کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آموزش نحوه ویرایش فایل های پی دی اف به صورت آنلاین و رایگان

آموزش نحوه ویرایش فایل های پی دی اف به طور رایگان و آنلاین

مطالب آموزشی اغلب در قالب فایل‌های پی دی اف و وورد ارائه می‌شوند. در این مطلب به شرح نحوه ویرایش فایل های پی دی اف پرداخته‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

ادوبی آکروبات (Adobe Acrobat) یک پکیج منحصر بفرد اجرا کننده فایل‌های پی دی اف است و ابزارهای مختلفی را برای استفاده از این فایل‌ها در اختیار کاربران می‌گذارد. نسخه پولی این پکیج نرم افزاری امکان ویرایش فایل های پی دی اف را هم برای شما فراهم می‌کند اما در صورتی که به این نسخه دسترسی ندارید، می‌توانید به کمک یک ترفند آنلاین فایل‌های مورد نظر خود را ادیت کنید.

نحوه ویرایش فایل های پی دی اف

برای ویرایش فایل های پی دی اف از این طریق ابتدا باید فایل مورد نظر خود را در سرویس گوگل درایو (Google Drive) بارگذاری کنید؛ برای این کار، مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • فایل PDF را در سرویس گوگل درایو آپلود کنید. به مسیر New > File Upload  رفته و پس از آپلود فایل، مکان ذخیره شدن فایل مورد نظر در رایانه را پیدا نمایید.
  • زمانی که بارگذاری به طور کامل انجام شد، فایل را در سرویس گوگل درایو پیدا و روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه Open With > Google Docs را انتخاب نمایید.
  • با انجام دادن مرحله فوق فایل پی دی اف شما به صورت یک سند قابل ویرایش در Google Docs باز می‌شود.
  • حال زمانی که مطلب مورد نظر را ویرایش کردید، می‌توانید آن را در قالب یک فایل وورد یا پی دی اف در رایانه خود ذخیره کنید. برای تکمیل فرآیند ذخیره سازی باید روی گزینه Click File > Download as کلیک نمایید و نوع فرمت فایل خود را برای ذخیره سازی انتخاب کنید.

آموزش نحوه ویرایش فایل های پی دی اف به طور رایگان و آنلاین

 

بیشتر بخوانید: معرفی و بررسی سه روش مختلف برای ویرایش فایلهای PDF

 

اگر برای ویرایش فایل های پی دی اف خود از روش فوق استفاده می‌کنید، به یاد داشته باشید که این روش به بهترین نحو فقط بر روی آن دسته از فایل های پی دی افی قابل اجرا است که تنها حاوی محتویات متنی هستند؛ به عبارت دیگر اگر فایل مورد نظر شما حاوی جدول، تصویر یا ساختاری غیر از متن باشد، آن مطلب در هنگام تبدیل کردن فایل به یک فایل Google Doc از بین می‌رود و نمایش داده نمی‌شود.

لومین پی دی اف (Lumin PDF) و داک هاب (DocHub) از جمله نرم افزارهایی هستند که توانایی اتصال به سرویس گوگل درایو را دارند و با نام نرم افزارهای ویرایش کننده فایل‌های پی دی اف عرضه می‌شوند. نکته‌ای که باید در رابطه با این نرم افزارها بدانید این است که چنین برنامه‌هایی توانایی ویرایش سازی یک متن پی دی اف را ندارند بلکه تنها می‌توانند امکان برجسته سازی قسمتی از متن، اضافه سازی یک یادداشت حاشیه‌ای به متن یا اعمال تغییراتی از این قبیل را برای شما فراهم سازند.

.

منبع: makeuseofارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر