پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر)

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق درباره اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم که به صورت منظم و در بازه‌های مختلف زمانی، فهرستی از پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته منتشر می‌کند. IMDB در حال حاضر متعلق به شرکت آمازون است.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر)

در هفته‌ای که گذشت جدول پرفروشترین فیلمهای هفته شاهد ورود دو فیلم جدید بود که توانستند به صدر جدول پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) راه یابند. فیلم انیمیشن Ferdinand و جدیدترین قسمت سری فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای، Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi توانست رتبه‌های بالایی این فهرست را به خود اختصاص دهند. بر اساس اعلام IMDB پرفروشترین فیلم‌های سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) عبارتند از:

  • Lady Bird
  • Murder on the Orient Express
  • The Disaster Artist
  • Thor : Ragnarok
  • Daddy’s Home 2
  • Justice League
  • Wonder
  • Coco
  • Ferdinand
  • Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi

10. Lady Bird

عنوان دهم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به فیلم Lady Bird اختصاص یافت. این فیلم توانست در هفتمین هفته اکران و نمایش عمومی به فروشی برابر با 2.1 میلیون دلار (معادل 8.8 میلیارد تومان با احتساب دلار 4.200 تومانی در زمان نگارش) دست یافته و به این ترتیب میزان فروش کلی خود را پس از 7 هفته نمایش به رقم 26 میلیون دلار (معادل 109 میلیارد تومان) رسانده و این رتبه را از آن خود نماید.

فیلم Lady Bird یک عنوان سینمایی در ژانر کمدی است. کارگردانی این فیلم نیز بر عهده گرتا گرویگ (Greta Gerwig) قرار داشته و فیلمنامه آن نیز توسط وی نوشته شده است. از هنرپیشگان حاضر در فیلم Lady Bird می‌توان به سورشا رونان (Saoise Ronan) در نقش کریستین مک فرسون یا Lady Bird، اودیا راش (Odeya Rush) در نقش جنا والتون (Jenna Walton)، کاترین نیوتون (Kathryn Newton) در نقش دارلن (Darlene)، تیموتی چالامه (Timothee Chalamat) در نقش کایل (Kyle)، لاوری متکاف (Laurie Metcalf) در نقش ماریون مک فرسون و جیک مک دورمان (Jake McDorman) در نقش آقای برونو (Bruno) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 33 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

خلاصه داستان

داستان فیلم Lady Bird بر اساس اتفاقات و حوادثی است که برای یک دختر جوان به نام کریستین مک فرسون یا Lady Bird در مدت یک سال اقامت وی در کارولینای شمالی اتفاق می افتد.

9. Murder on the Orient Express

فیلم Murder on the Orient Express توانست در ششمین هفته نمایش عمومی خود مانند هفته‌های گذشته به فروشی مناسب دست یافته و با درآمدی 2.5 میلیون دلاری (معادل 10.5 میلیارد تومان) رتبه نهم را در فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب میزان کلی فروش این فیلم جنایی اسرار آمیز پس از 6 هفته نمایش و اکران عمومی به رقم 97.3 میلیون دلار (معادل 409 میلیارد تومان) رسید.

فیلم Murder on the Orient Express یک فیلم در ژانر درام جنایی است و کارگردانی آن توسط کنث براناگ (Kenneth Branagh) صورت گرفته است. نویسندگی این فیلم نیز بر عهده مایکل گرین (Michael Green) و بر اساس رمانی با همین نام اثر نویسنده مشهور انگلیسی آگاتا کریستی قرار داشته است. از هنرپیشگان حاضر در فیلم سینمایی Murder on the Orient Express می توان به جانی دپ (Johnny Depp) در نقش ادوارد راچت (Edward Ratchett)، پنه لوپه کروز (Penelope Cruz) در نقش پیلار استراوادوس (Pilar Estravados)، کنث براناگ در نقش هرکول پوآرو، ویلم دفو (Willem Defoe) در نقش گرهارد هاردمن (Gerhard Hardman)، جودی دنچ (Judi Dench) در نقش ملکه درگومیروف (Dragomiroff)، جاش گاد (Josh Gad) در نقش هکتور مک کوین (Hector MacQueen)، میشل فایفر (Michelle Pfieffer) در نقش کارولین هابارد (Caroline Hubbard)، لزلی اودوم (Leslie Odmo Jr.) در نقش دکتر ارباتنات (Arbutnot) و دیزی ریدلی (Daisy Ridley) در نقش ماری دبنهام (Mary Debenham) اشاره کرد. فیلم جنایی Murder on the Orient Express مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 54 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 (با نظارت والدین) طراحی و ساخته شده است.

خلاصه داستان

مسافرت با یک قطار لوکس و مجلل تبدیل به یک معمای اسرا آمیز می گردد. این فیلم بر اساس نوشته ای به همین نام از آگاتا کریستی ساخته شده و یک کارآگاه خبره (هرکول پوارو با بازی کنث براناگ) به دنبال قاتل در بین 13 مسافر حاضر در آن می پردازد…

8. The Disaster Artist

رتبه هشتم در بین پرفروشترین فیلم‌های سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) در اختیار فیلم The Disaster Artist قرار داشت. این فیلم توانست با فروشی معادل 2.6 میلیون دلار (معادل 10.9 میلیارد تومان) این رتبه را از آن خود کرده و میزان کلی فروش خود را در 3 هفته اکران و نمایش عمومی به رقم 12.9 میلیون دلار (معادل 54.2 میلیارد تومان) برساند.

فیلم The Disaster Artist یک فیلم کمدی/درام بوده و توسط جیمز فرانکو (James Franco) هنرپیشه و کارگردان جوان ساخته شده است. فیلمنامه و سناریو نیز توسط مایکل وبر (Michael H. Weber) و اسکات نوستاتر (Scott Neustadter)، گرگ سسترو (Greg Sestero) و تام بیسل (Tom Bissel) بر اساس رمانی به همین نام نوشته شده است. از هنرپیشگان حاضر در فیلم The Disaster Artist می‌توان به دیو فرانکو (Dave Franco) در نقش گرگ (Greg)، جیمز فرانکو در نقش تامی، سث روگن (Seth Rogen) در نقش سندی (Sandy)، آری گرینور (Ari Graynor) در نقش جولیت، زک افرون (Zack Efron) در نقش دن (Dan)، شرون استون (Sharon Stone) در نقش آیریس برتون (Iris Burton) و تامی ویزو (Tommy Wiseau) در نقش هنری (Henry) اشاره کرد. بازیگرانی مانند آدام اسکات، کریستن بل، جی. جی آبرامز و لیزی کاپلان نیز به ایفای نقش شخصیت اصلی خود در این فیلم پرداخته اند.

فیلم The Disaster Artist مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 44 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) کارگردانی و ساخته شده است.

خلاصه داستان

گرگ استرسو (با بازی دیو فرانکو) یک هنرپیشه جوان و بلند پرواز است که در کلاس‌های بازیگری با تامی ویزو هنرمند عحیب و کم استعداد سینما آشنا شده و رابطه دوستانه‌ خاصی بین آنها شکل می‌گیرد. این دو یک تیم تشکیل داده و برای تحقق رویاهای خود به هالیوود سفر می‌کنند. پس از سفر به هالیوود…

7. Thor : Ragnarok

رتبه هفتم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به فیلم Thor : Ragnarok اختصاص پیدا کرد. این فیلم سینمایی یکی دیگر از ساخته‌های شرکت مارول (Marvel) بر اساس شخصیت‌های کتاب‌های مصور (Comic) بوده که مطابق انتظار و مشابه با سایر آثار سینمایی تولید شده بر اساس این کاراکترها، توانسته به موفقیت قابل توجهی در گیشه دست پیدا نماید. فیلم Thor : Ragnarok توانست مانند هفته های گذشته به فروشی موفق و برابر با 3.0 میلیون دلار (معادل 12.6 میلیارد تومان) رسیده و رتبه هفتم در فهرست پرفروشترین فیلم‌های سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) را به خود اختصاص دهد. به این ترتیب میزان فروش کلی فیلم Thor : Ragnarok در 7 هفته اکران و نمایش عمومی به رقم قابل توجه 306.4 میلیون دلار (معادل 1.287 میلیارد تومان) رسید.

فیلم Thor : Ragnarok یک فیلم در ژانر اکشن ماجرایی با مایه‌ای از طنز است. کارگردانی این اثر نیز بر عهده تایکا وایتیتی (Taika Waititi) قرار داشته است. نویسندگی سناریو نیز توسط یک تیم متشکل از اریک پیرسون (Eric Pearson)، کرگ کایل (Craig Kyle) و کریستوفر یوست (Christopher Yost) و بر اساس داستان‌های مصوری نوشته استن لی (Stan Lee)، لری لیبر (Larry Lieber) و جک کیربی (Jack Kirby) صورت گرفته است.

هنرپیشگان

از ستارگان بسیار مشهور حاضر در فیلم سینمایی Thor : Ragnarok می‌توان به هنرپیشگانی مانند آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) در نقش اودین (Odin)، کریس همس ورث (Chris Hemsworth) در نقش تور (Thor)، تام هیدلستون (Tom Hiddleston) در نقش لوکی (Loki)، کیت بلانشت (Kate Blanchett) در نقش هلا (Hela)، ادریس البا (Edris Elba) در نقش هیمدال (Heimdall)، جف گلدبلام (Jeff Goldblum) در نقش استاد بزرگ، تسا تامپسون (Tessa Thompson) در نقش والکیری (Valkyrie)، مارک روفالو (Mark Ruffalo) در نقش بروس بنز و هالک (Bruce Benner / Hulk)، کارل اوربان (Karl Urban) در نقش اسکرج (Skurge)، بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در نقش دکتر استرنج (Dr. Strange)، تایکا وایتیتی با دوبله شخصیت کورگ (Korg) و راشل هاوس (Rachel House) در نقش توپاز (Topaz) اشاره کرد.

فیلم Thor : Ragnarok مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 44 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه و تولید شده است.

خلاصه داستان

تور قدرتمند با بازی کریس همس ورث زندانی شده و باید به یک مبارزه مرگبار گلادیاتور وار با دوست و همراه قدیمی خود، هالک با بازی مارک روفالو بپردازد. وی باید در کوتاه ترین زمان ممکن این نبرد را به سود خود به پایان رسانده تا مانع از نابودی سرزمین خود ازگارد (Asgard) و ساکنین آن توسط ملکه بسیار قدرتمند هلا با بازی کیت بلانشت شود.

6. Daddy’s Home

رتبه ششمین فیلم در بین پرفروشترین فیلم‌های سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) مانند هفته  قبل، در اختیار فیلم Daddy’s Home 2 بود. این فیلم ادامه ای بر فیلم Daddy’s Home است که در سال 2015 میلادی ساخته شده بود. این فیلم توانست با فروشی برابر با 3.8 میلیون دلار (معادل 16 میلیارد تومان) در تعطیلات آخر هفته این جایگاه را از آن خود نماید. به این ترتیب مجموع فروش فیلم Daddy’s Home پس از 5 هفته اکران و نمایش عمومی به عدد 96.6 میلیون دلار (معادل 406 میلیارد تومان) رسید.

