معرفی و بررسی اجمالی بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

با نزدیک شده به پایان سال ۲۰۱۷ میلادی ، نشریات معتبر جهان اقدام به انتشار فهرستی از بهترین خودروهای سال ۲۰۱۷ نموده که در ادامه به معرفی بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی در هر دو گونه ۳ در و ۵ در بدون توجه به پیشرانه مورد استفاده (بنزینی یا الکتریکی) خواهیم پرداخت.

بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی

خودروهای کلاس بدنه هاچ بک با توجه به ابعاد کوچک و مصرف سوخت پایین و همچنین ظاهر اسپرت تر نسبت به خودروهای کلاس بدنه سدان (Sedan)، یکی از محبوب ترین نمونه ها برای خریداران ساکن شهرهای شلوغ و پر ازدحام امروزی هستند. مجله معتبر Car And Driver نیز مانند سنت هر ساله خود اقدام به معرفی بهترین خودروهای سال ۲۰۱۷ میلادی در کلاس های مختلف بدنه نموده است. در ادامه به معرفی و بررسی اجمالی ۱۰ نمونه از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی که توسط تیم این نشریه انتخاب شده است، خواهیم پرداخت.

بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی عبارتند از:

 • هوندا فیت (Honda Fit)
 • فولکس واگن گلف (Volkswagen Golf) مدل  GTI
 • شورولت اسپارک (Chevrolet Spark)
 • شورولت بولت EV
 • مزدا ۳
 • هوندا سیویک (Honda Civic)
 • هوندا سیویک تیپ R
 • فورد فیستا ST
 • فورد فوکاس ST
 • فورد فوکاس RS

هوندا فیت (Honda Fit)

یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی ، هوندا فیت محصول شرکت خودرو سازی ژاپنی هوندا (Honda) است. این خودرو که با نام هوندا جز (Honda Jazz) نیز شناخته می شود، از سال ۲۰۰۱ میلادی در خط تولید این شرکت قرار دارد. هوندا فیت تا کنون ۳ نسل موفق را پشت سر گذاشته و نمونه فیس لیفت شده (Facelift یا ایجاد تغییرات ظاهری اندک بدون تغییر در ساختار کلی خودرو) سال آینده (سال ۲۰۱۸ میلادی راهی بازارهای جهانی خواهد شد.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

 

موتور و پیشرانه

هوندا فیت از پیشرانه های ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری، ۴ سیلندر ۱.۳ لیتری و ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری نیرو می گیرد. پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری موجود برای این خودرو عملکرد مناسبی داشته و با حجم دقیق ۱.۴۹۸ سی. سی. توانایی تولید نیرویی معادل ۱۳۰ اسب بخار و گشتاور ۱۱۴ پاوند بر فوت (معادل ۱۵۴ نیوتون متر) را دارد. هوندا فیت با استفاده از این پیشرانه به زمانی در حدود ۷.۷ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر در ساعت) است. هوندا فیت توانایی پیمودن مسافتی معادل ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۴۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی را دارد.

قیمت

با قیمت پایه ای در حدود ۱۷.۰۰۰ دلار (معادل ۶۸ میلیون تومان با احتساب دلار ۴.۰۰۰ تومانی در زمان نگارش) و قیمتی در حدود ۲۱.۵۰۰ دلار (معادل ۸۶ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات به فروش رفته و یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ به حساب می آید.

فولکس واگن گلف GTI

یکی دیگر از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ مدل محبوب و افسانه ای گلف GTI است. این خودرو یکی از محبوب ترین و پرفروشترین خودروهای تاریخ نیز به حساب آمده و تولید آن از سال ۱۹۷۴ میلادی آغاز شده است. فولکس واگن گلف GTI پس از عبور از ۶ نسل موفق، در حال حاضر و از سال ۲۰۱۲ میلادی در نسل هفتم خود قرار دارد. این خودرو توانسته نام خود را به عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی ثبت نماید. البته مدل های پایه و الکتریکی این خودرو نیز می توانند در این فهرست قرار گیرند، اما با توجه به توانایی های فنی قابل توجه، مصرف سوخت پایین و قیمت مناسب نسبت به قدرت اختیار گذاشته شده توسط پیشرانه، فولکس واگن گلف GTI را در رتبه بسیار بالاتری از آنها قرار می دهد.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در فولکس واگن گلف GTI مدل سال ۲۰۱۷ یک نمونه ۴ سیلندر DOHC خطی ۱۶ سوپاپه مجهز به سیستم توربو شارژر بوده که با حجم دقیق ۱.۹۸۴ سی. سی. توانایی تولید نیرویی معادل ۲۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی برابر با ۲۵۸ پاوند بر فوت (معادل ۳۵۰ نیوتون متر) را دارد. این پیشرانه فولکس واگن گلف GTI را در زمانی در حدود ۵.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۲۶ مایل در ساعت (معادل ۲۰۲ کیلومتر در ساعت) می رساند. فولکس واگن گلف GTI مدل ۲۰۱۷ توانایی پیمودن مسافتی برابر با ۲۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۳۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی را دارد.

قیمت

فولکس واگن گلف GTI با قیمت پایه ای در حدود ۲۶.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۴ میلیون) و ۳۶.۰۰۰ دلار (معادل ۱۴۴ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات در دسترس خریداران قرار گرفت.

شورولت اسپارک (Chevrolet Spark)

شورولت اسپارک خودرویی است کوچک و ارانقیمت که توانست نام خود را به عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی ثبت نماید. این خودرو که برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ میلادی توسط شرکت خودرو سازی دوو (Daewoo) کره جنوبی و با نام دوو ماتیز (Daewoo Matiz) تولید شد، خودرویی نام آشنا برای ایرانیان بوده و پس از گذر از سه نسل، نسل چهارم آن از سال ۲۰۱۵ میلادی در خط تولید شرکت شورولت قرار گرفته است.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

شورولت اسپارک یک خودروی هاچ بک فوق کوچک شهری بوده و با استفاده از پیشرانه های ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری و ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری به بازار عرضه شد. موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری این خودرو یک نمونه DOHC مجهز به ۱۶ سوپاپ بود که توانایی تولید نیرویی در حدود ۹۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۹۴ پاوند بر فوت (معادل ۱۲۷ نیوتون متر) را داشت. شورولت اسپارک برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتردر ساعت از حالت سکون به زمانی در حدود ۱۰.۸ ثانیه نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۱۰۵ مایل در ساعت (معادل ۱۶۹ کیلومتر در ساعت) است. این خودرو توانایی پیمودن مسافتی معادل ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی را داشت.

قیمت

شورولت اسپارک مدل ۲۰۱۷ با قیمتی در حدود ۱۳.۸۰۰ دلار (معادل ۵۵ میلیون تومان) در مدل پایه و ۱۸.۳۰۰ دلار (معادل ۷۳ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات و امکانات به فروش رسید و توانست به عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی شناخته شود.

شورولت بولت EV

شورولت بولت EV نیز یکی از بهترین خودرهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی بود که توانست با توجه به قابلیت های دینامیکی و استفاده از موتورهای الکتریکی در جمع بهترین خودورهای سال ۲۰۱۷ جهان قرار گیرد. شورولت بولت (Chevrolet Bolt EV) که یکی از بهترین خودروهای تمام الکتریکی با قیمت قابل قبول است، برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی به بازارهای جهانی ارائه شد، حاصل همکاری بین دو شرکت آمریکایی خودرو سازی شورولت و شرکت لوازم الکترویکی کره ای ال جی (LG) است.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

شورولت بولت EV از یک پیشرانه تمام الکتریکی استفاده می کند. این پیشرانه توانایی تولید نیرویی قابل توجه معادل ۲۰۰ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز برابر با ۲۶۹ پاوند بر فوت (معادل ۳۶۵ نیوتون متر) است. شورولت بولت EV با استفاده از این پیشرانه به تنها ۶.۵ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز به ۹۳ مایل در ساعت (معادل ۱۵۰ کیلومتر در ساعت) محدود شده است. این خودرو توانایی پیمودن مسافتی معادل ۲۰۰ مایل (معادل ۳۲۲ کیلومتر) را با هر بار شارژ کامل دارد.

قیمت

شورولت بولت EV با قیمتی در حدود ۳۷.۵۰۰ دلار (معادل ۱۵۰ میلیون تومان) در مدل استاندارد و پایه و با قیمتی در حدود ۴۲.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۸ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات به فروش رسید و توانست در فهرست بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی قرار گیرد.

مزدا ۳ هاچ بک

مزدا ۳ یکی از معدود خودروهایی است که توانسته با ترکیب توانایی های مناسب دینامیکی، ظاهر زیبا و قیمت بسیار مناسب در یک مجموعه کوچک در چند سال گذشته همواره نام خود را به عنوان یکی از بهترین خودروهای سال ثبت نماید. مزدا ۳ که در هر دو کلاس هاچ بک و سدان تولید شده و در هر دو کلاس بدنه جزو ۱۰ خودروی برتر سال قرار گرفته است، اولین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی به عنوان جایگزینی برای مزدا ۳۲۳ معرفی شد. این خودرو تا کنون در سه نسل مختلف تولید و راهی بازارهای جهانی شده است.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی از یک موتور ۴ سیلندر DOHC مجهز به ۱۶ سوپاپ ۲.۰ لیتری به حجم دقیق ۱.۹۹۸ سی. سی. استفاده کرده که توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۵۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۲۱۰ نیوتون متر) را دارد. مزدا ۳ با استفاده از این پیشرانه به زمانی در حدود ۸ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز برابر به ۱۳۲ مایل در ساعت (معادل ۲۱۲ کیلومتر در ساعت) محدود شده است. این خودرو توانایی پیمودن مسافتی برابر با ۳۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری را دارد.

