محصولات ۲۰۱۸ هیوندای ؛ لیست کامل محصولات هیوندای در سال ۲۰۱۸ (بخش سوم)

فهرست محصولات 2018 هیوندای

 

شرکت خودروسازی هیوندای (Hyundai) کشور کره جنوبی در حال حاضر یکی از خودروسازان مشهور در جهان به شمار می‌آید. در ادامه به معرفی و بررسی اجمالی بخش سوم از فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای خواهیم پرداخت.

در ادامه معرفی و بررسی تولیدات ۲۰۱۸ هیوندای ، پس از معرفی و بررسی چهار خودروی هیوندای اکسنت ، هیوندای النترا ، هیوندای آیونیک و هیوندای کونا در نوشته “محصولات ۲۰۱۸ هیوندای ؛ لیست کامل محصولات هیوندای در سال ۲۰۱۸ (بخش اول)” و هیوندای سوناتا، هیوندای توسان، هیوندای سانتافه و هیوندای ولستر در نوشته “محصولات ۲۰۱۸ هیوندای ؛ لیست کامل محصولات هیوندای در سال ۲۰۱۸ (بخش دوم)” ، در این بخش به معرفی ۴ نمونه دیگر از محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای خواهیم پرداخت.

فهرست کامل محصولات هیوندای در سال ۲۰۱۸

برای سال ۲۰۱۸ میلادی، شرکت هیوندای محصولات مختلفی را در کلاس‌های بدنه سدان (Sedan)، هاچ بک (Hatchback)، شاسی بلند (SUV) و هیبریدی (Hybrid) تولید می‌نماید. محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای عبارتند از:

 • هیوندای اکسنت (Accent)
 • هیوندای النترا (Elantra)
 • هیوندای آیونیک (Ioniq)
 • هیوندای کونا (Kona)
 • هیوندای سوناتا (Sonata)
 • هیوندای توسان (Tucson)
 • هیوندای سانتافه (Santa Fe)
 • هیوندای ولوستر (Veloster)
 • هیوندای i10
 • هیوندای i20
 • هیوندای i30
 • هیوندای i40
 • هیوندای آزرا (Azera)
 • هیوندای ایون (Eon)

فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای (بخش سوم)

در بخش سوم از فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای و تولیدات شرکت هیوندای در سال ۲۰۱۸ میلادی به معرفی و بررسی این ۴ نمونه خواهیم پرداخت:

 1. هیوندای i10
 2. هیوندای i20
 3. هیوندای i30
 4. هیوندای i40

هیوندای i10

هیوندای i10 یک خودروی فوق کوچک هاچ بک شهری بوده که نسل اول آن در سال ۲۰۰۷ میلادی و به عنوان جایگزینی برای هیوندای آتوس (Atos) راهی بازارهای جهانی گردید. نسل دوم هیوندای i10 نیز از سال ۲۰۱۳ میلادی در خط تولید این شرکت کره‌ای قرار داشته و توانسته به عنوان یک خودروی کم مصرف شهری، به موفقیت‌هایی نسبی نیز دست پیدا نماید.

محصولات سال 2018 هیوندای

این خودرو با قیمت پایین در حدود ۱۲.۰۰۰ دلار (معادل ۵۰ میلیون تومان با احتساب دلار ۴.۲۰۰ تومان) یکی از ارزان‌ترین اتومبیل‌های موجود در بازار نیز به حساب می آید. هیوندای i10 چند سالی است که در بازار ایران نیز حضور داشته و با توجه به ظاهر مناسب و مصرف سوخت پایین خود، توجه بخشی از خریداران ایران را به خود جلب نموده است.

موتور و پیشرانه

برای هیوندای i10 دو پیشرانه کوچک و کم مصرف در نظر گرفته شده است که توانایی تولید نیروی چندانی را نداشته و در هر دو گونه هیوندای i10 را بیشتر به عنوان یک خودروی درون شهری مطرح می کند. این موتورهای عبارتند از:

 1. موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری
 2. موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری
موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری

این موتور کوچک ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری توانایی تولید نیرویی در حدود ۶۶ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز در حدود ۷۰ پاوند بر فوت (معادل ۹۶ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی (FWD) منتقل می‌گردد. عملکرد هیوندای I10 مدل ۲۰۱۸ با استفاده از پیشرانه بسیار ضعیف بوده و در زمانی در حدود ۱۴.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. حداکثر سرعت هیوندای i10 مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این پیشرانه نیز در حدود ۹۷ مایل در ساعت (معادل ۱۵۶ کیلومتر در ساعت) است.

اما مصرف سوخت بسیار پایین بوده و هیوندای i10 مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این موتور توانایی پیمودن مسیری به طول ۳۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی را داشته و به طور میانگین مصرفی در حدود ۵۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) دارد.

موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری

این موتور نمونه قدرتمندتری نسبت به نمونه ۳ سیلندر بوده و با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری ۱۶ سوپاپه، توانایی تولید نیرویی در حدود ۸۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۹۸ پاوند بر فوت (معادل ۱۲۱ نیوتون متر) را دارد. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا ۴ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

محصولات سال 2018 هیوندای

عملکرد هیوندای i10 مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این موتور مناسب‌تر بوده و به زمانی در حدود ۱۲.۳ ثانیه در گونه دستی و ۱۳.۸ ثانیه در گونه اتوماتیک برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز دارد. حداکثر سرعت اعلام شده برای این خودرو نیز در حدود ۱۰۹ مایل در ساعت (معادل ۱۷۵ کیلومتر در ساعت) با استفاده از گیربکس دستی و ۱۰۳ مایل در ساعت (معادل ۱۶۶ کیلومتر در ساعت) با استفاده از گیربکس اتوماتیک است.

مصرف سوخت هیوندای i10 مدل ۲۰۱۸ نیز با استفاده از این موتور پایین و مناسب یک خودروی کوچک شهری بوده و این خودرو توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۳۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۴۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) را دارد. این ارقام در صورت استفاده از گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک به ۳۲ و ۴۷ و ۴۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۴ و ۵.۰ و ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای i10 مدل ۲۰۱۸ با قیمت پایه ای در حدود ۱۲.۰۰۰ دلار (معادل ۵۰ میلیون تومان) به فروش رسیده و با قیمتی در حدود ۱۸.۰۰۰ دلار (معادل ۷۶ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات، یکی از ارزان‌ترین و کم مصرف ترین محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای به حساب می آید.

قیمت در بازار ایران

نمونه هیوندای i10 موجود در ایران، مدل مجهز به موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری بوده که با قیمتی در حدود ۷۵ میلیون تومان به فروش می رسد. به این ترتیب این خودرو که یکی از ارزان‌ترین محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای به حساب می آید، در ایران نیز قیمتی نسبتا متناسب با سایر رقبا و بازارهای جهانی دارد؛ هرچند با اندکی سیاست، امکان رقابت با خودروهای ۵۰ میلیون تومانی سایپا و ایران خودرو برای این عضو کوچک و کم‌مصرف محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای به وجود می آمد که با توجه به اندیشه به اصطلاح حمایتی از تولیدات خودروسازان حکومتی، فرصت طلایی فروش این خودرو از دست رفت.

مشخصات فنی محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای در یک نگاه

هیوندای i10 3 سیلندر هیوندای i10 4 سیلندر
کلاس بدنه هاچ بک هاچ بک
حجم موتور (لیتر) ۱.۰ ۱.۲
تعداد سیلندر ۳ ۴
تعداد سوپاپ ۱۲ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۶۶ ۸۷
گشتاور (نیوتون متر) ۹۶ ۱۲۱
گیربکس ۵ دستی ۴ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۱۴.۷ ۱۳.۸
حداکثر سرعت ۱۵۶ ۱۶۶
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۰ ۷.۴
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۰ ۵.۰
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۷ ۵.۹
قیمت پایه (میلیون تومان) ۵۰ ۷۵

 

هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸

هیوندای i20 نیز یکی دیگر از نمونه‌های کوچک و ارزانقیمت و کم مصرف در فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای است. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۰۸ میلادی و در نمایشگاه خودروی پاریس به نمایش عمومی درآمد. نسل دوم هیوندای i20 نیز از سال ۲۰۱۴ در خط تولید این شرکت قرار دارد.

محصولات سال 2018 هیوندای

ابعاد کوچک، ظاهر زیبا و مصرف کم در کنار تجهیزات رفاهی و ایمنی و کمکی رانندگی در حد استاندارد، مواردی هستند که این عضو کوچک محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای را که در دو گونه هاچ بک ۵ در و هاچ بک ۳ در تولید می‌شود، به نمونه‌ای مناسب تبدیل می‌کند.

محصولات سال 2018 هیوندای

موتور و پیشرانه

برای هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ پنج پیشرانه مختلف درنظر گرفته شده است. این پیشرانه‌ها عبارتند از:

 1. موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری بنزینی (نوع اول)
 2. موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری بنزینی (نوع دوم)
 3. موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری بنزینی
 4. موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری بنزینی مجهز به سیستم توربوشارژر (نوع اول)
 5. موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری بنزینی مجهز به سیستم توربوشارژر (نوع دوم)
موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری بنزینی (نوع اول)

این موتور، پیشرانه پایه و استاندارد هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ بوده که با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری ۱۶ سوپاپه تنفس طبیعی، توانایی تولید نیرویی در حدود ۷۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی برابر با ۹۰ پاوند بر فوت (معادل ۱۲۲ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

با استفاده از این پیشرانه پایه، هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ به زمانی در حدود ۱۳.۶ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی در حدود ۹۹ مایل در ساعت (معادل ۱۶۰ کیلومتر در ساعت) را دارد.

مصرف سوخت نیز بسیار پایین بوده و برابر با ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای بزرگراهی و ۴۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است.

موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری بنزینی (نوع دوم)

این موتور ۴ سیلندر ۱.۲ لیتری ۱۶ سوپاپه مشابه نمونه اول بوده اما با بهینه‌سازی‌های انجام شده، نیروی تولیدی آن به ۸۵ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. اما حداکثر گشتاور برابر با تورک (Torque) موتور نوع اول و برابر با ۹۰ پاوند بر فوت (معادل ۱۲۲ نیوتون متر) است. این نیرو نیز مانند موتور نوع اول توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

محصولات سال 2018 هیوندای

با استفاده از این پیشرانه، هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ به زمانی در حدود ۱۲.۸ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به سرعتی در حدود ۱۰۶ مایل در ساعت (معادل ۱۷۱ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت هنوز هم پایین بوده و برابر با ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای بزرگراهی و ۴۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است.

موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری بنزینی

این موتور، نمونه نصب شده بر روی هیوندای i20 موجود در بازار ایران بوده که با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری ۱۶ سوپاپه، توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۰۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی برابر با ۹۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۳۴ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلویی این عضو کوچک محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای منتقل می‌گردد.

هیوندای i20 با استفاده از این پیشرانه طی زمانی در حدود ۱۳.۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۰۶ مایل در ساعت (معادل ۱۷۱ کیلومتر در ساعت) خواهد رسید. مصرف سوخت نیز نسبت به سایز مدل‌ها بالاتر بوده و برابر با ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین خواهد بود.

موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری بنزینی مجهز به سیستم توربوشارژر (نوع اول)

این پیشرانه، یک نمونه نسبتا قدرتمند بوده که با استفاده از یک موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری ۱۲ سوپاپه و با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۰۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۲۷ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۱ نیوتون متر)‌ را دارد. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

با زمانی در حدود ۱۰.۷ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعتی برابر با ۱۱۶ مایل در ساعت (معادل ۱۸۷ کیلومتر در ساعت) هیوندای i20 مجهز به این پیشرانه عملکرد قابل قبولی دارد. مصرف سوخت نیز نسبت به قدرت و عملکرد کلی بسیار مناسب و برابر با ۴۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۶۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل  ۳.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۵۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است که این خودرو را در جمع کم مصرف‌ترین‌ها در بین محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای قرار می‌دهد.

موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری بنزینی مجهز به سیستم توربوشارژر (نوع دوم)

این پیشرانه که از یک موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری بهینه سازی شده ۱۲ سوپاپه تشکیل شده، قدرتمندترین نمونه موجود برای هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ بوده که توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۲۷ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۱ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده مدرن ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می شود.

با استفاده از این موتور، هیوندای I20 مدل ۲۰۱۸ به زمانی در حدود ۱۰.۲ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و بنا بر اعلام شرکت سازنده، توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۱۱۸ مایل در ساعت (معادل ۱۹۰ کیلومتر در ساعت) را دارد. هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این موتور، توانایی پیمودن مسیری در حدود ۳۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۵۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۴۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد.