پرفروشترین فیلمهای هفته گذشته (10 نوامبر تا 12 نوامبر)

فیلم Daddy’s Home 2 یک فیلم کمدی بوده و توسط شان اندرس (Swan Anders) کارگردانی شده است. نویسندگی فیلمنامه این فیلم نیز بر عهده شان اندرس و برایان برنس (Brian Burns) قرار داشته است. از هنرپیشگان حاضر در فیلم Daddy’e Home 2 می توان به ویل فرل (Will Farrell) در نقش برد (Brad)، مارک والبرگ (Mark Wahlberg) در نقش داستی (Dusty)، مل گیبسون (Mel Gibson) در نقش کرت (Kurt)، جان لیتگو (John Lithgow) در نقش دان (Don)، لیندا کاردلینی (Linda Cardellini) در نقش سارا، آلساندرا آمبروزیو (Alessandra Ambrosio) در نقش کارن (Karen)، جان سنا (John Cena) در نقش راجر (Roger) و اون واکارو (Owen Vaccaro) در نقش دایلن (Dylan) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 40 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 (با نظارت والدین) طراحی و ساخته شده است.

خلاصه داستان

در فیلم Daddy’s Home 2 مانند قسمت اول، ماجرا بر سر درگیری‌ها و چالش‌های برد (ناپدری) و داستی (پدر واقعی) بر سر سرپرستی و مدیریت پسرشان دیلان در تعطیلات است…

5. Justice League

رتبه پنجم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به فیلم ماجرایی و علمی تخیلی لیگ عدالت (Justice League) اختصاص پیدا کرد. این فیلم یک عنوان ابر قهرمانی بوده و بر اساس داستان‌های مصور شرکت DC Comics طراحی و ساخته شده است. ابر قهرمان‌های آشنا مانند بت من، واندر ومن (Wonder Woman)، سوپرمن، فلش (Flash)، آکوامن (Aquaman) و سایبورگ (Cyborg) در این فیلم حضور داشته و موجب شده که فیلم Justice League مانند سایر فیلم‌های مبتنی بر داستان‌های مصور، به موفقیتی بسیار قابل توجه در گیشه دست پیدا نماید. این فیلم توانست در تعطیلات آخر هفته فروشی 4.2 میلیون دلاری (معادل 17.6 میلیارد تومان) را به نام خود ثبت نموده و در پنجمین هفته اکران و نمایش عمومی خود رتبه پنجم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) از آن خود نماید. به این ترتیب میزان کلی فروش فیلم Justice League پس از 5 هفته اکران به رقم قابل توجه 219.5 میلیون دلار (معادل 922 میلیارد تومان) رسید و نام خود را به عنوان یکی از پرفروشترین فیلمهای سینمایی 2017 مطرح نمود.

پرفروشترین فیملهای سینمایی هفته گذشته (17 نوامبر تا 19 نوامبر)

فیلم Justice League یک عنوان سینمایی در ژانر اکسن ماجرایی علمی تخیلی بوده و کارگردانی آن توسط زک اسنایدر (Zack Snyder) انجام پذیرفته است. کریس تریو (Chris Terrio)، جاس ودون (Joss Wedon) و همچنین زک اسنایدر نیز فیلمنامه و سناریو این فیلم را بر اساس شخصیت‌های خلق شده توسط نویسندگانی مانند جری سیگل (Jerry Siegel) و جو شاستر (Joe Shuster) خالقان شخصیت سوپرمن، باب کین (Bob Kane) و بیل فینگر (Bill Finger) خالقین شخصیت بتمن، ویلیام مارستون (Willian Moulton Marston) خالق شخصیت واندر ومن و گاردنر فاکس (Gardner Fox) خالق لیگ عدالت به رشته نگارش در آورده اند.

