همکاری تسلا با AMD برای تولید تراشه هوش مصنوعی ماشین های خودران

همکاری تسلا با AMD برای تولید تراشه هوش مصنوعی ماشین های خودرانکمپانی تسلا قصد دارد با همکاری کمپانی AMD، تراشه هوش مصنوعی مخصوص به خود را طراحی کند تا آنها را در ماشین های خودران به کار بگیرد.

این کمپانی همکاری نزدیکی با کمپانی انویدیا دارد؛ پردازنده های گرافیکی این کمپانی در سیستم اتوپایلوت تسلا قرار گرفته اند. اما تولید این تراشه هوش مصنوعی باعث می شود که وابستگی تسلا به تولیدکننده های سخت افزار  پردازنده های هوش مصنوعی کمتر شود.

کمپانی AMD در زمینه توسعه این تراشه به تسلا کمک می کند. اینطور که از شواهد پیداست، این تولیدکننده خودروهای الکتریکی چندین نمونه اولیه از تراشه هوش مصنوعی را دریافت کرده و در حال آزمایش آنهاست. موفقیت در تولید تراشه ای که منحصرا در اتومبیل های خودران استفاده شود، مزایای بیشماری را برای تسلا به همراه خواهد داشت؛ از جمله مهم ترین موارد می توان به استقلال در منابع تولیدی و بهبود عملکرد کلی سیستم اشاره کرد.

کمپانی تسلا مدعی شده که نسل فعلی اتومبیل های این شرکت از تمامی قابلیت های محاسباتی و سخت افزاری برخوردار هستند و می توانند با آپدیت های نرم افزاری در آینده، توانایی های خودران را به بالاترین کیفیت برسانند. البته این کمپانی همیشه سخت افزارهای جدیدی را امتحان کرده و از تجدید مدل های سنتی جلوگیری می کند.

تجارت اتوپایلوت تسلا تحت مدیریت جیم کلر هدایت می شود؛ او سال های زیادی را در کمپانی AMD فعالیت کرده و سپس به کمپانی اپل رفته است. او در کمپانی اپل در زمینه طراحی تراشه های A4 و A5 نقش داشت. نقش کلیدی کلر در این کمپانی، در تصمیم تسلا برای ساخت تراشه هوش مصنوعی مخصوص به خود تاثیرگذار بوده است؛ با تولید این تراشه، نرم افزارها سازگاری بیشتری با سخت افزارها خواهند داشت.

.

منبع: techcrunchارسال نظر