همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ

آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ به شما اجازه حذف پیام های ارسالی در واتس اپ را می‌دهد، به این صورت امکان تصحیح اشتباهات خود را دارید.

برای همه پیش آمده است که پیام اشتباهی را برای کسی ارسال کنند، شاید با قطع کردن اینترنت گوشی توقع داشتید، جلوی ارسال آن پیام را بگیرید. خوشبختانه در ورژن جدید واتس‌اپ امکان پاک کردن پیام‌های ارسالی وجود دارد.

البته واتس اپ محدودیت زمانی و نرم افزاری برای پاک کردن پیام‌های شما ایجاد کرده است، به عنوان مثال، شما تنها 7 دقیقه برای پاک کردن پیام ارسالی در واتس اپ زمان دارید. از طرف دیگر، شما و مخاطب یا مخاطبینی که پیام برای آن‌ها ارسال شده است، باید از آخرین نسخه واتس اپ استفاده کنند. –البته در حال حاضر آخرین نسخه :مترجم-

نسخه بتای واتساپ با امکان فوروارد پیام به چند گروه و چند مخاطب

واتس اپ از طریق نوتیفیکشن به اطلاع شما نمی‌رساند که آیا پیام ارسالی پاک شده است یا خیر، در واقع شما نمی‌توانید اطلاع حاصل کنید که آیا مخاطبی که پیام را برای وی ارسال کرده‌اید، از آخرین نسخه اپلیکیشن واتس اپ استفاده می‌کند یا نه.

در مقاله آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ یک ترفند برای حذف پیام‌های قدیمی در واتساپ در این پیام‌رسان را نیز برای شما آماده کرده‌ایم. در هر حال، مخاطب پیام خصوصی یا مخاطبین پیام گروهی در واتس اپ شما، ممکن است قبل از اینکه شما فرصت پاک کردن پیام را پیدا کنید، پیام شما را خوانده باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم، در شرایط نامساعد روحی به این اپلیکیشن نزدیک نشوید.

حذف پیام های جدید در واتس اپ

حذف پیام دوطرفه در واتساپ چگونه است؟

با آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ این نوشتار را همراهی کنید. اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کنید و به داخل چت مورد نظر رفته و پیام مورد نظر را انتخاب کنید. انگشت خود را روی آن پیام نگه دارید، تا منو برای شما باز شود. در داخل منو گزینه پاک کردن (Delete) را انتخاب کنید.  پس از انتخاب این گزینه، می‌توانید گزینه پاک کردن برای همه (Delete for Everyone) را انتخاب کنید، به این ترتیب، پیام برای تمام کسانی که در آن چت حضور داشته‌اند، پاک می‌شود.

حذف پیام واتس اپ

پس از انجام این‌کار جمله، این پیام پاک شد (This message was deleted) برای شما به نمایش در خواهد آمد. اکنون می‌توانید از مخاطب خود سوال کنید که آخرین پیام شما چه بوده است. هرچند این روش محدودیت‌هایی دارد، اما در برخی شرایط به عنوان راه حلی برای پوشاندن اشتباهات شما به کار می‌آید.

پاک کردن پیام فرستاده شده در واتس اپ

پاک کردن پیام های قدیمی در واتس اپ

حذف پیام اشتباهی واتساپ چگونه است؟

در بخش قبلی به شما توضیح دادیم، امکان حذف پیام های قدیمی در واتس اپ برای شما وجود ندارد. پس از گذشت هفت دقیقه از زمان ارسال پیام، هیچ چاره‌ای برای حل مشکل خود ندارید، اما با ترفندی که در ادامه این مطلب خواهید آموخت، بعضا قادرید پیام‌هایی که مربوط به بیش از هفت روز گذشته نیز هستند را پاک کنید.

برای حذف پیام های قدیمی در واتس اپ ابتدا لازم است، اینترنت دستگاه خود را قطع کنید –هم اینترنت وای فای و هم موبایل دیتا- پس از انجام این‌کار، به قسمت انتخاب اپلیکیشن‌ها رفته، پس از انتخاب نمودن واتس‌اپ، گزینه مجبور به توقف (Force Stop) را فعال کنید.

