئو بهتر شده و 79 امتیاز کسب کرده است. فوکوس خودکار 78 امتیاز کسب کرد. قرار گیری در معرض کنتراست، نویز و رندر بافت هر کدام به ترتیب 73، 69 و 47 امتیاز کسب کرده‌اند. نتیجه گیری نهایی این بنچمارک این است که گوشی اکسپریا XZ پریمیوم می‌تواند در بخش دوربین در شرایط نوری مناسب خوب عمل کند اما نمی‌تواند در مقایسه با گوشی‌های رده بالای سایر شرکت‌ها در صدر فهرست جای بگیرد. این گوشی همچنین دارای قابلیت جدیدی است که می‌تواند با سرعت فوق العاده آرام (960 فریم بر ثانیه) فیلم برداری کند، اما به سادگی تصاویری که بسیاری از کاربران انتظار آن را دارند و حتی به راحتی در گوشی‌های ارزان قیمت نیز یافت می‌شود در این گوشی وجود ندارد.

.

منبع : androidheadlinesارسال نظر