هنرپیشگان

جمع بزرگی از ستارگان فیلم‌های ابر قهرمانی و علمی تخیلی در فیلم Justice League به ایفای نقش پرداخته اند. از هنرپیشگان حاضر در فیلم لیگ عدالت می‌توان به بن افلک (Ben Afleck) در نقش بت من/بروس وین (Bruce Wayne)، هنری کویل (Henry Cavil) در نقش سوپرمن/کلارک کنت (Clark Kent)، گل گدو (Gal Gadot) در نقش واند ومن/دایانا پرینس (Diana Prince)، ازرا میلر (Ezra Miller) در نقش فلش/بری آلن (Barry Allen)، جیسون موموآ (Jason Momoa) در نقش آکوامن/آرتو کوری (Arthur Curry)، ری فیشر (Ray Fisher) در نقش سایبورگ/ویکتور استون (Victor Stone)، جرمی آیرونز (Jeremy Irons) در نقش آلفرد (Alfred)، امی آدامز (Amy Adams) در نقش لوئیز لین (Luis Lane)، دایانا لین (Diana Lane) در نقش مارتا کنت (Martha Kent)، جی. کی. سیمونز (J.K. Simmons) در نقش کمیسر گوردن (Gordon)، امبر هرد (Amber Herd) در نقش مرا (Mera)، کنی نیلسن (Connie Nielsen) در نقش ملکه هیپولیتا (Hyppolita) و جو مورتون (Joe Morton) در نقش سیلاس استون (Silas Stone) و لیزا لون کونگزلی (Lisa Loven Kongsli) در نقش منالیپ (Menalippe) اشاره نمود.

فیلم Justice League مدت زمانی برابر با 2 ساعت داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه و تولید شده است.

خلاصه داستان

بروس وین یا بتمن (با بازی بن افلک) به همراهی سوپرمن یا کلارک کنت (با بازی هنری کویل) و با کمک دوست و متحد جدیدش واندر ومن یا دایانا پرینس (با بازی گل گدو)،‌به جنگ دشمنان جدید رفته که نیرویی بیش از گذشته پیدا کرده و در صدد شکست ابر قهرمانان محبوب داستان هستند.

4. Wonder

رتبه چهارم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به فیلم Wonder اختصاص داشت. این فیلم توانست در هفته پنجم اکران و نمایش عمومی خود به فروشی  برابر با 5.4 میلیون دلار (معادل 22.7 میلیارد تومان) دست یافته و جایگاه چهارم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب میزان فروش کلی فیلم Wonder پس از 5 هفته اکران و نمایش عمومی به رقم 109.3 میلیون دلار (معادل 459 میلیارد تومان) رسید.

پرفروشترین فیملهای سینمایی هفته گذشته (17 نوامبر تا 19 نوامبر)

فیلم سینمایی Wonder یک عنوان در ژانر درام بوده و توسط استفن چبوسکی (Stephen Chbosky) کارگردانی شده است. وظیفه نگارش فیلمنامه این اثر نیز بر عهده کارگردان و استیو کونارد (Steve Conard) قرار داشته است. از ستارگان ایفای نقش کرده در فیلم Wonder می‌توان به جولیا رابرتس (Julia Roberts) در نقش ایزابل (Isabel)، اون ویلسون (Owen Wilson) در نقش نیت (Nate)، جیکوب ترمبلی (Jacon Tremblay) در نقش آوگی (Auggie)، ایزابلا ویدوویچ (Izabela Vidovic) در نقش ویا (Via)، داوید دیگز (David Deegs) در نقش آقای براون (Mr. Browne)، مندی پتینکین (Mandy Patinkin) در نقش آقای تاشمن (Mr. Tushman) و نوا جوپ (Noah Jupe) در نقش جک ویل (Jack Will) و اله مک کینون (Elle McKinnon) در نقش شارلوت (Charlotte) اشاره نمود.

فیلم سینمایی Wonder مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 51 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (تماشا با نظارت والدین) کارگردانی و ساخته شده است.