قیمت

مزدا ۳ مدل ۲۰۱۷ با قیمتی در حدود ۱۹.۰۰۰ دلار (معادل ۷۶ میلیون تومان) در مدل پایه و استاندارد و قیمتی در حدود ۲۶.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۴ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات به فروش رفت و توانست به عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی انتخاب شود.

هوندا سیویک (Honda Civic)

هوندا سیویک موفق ترین نمونه تولیدی شرکت خودرو سازی ژاپنی هوندا (Honda) بوده که از اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی در خط تولید این شرکت قرار دارد. هوندا سیویک تا به حال ۹ نسل موفق را پشت سر گذاشته و نسل دهم آن از سال ۲۰۱۶ تا کنون در دستور کار این شرکت قرار دارد. این خودرو در دو کلاس بدنه سدان و هاچ بک تولید شده که همانند مزدا ۳ هر دوکلاس بدنه موجود برای این خودروها با تکیه بر قابلیت های مناسب، امکانات قابل توجه و قیمت پایین در فهرست بهترین خودروهای سال ۲۰۱۷ میلادی قرار می گیرند.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

این خودرو از موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری مجهز به سیستم توربو شارژر استفاده می کند. موتور ۱.۵ لیتری توربو نمونه استاندارد موجود برای مدل هاچ بک با حجم دقیق ۱.۴۹۷ سی. سی. توانایی تولید نیرویی معادل ۱۸۰ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز برابر با ۱۷۷ پاوند بر فوت (معادل ۲۴۰ نیوتون متر) است. عملکرد این پیشرانه نیز قابل توجه بوده و تنها به زمانی در حدود ۷.۰ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز دارد. حداکثر سرعت هوندا سیویک هاچ بک مدل ۲۰۱۷ نیز برابر با ۱۳۲ مایل در ساعت (معادل ۲۱۲ کیلومتر در ساعت) است.

مصرف سوخت این پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو نیز قابل قبول و مناسب بوده و توانایی پیمودن مسیری به مسافت ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۳۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی را دارد.

قیمت

هوندا سیویک توانایی ها و امکاناتی فراتر از مبلغ پرداختی داشته و با قیمتی در حدود ۲۲.۰۰۰ دلار (معادل ۸۸ میلیون تومان) در مدل پایه و ۲۶.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۴ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات در اختیار مشتریان قرار گرفته و بدون شک یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی است.

هوندا سیویک تیپ R

هوندا سیویک تیپ R یکی از بهترین خودروهای اسپرت سال گذشته در بازار جهانی بود و با استفاده از پیشرانه بسیار قدرتمند، ظاهر تهاجمی و اسپرت و امکانات ایمنی و کمکی رانندگی با سطح بالاتر از مدل استاندارد سیویک توانست علاوه بر عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ ، یکی از بهترین خودروهای تولیدی سال ۲۰۱۷ نیز بود.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

پیشرانه استفاده شده در هوندا سیویک Type R یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری خطی DOHC با ۱۶ سوپاپ بود که با حجم دقیق ۱.۹۹۶ سی. سی. و استفاده از سیستم توربو شارژر، توانایی تولید نیرویی معادل ۳۰۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۲۹۵ نیوتون متر (معادل ۴۰۰ نیوتون متر) را دارد. این پیشرانه هوندا سیویک تیپ R را در زمانی در حدود ۴.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند. حداکثر سرعت این خودرو نیز چیزی در حدود ۱۷۰ مایل در ساعت (معادل ۲۷۳ کیلومتر در ساعت) بود. این پیشرانه با مصرف سوختی برابر با ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری و ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) از مصرف سوخت قابل قبولی نیز برخودرار بود.

قیمت

هوندا سیویک تیپ R نسبت به مدل استاندارد نمونه گرانقیمت تری بوده و با رقم پایه ای در حدود ۳۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۴۰ میلیون تومان) یکی از رقبای جدی فورد فیستا RS به حساب می آمد.