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای i20 نیز یکی دیگر از اتومبیل‌های ارزان‌قیمت در فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای بوده که با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۵.۵۰۰ دلار (معادل ۶۵ میلیون تومان) به فروش می‌رسد. این خودرو در بالاترین سطح تجهیزات و تجهیز به موتور قدرتمند و کم مصرف ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری توربو، قیمتی در حدود ۲۴.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۱ میلیون تومان) داشته که نسبت به امکانات و توانایی‌های این خودرو، رقم قابل قبولی به حساب می‌آید.

قیمت در بازار ایران

هیوندای i20 در حال حاضر در بازار ایران موجود بوده و توسط نمایندگی رسمی این شرکت به قیمتی در حدود ۹۶ میلیون تومان (معادل ۲۳.۰۰۰ دلار) به فروش می‌رسد. البته نمونه موجود در ایران گونه مجهز به پیشرانه قدیمی ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری بوده که قیمت پایه‌ای در حدود ۱۵.۰۰۰ دلار (معادل ۶۳ میلیون تومان) دارد. اما در مجموع هیوندای i20 موجود در ایران، خودروی قابل قبولی بوده که با ظاهری زیبا و مدرن، قدرت پیشرانه در حد متوسط و مصرف سوخت پایین، یک اتومبیل شهری مناسب به حساب می آید.

مشخصات فنی هیوندای i20 مدل ۲۰۱۸ در یک نگاه

I20 S 1.2 I20 SE 1.2 I20 SE 1.4 I20 SE 1.0 I20 SE 1.0 Premium
کلاس بدنه هاچ بک ۵ در هاچ بک ۵ در هاچ بک ۵ در هاچ بک ۳ در هاچ بک ۳ در
حجم موتور (لیتر) ۱.۲ ۱.۲ ۱.۴ ۱.۰ ۱.۰
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴ ۳ توربو ۳ توربو
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۲ ۱۲
قدرت (اسب بخار) ۷۵ ۸۵ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۲۰
گشتاور (نیوتون متر) ۱۲۲ ۱۲۲ ۱۳۴ ۱۷۱ ۱۷۱
گیربکس ۵ دستی ۵ دستی ۴ اتوماتیک ۵ دستی ۶ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۱۳.۶ ۱۲.۸ ۱۳.۲ ۱۰.۷ ۱۰.۲
حداکثر سرعت ۱۶۰ ۱۷۱ ۱۷۱ ۱۸۷ ۱۹۰
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۷ ۶.۷ ۸.۷ ۵.۹ ۶.۳
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۲ ۴.۲ ۵.۱ ۳.۹ ۴.۲
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۵.۱ ۵.۱ ۶.۵ ۴.۶ ۵.۰
قیمت پایه (میلیون تومان) ۶۵ ۷۰ ۷۵ ۸۵ ۹۸

 

هیوندای i30

هیوندای i30 یک خودروی کوچک شهری است که از سال ۲۰۰۷ میلادی در لیست محصولات شرکت هیوندای قرار دارد. نسل دوم این خودرو از سال ۲۰۱۲ میلادی تا ۲۰۱۷ میلادی تولید شد. نسل جدید هیوندای i30 نیز با ظاهر و امکاناتی جدید در فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای قرار گرفته است. نسل اول هیوندای i30 به طور رسمی وارد ایران شد ولی نتوانست با توجه به اعمال تعرفه‌های بالای گمرکی، جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهد. این خودرو در برخی بازارها مانند ایالات متحده با نام هیوندای النترا GT نیز شناخته می‌شود.

محصولات سال 2018 هیوندای

هیوندای i30 حاضر در لیست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای در کلاس‌های بدنه مختلفی مانند فست بک (Fastback)، هاچ بک (Hatchback) و استیشن (Wagon) تولید می‌گردد. یک گونه قدرتمند از این خودرو نیز با نام هیوندای i30N طراحی و تولید شده که با بهینه‌سازی‌های انجام شده، از قدرت و توانایی‌های حرکتی بسیار بالایی برخوردار شده و به رقابت با فولکس واگن گلف GTI پرداخته است.