خلاصه داستان

فیلم Wonder بر اساس داستان پرفروش روزنامه نیویوک تایمز ساخته شده است. این فیلم ماجرای زندگی و مشکلات آگوست پولمان (یا آگی با بازی جیکوب ترمبلی) را بیان کرده که به دلیل مشکلات فیزیکی و بیماری، چهره‌ای نامتعارف و متفاوت با سایرین داشته و برای ورود به مدرسه و حضور در اماکن عمومی دچار مشکلات و ترس‌هایی شده و …

3. Coco

رتبه سوم در جدول پرفروشترین فیلم‌های سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به فیلم انیمیشن Coco اختصاص یافت که سه هفته گذشته را در صدر این جدول قرار گرفته بود. این انیمیشن توانست در چهارمین هفته اکران خود در گیشه و در تعطیلات آخر هفته فروشی برابر با 10 میلیون دلار (معادل 42 میلیارد تومان) داشته و میزان کلی فروش خود را در 4 هفته اکران و نمایش عمومی به عدد 150.8 میلیون دلار (معادل 633 میلیارد تومان) برساند.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (24 نوامبر تا 26 نوامبر)

فیلم انیمیشن Coco یک فیلم جذاب در ژانر کمدی ماجرایی بوده و توسط لی اونک ریچ (Lee Unkrich) به همراهی آدریان مولینا (Adrian Molina) کارگردانی شده است. از صداپیشگان حاضر در فیلم انیمیشن Coco می‌توان به آنتونی گونزالز (Anthony Gonzalez) در نقش میگوئل (Miguel)، گایل گارسیا برنال (Gael Garcia Bernal) در نقش هکتور (Hector)، بنجامین برت (Benjamin Bratt) در نقش ارنستو دلا کروز (Ernesto De La Cruz)، آلانا اوباخ (Alanna Ubach) در نقش مامان ایملدا (Imelda)، رنه ویکتور (Renee Victor) در نقش آبوئلیتا (Abuelita) و جیمی کامیل (Jamie Camil) در نقش پاپا (Papa) و سوفیا اسپینوزا (Sofia Espinosa) در نقش ماما (Mama) و ادوارد جیمز المس (Edward James Olmos) در نقش چیچارون (Chicharon) اشاره کرد. فیلم انیمیشن Coco که توسط شرکت پیکسار (‍Pixar) و والت دیسنی (Walt Disney) ساخته شده مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 49 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (مشاهده با نظارت والدین) طراحی، تهیه و اجرا شده است.

خلاصه داستان

میگوئل (با صداپیشگی آنتونی گونزالز) یک موزیسین جوان و مشتاق است که با توجه به سابقه و دیدگاه بد ابا و اجدادی خود، وارد دنیای مردگان شده و با معماها و رازهایی در این سرزمین روبرو می گردد. پس از اینکه…

2. Ferdinand

رتبه دوم جدول پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به فیلم انیمیشن Ferdinand اختصاص پیدا کرد. این فیلم توانست با فروشی برابر با 13.3 میلیون دلار (معادل 56 میلیارد تومان) در هفته گذشته این رتبه را به خود اختصاص دهد.

پرفروشترین فیملهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر)

فیلم انیمیشن Ferdinand یک نمونه شاد و ماجرایی بوده که توسط کارلوس سالدانیا (Carlos Saldanha) کارگردانی شده است. سناریو و فیلمنامه این انیمیشن نیز توسط مانرو لیف (Munro Leaf)، رابرت لاوسون (Robert Lawson)، ران برچ (Ron Burch) و دیوید کید (David Kidd) نوشته شده است. از ستارگانی که در فیلم انیمیشن Ferdinand به صداپیشگی پرداخته اند می‌توان به جک گور (Jack Gore) در نقش کودکی والینته (Valiente)، جت یورگنسمایر (Jet Jurgensmeyer) در نقش کودکی گواپو (Guapo)، نایل دیاز (Nile Diaz) در نقش کودکی بونز (Bones)، کالین مورفی (Colin Murphy) در نقش کودکی فردیناند، جرمی سیستو (Jeremy Sisto) در نقش پدر فردیناند، بابی کاناوال (Bobby Canavale) در نقش پدر والینته و والینته ، رائول اسپارزا (Raul Esparza) در نقش مورنو (Moreno)، آنتونی اندرسون (Anthony Anderson) در نقش بونز، پیتون منینگ (Peyton Manning) در نقش گواپو و جرود کارمایکل (Jerrod Carmichael) در نقش پاکو و جان سنا (John Cena) در نقش فردیناند و کیت مک کینون (Kate McKinnon) در نقش لوپ (Lupe) اشاره کرد.