فورد فیستا ST

فورد فیستا (Ford Fiesta) اولین بار در سال ۱۹۷۶ میلادی وارد بازار خودروهای ۳ در هاچ بک شد و تا کنون در ۷ نسل مختلف طراحی و تولید شده است. فورد فیستا ST نسل هفتم نیز که توانسته عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی را به خود اختصاص دهد، از ابتدای سال جاری میلادی (سال ۲۰۱۷ میلادی) راهی بازارهای جهانی شد و توانست با توجه به پیشرانه با قدرت قابل قبول، طراحی خارجی و داخلی زیبا و امکانات مناسب رفاهی، ایمنی و کمکی رانندگی به موفقیت زیادی در بازارهای جهانی دست یابد.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

فورد فیستا ST مدل سال ۲۰۱۷ از یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه ۱.۶ لیتری DOHC استفاده می کند. این موتور با حجم دقیق ۱.۵۹۶ سی. سی. توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۹۷ اسب بخار را داشته و با حداکثر گشتاوری برابر با ۲۰۲ پاوند بر فوت (معادل ۲۷۴ نیوتون متر) عملکرد مشابه با خودروهای اسپرت دارد. این پیشرانه فورد فیستا ST را در زمانی برابر با ۷.۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۴۳ مایل در ساعت (معادل ۲۳۰ کیلومتر در ساعت) می رساند.

مصرف سوخت این خودرو نیز برابر با ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای بزرگراهی و ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری بوده که برای خودرویی با این سطح نیرو و گشتاور تولیدی رقم قابل قبولی است.

قیمت

فورد قیستا ST نسل هفتم مدل سال ۲۰۱۷ میلادی با قیمت پایه ای در حدود ۲۲.۰۰۰ دلار (معادل ۸۸ میلیون تومان) به فروش رسیده که با توجه به سطح امکانات، قدرت تولیدی، عملکرد پیشرانه و مصرف سوخت توانسته آن را در جمع بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی قرار دهد.

فورد فوکاس ST

فورد فوکاس (Ford Focus) اولین بار در سال ۱۹۹۸ میلادی و در کلاس بدنه خودروهای ۳ در هاچ بک، ۴ در سدان، ۵ در استیشن و ۲ در کوپه تولید شد. نسل سوم این خودرو نیز در سال ۲۰۱۱ به بازارهای جهانی معرفی شد که تولید آن تا کنون نیز ادامه دارد. مدل سال جاری این خودرو نیز توانسته به جمع بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی راه پیدا نماید و علاوه بر کلاس بدنه هاچ بک ، در کلاس بدنه سدان ۴ در نیز تولید می شود.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

پیشرانه استفاده شده در فورد فوکاس ST یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC به حجم دقیق ۱.۹۹۹ سی. سی. بوده که توانایی تولید نیرویی برابر با ۲۵۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۲۷۰ پاوند بر فوت (معادل ۳۶۶ نیوتون متر) را دارد. این موتور فورد فوکاس ST مدل سال ۲۰۱۷ را در زمانی در حدود ۶.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت (معادل ۲۴۱ کیلومتر در ساعت) خواهد رساند. این پیشرانه مصرفی برابر با ۲۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی دارد که نسبت به توانایی های موتور، رقم قابل قبولی به حساب می آید.

قیمت

فورد فوکاس ST هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی با قیمت پایه ای برابر با ۲۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۰ میلیون تومان) در اختیار علاقمندان خودروهای هاچ بک سایز کوچک شهری با توانایی های بالای دینامیکی و قدرت و شتاب مناسب قرار می گیرد.

فورد فوکاس RS

فورد فوکاس RS مدل سال ۲۰۱۷ یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی بوده که با توجه به عملکرد بسیار مناسب موتور و پیشرانه، برچسب قیمت قابل قبولی را نیز بر روی خود می بیند. فورد فوکاس RS نمونه اسپرت و قدرتمند فورد فوکاس ST بوده که در سال ۲۰۱۵ در اختیار علاقمندان خودروهای اسپرت سایز کوچک قرار گرفت.

بهترین خودروهای هاچ بک سال 2017 میلادی

موتور و پیشرانه

موتور نصب شده بر روی فورد فوکاس RS مدل ۲۰۱۷ میلادی یک نمونه ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC به حجم دقیق ۲.۲۶۱ سی. سی. بوده که با استفاده از سیستم توربو شارژر توانایی تولیی نیرویی خارق العاده برابر با ۳۵۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۳۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۴۷۵ نیوتون متر) را دارد. این پیشرانه اسپرت برای رساندن فورد فوکاس RS از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به تنها ۴.۶ ثانیه نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۱۶۵ مایل در ساعت (معادل ۲۶۶ کیلومتر در ساعت) می باشد.