پس از انجام این‌کار، به قسمت تنظیمات تاریخ و زمان بروید و تاریخ گوشی را مطابق با زمان ارسال پیام مورد نظر، تنظیم کنید. توجه داشته باشید، ممکن است تلفن هوشمند شما به طور خودکار با اتصال به اینترنت، تاریخ و زمان را مجددا تنظیم کند، به این منظور باید این ویژگی را غیر فعال کنید.

احراز هویت دو مرحله‌ای به واتس‌اپ اضافه می‌شود

اکنون می‌توانید دوباره اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را باز کنید، سپس پیام مورد نظر را پیدا کرده، مطابق مرحله قبلی، انگشت خود را روی آن نگه دارید و از منوی باز شده، پاک کردن پیام و در نهایت پاک کردن پیام برای همه را انتخاب کنید. با ادامه آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ با ما همراه باشید!

پس از انجام مرحله قبل، اینترنت دستگاه خود را روشن کنید، پس از اتصال به اینترنت باید جمله، “این پیام پاک شد” را مشاهده کنید. این ترفند به طور کامل تست شده است اما محدودیت‌های بخش قبلی آموزش پاک کردن پیغام در پیام‌رسان واتس اپ کماکان در این ترفند نیز صدق می‌کند.

پاک کردن پیام قدیمی واتس اپ
توجه داشته باشید، برای پاک کردن پیام قدیمی در واتس اپ، ممکن است با اخطاری از طرف واتس اپ مواجه شوید که از شما می‌خواهد، زمان صحیحی را تنظیم نمایید.

اشتراک گذاری موقعیت جغرافیایی به امکانات واتساپ اضافه می‌شود

اگر  آموزش حذف پیام در واتس اپ و آموزش پاک کردن پیام در واتس اپبرای شما مفید واقع شد یا ترفندهای دیگری را می‌شناسید که در این مقاله ذکر نشده است، از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

.

منابع:

techradar، androidauthority

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر (8 نظر)

  من ی فایل ارسال کردم برای شخصی بعد پشیمون شدم می خوام پاکش کنم ولی نمیشه،فکر کنم نسخه ایشان قدیمی هست چون گزینه حذف برای همه نمیاد،اون راه قطع اینترنت را هم امتحان کردم ولی تا وارد واتساپ میشی از میخواد تاریخ درست کنی

  پاسخ

  واقعا عالی بود.هر چی بگم کمه.

  پاسخ

  یه پیام تقریبا 5 روز پیش فرستادم و الان پاکش کردم و کنار گزینه ای که پفته بود پیام پاک شد یه اخطار مانند بود که نوشته بود ارسال دوباره پیام؟
  الان مطمئن باشم کامل هم برا من هم برا اون پاک شد؟

  پاسخ

  من هم این مشکلو دارم هر کار میکنم بازم ارور میده که باید تاریخ و زمان تنظیم بشه و اصلا واتس اپ باز نمیشه تا بخوام حذف کنم
  چیکار کنم واجبه

  پاسخ

  عالی بود دستتون طلا . ممنون

  پاسخ

  من برای یه شخص فایلی ارسال کردم بعد پشیمون شدم میخوام پاکش کنم ولی نمیشه
  نسخه واتساپم رو مطابق با اون تاریخ نصب کردم و همه کارهایی که گفتید رو انجام دادم اما گزینه حذف دو طرفه نمیاد
  لطفا کمکم کنید خیلی ضروریه

  پاسخ

  درود بر شما. عالی بود.
  فقط یه سوال.
  یه پیام تقریبا 5 روز پیش فرستادم و الان پاکش کردم و کنار گزینه ای که پفته بود پیام پاک شد یه اخطار مانند بود که نوشته بود ارسال دوباره پیام؟
  الان مطمئن باشم کامل هم برا من هم برا اون پاک شد؟

  پاسخ

  عالی بود ، دمتون گرم حرف نداشت واقعا 😆❤️

  پاسخ