این فیلم انیمشین مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 46 دقیقه داشته و  مناسب برای گروه سنی PG (مشاهده با نظارت والدین) طراحی، تهیه و اجرا شده است.

خلاصه داستان

فردیناند که یک گاو نر با قلبی مهربان است، به اشتباه به عنوان یک حیوان وحشی تلقی می‌شود و پس از دستگیری و زندانی شدن، از شهر و خانه خود دور می‌گردد. برای بازگشت به خانه، فردیناند به همراهی تعدادی از دوستان خود، یک گروه عجیب و جذاب تشکیل داده و در راه برگشت با ماجراها و داستانهایی بسیار جذاب و سرگرم کننده روبرو شده و …

1. Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi

عنوان نخست در جدول پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر) به آخرین قسمت از سری فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای اختصاص پیدا کرد. فیلم Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi هشتمین عنوان از این سری فیلمهای علمی-تخیلی فضایی بوده که اولین بار در سال 1977 میلادی توسط جورج لوکاس (George Lucas) ساخته شد. این فیلم توانست در اولین هفته اکران و نمایش خود مطابق انتظار فروشی موفق را تجربه کرده و درآمدی فوق العاده و برابر با 220 میلیون دلار (معادل 924 میلیارد تومان) را به خود اختصاص دهد و یکی از کاندیداهای اصلی کسب عنوان پرفروشترین فیلم سینمایی سال 2017 میلادی گردد.

فیلم Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi یک فیلم علمی تخیلی اکشن است. این فیلم توسط ریان جانسون (Rian Johnson) کارگردانی شده است. نگارش فیلمنامه نیز بر عهده رایان جانسون و بر اساس شخصیت های خلق شده توسط جورج لوکاس بوده است. از فهرست بلندبالای هنرپیشگان حاضر در فیلم  Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi می‌توان به نام‌هایی مانند دیزی ریدلی (Daisey Ridley) در نقش ری (Rey)، مارک همیل (Mark Hamill) در نقش لوک اسکای واکر (Luke Skywalker)، کری فیشر (Carrie Fischer) در نقش لیا اورگانا (Leia Organa)، آدام درایور (Adam Driver) در نقش کایلو رن (Kylo Ren)، جان بویگا (John Boyega) در نقش فین (Finn)، اسکار آیزاک (Oscar Isaac) در نقش پو دامرون (Poe Dameron)، اندی سرکیس (Andy Serkis) در نقش اسنوک (Snoke)، لوپیتا نیونگو (Lupita Nyong’o) در نقش ماز کاناتا (Maz Kanata)، گوندولین کریستی (Gwendoline Cristie) در نقش کاپیتان فاسما (Phasma)، بنیچیو دل تورو (Benicio Del Toro) در نقش دی جی (DJ) و فرانک اوز (Frank Oz) برای نقش یودا (Yoda) اشاره کرد.

فیلم  Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi یک عنوان طولانی بوده و مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 32 دقیقه دارد. این فیلم مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه و تولید شده است.

خلاصه داستان

داستان فیلم  Star Wars : Episode VIII – The Last Jedi حول شخصیت‌های فیلم‌های پیشین این سری بوده و در فضا و سه دهه پس از ماجراهای فیلم‌های قبلی اتفاق می افتد. ری (با بازی دیزی اسکات) به کمک لوک اسکای واکر (با بازی مارک همیل) توانایی‌ها و قابلیت‌های جدید را در خود کشف می‌کند. در همین زمان گروه مقاومت نیز قصد دارد تا آماده جنگ جدید با گروه شکست خورده First Order شده و…

 

 

گالری تصاویر پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (15 دسامبر تا 17 دسامبر)

منبع : IMDBارسال نظر