این پیشرانه از لحاظ مصرف سوخت نیز با توجه به توانایی های فنی عملکرد مناسبی داشته و برای پیمودن ۱۹ مایل به یک گالن سوخت (معادل ۱۲.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری و ۲۵ مایل با یک گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی نیاز دارد.

قیمت

فورد فوکاس RS با توجه به تکنولوژی بالاتر موتور و پیشرانه و تجهیز به ابزار و امکانات مدرن، قیمت بالاتر از فورد فوکاس ST داشته و با قیمت پایه ای در حدود ۳۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۴۸ میلیون تومان) یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ در گونه اسپرت به شمار می آید. از رقبای این خودرو که در این فهرست نیز حضور داشته، می توان به هوندا سیویک تیپ R اشاره کرد.

 

سایر خودروهای هاچ بک مناسب سال ۲۰۱۷ میلادی

علاوه بر ۱۰ نمونه از بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی که به آنها اشاره شد، نمونه های دیگری نیز بوده که توانایی قرار گرفتن در این فهرست را داشته و تنها با اختلاف اندکی از حضور در این فهرست محروم شدند. از سایر نمونه های تولیدی که عملکرد و توانایی های مناسبی داشته و تنها به دلایلی نظیر استقبال کمتر مشتریان و یا قیمت نسبتا بالاتر از حضور در فهرست بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی محروم شدند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ب ام و i3 با قیمتی پایه ای در حدود ۴۳.۵۰۰ دلار (معادل ۱۷۴ میلیون تومان)
 • تویوتا پریوس (Toyota Prius) هاچ بک با قیمت پایه ای در حدود ۲۴.۵۰۰ دلار (معادل ۹۸ میلیون تومان)
 • شورولت سونیک (Chevrolet Sonic) با قیمت پایه ای در حدود ۱۸.۵۰۰ دلار (معادل ۷۴ میلیون تومان)
 • کیا ریو (Kia Rio) هاچ بک با قیمت پایه ای در حدود ۱۵.۰۰۰ دلار (معادل ۶۰ میلیون تومان)

 

مشخصات فنی بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی در یک نگاه

نام حجم موتور
(سی سی)
قدرت
(اسب بخار)
گشتاور
(نیوتون متر)
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) حداکثر سرعت (KMH) مصرف سوخت
(شهر)
مصرف سوخت
(بزرگراه)
قیمت پایه (میلیون تومان)
هوندا فیت ۱.۴۹۸ ۱۳۰ ۱۵۴ ۷.۷ ۱۹۳ ۷.۱ ۵.۹ ۶۸
فولکس واگن گلف GTI ۱.۹۸۴ ۲۲۰ ۳۵۰ ۵.۹ ۲۰۲ ۹.۸ ۶.۹ ۱۰۴
شورولت اسپارک ۱.۳۹۸ ۹۸ ۱۲۷ ۱۰.۸ ۱۶۹ ۷.۶ ۵.۷ ۵۵
شورولت بولت EV الکتریکی ۲۰۰ ۳۶۵ ۶.۵ ۱۵۰ ۳۲۲ کیلومتر با هر بار شارژ کامل ۱۵۰
مزدا ۳ ۱.۹۹۸ ۱۵۵ ۲۱۰ ۸.۰ ۲۱۲ ۸.۴ ۶.۳ ۷۶
هوندا سیویک ۱.۴۹۷ ۱۸۰ ۲۴۰ ۷.۰ ۲۱۲ ۷.۸ ۶.۰ ۸۸
هوندا سیویک تیپ R ۱.۹۹۶ ۳۰۶ ۴۰۰ ۴.۹ ۲۷۳ ۱۰.۷ ۸.۴ ۱۴۰
فورد فیستا ST ۱.۵۹۶ ۱۹۷ ۲۷۴ ۷.۰ ۲۳۰ ۹.۰ ۶.۷ ۸۸
فورد فوکاس ST ۱.۹۹۹ ۲۵۲ ۳۶۶ ۶.۴ ۲۴۱ ۱۰.۲ ۷.۳ ۱۰۰
فورد فوکاس RS ۲.۲۶۱ ۳۵۰ ۴۷۵ ۴.۶ ۲۶۶ ۱۲.۴ ۹.۴ ۱۴۸

 

*تمامی نمونه های حاضر در فهرست بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی از موتور ۴ سیلندر استفاده می کنند.

 

گالری تصاویر بهترین خودروهای هاچ بک سال ۲۰۱۷ میلادی

منابع:

Caranddriver

Netcarshow

 

 

 ارسال نظر