محصولات سال 2018 هیوندای

موتور و پیشرانه

برای هیوندای i30 مدل سال ۲۰۱۸ میلادی ۵ موتور مختلف درنظر گرفته شده است. این موتورها عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری MPi
 • موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری T-GDi توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری T-GDi توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری دیزل
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری T-GDi توربو
موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری MPi

این موتور نمونه پایه موجود برای هیوندای i30 مدل سال ۲۰۱۸ بوده و قابلیت نصب بر روی گونه‌های هاچ بک و استیشن را دارد. این موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری ۱۶ سوپاپه توانایی تولید نیرویی معادل ۹۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۹۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۳۴ نیوتون متر) را داشته که توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

این پیشرانه در گونه هاچ توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون را در زمانی در حدود ۱۲.۶ ثانیه داشته و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۸۳ کیلومتر در ساعت است. این ارقام در گونه استیشن به ۱۲.۹ ثانیه و ۱۸۱ کیلومتر در ساعت تغییر خواهد کرد. مصرف سوخت نیز برابر با ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت میانگین است.

موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری توربو T-GDi

این موتور یک نمونه کم مصرف و پرقدرت ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری ۱۲ سوپاپه بوده که با استفاده از سیستم توربوشارژر، توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۱۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۲۶ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۱ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

محصولات سال 2018 هیوندای

عملکرد این عضو از محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای با استفاده از این پیشرانه قابل قبول بوده و این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون به زمانی در حدود ۱۱.۲ تا ۱۱.۹ ثانیه در گونه‌های مختلف نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی در حدود ۱۹۰ کیلومتر در ساعت را دارد. مصرف سوخت نیز بسیار پایین بوده و برابر با ۵.۲ لیتر در مسیرهای سیکل ترکیبی (شهری و بزرگراهی) است.

موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری T-GDi

این موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری ۱۶ سوپاپه، توانایی‌ها حرکتی مناسبی داشته و با استفاده از سیستم توربوشارژر نیرویی معادل ۱۳۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۷۹ پاوند بر فوت (معادل ۲۴۲ نیوتون متر) را تولید می‌کند. نیروی تولیدی نیز توسط ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

با استفاده از این پیشرانه، هیوندای i30 مدل سال ۲۰۱۸ به زمانی در حدود ۸.۹ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی در حدود ۲۰۹ کیلومتر در ساعت را دارد. مصرف سوخت نیز در حدود ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت میانگین است که این خودرو را در جمع نمونه‌های کم مصرف فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای قرار می‌دهد.

موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری دیزل

این موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو دیزل در گونه استیشن هیوندای i30 نصب می‌گردد. این پیشرانه با آرایش‌ها و جعبه دنده ‌ها مختلف توانایی تولید نیرویی مابین ۹۴ اسب بخار تا ۱۳۴ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز در حدود ۲۰۷ پاوند بر فوت (معادل ۲۸۰ نیوتون متر) است. نیروی تولیدی نیز توسط جعبه دنده‌های ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه یا ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

محصولات سال 2018 هیوندای

هیوندای i30 استیشن با استفاده از این پیشرانه در قدرتمندترین گونه به زمانی در حدود ۱۰.۹ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی معادل ۱۹۸ کیلومتر در ساعت را دارد. مصرف سوخت نیز بسیار پایین و معادل ۴.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر سیکل ترکیبی به صورت میانگین خواهد بود.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

این پیشرانه یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری ۱۶ سوپاپه مجهز به سیستم توربوشارژر بوده که توانایی‌های حرکتی بسیار بالایی را از خود به نمایش می‌گذارد و در هیوندای i30N نصب می‌گردد. این موتور توانایی تولید نیرویی در حدود ۲۷۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی برابر با ۲۶۰ پاوند بر فوت (معادل ۳۵۳ نیوتون متر) را دارد. این ینرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل خواهد شد.

محصولات سال 2018 هیوندای

با استفاده از این پیشرانه هیوندای i30N به زمانی در حدود ۶.۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی در حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را داشته که این خودرو را به یکی از بهترین و قدرتمندترین نمونه‌ها در فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای تبدیل می‌کند. مصرف سوخت نیز به طور میانگین در حدود ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده که با توجه به قدرت و توانایی‌های حرکتی، عددی قابل قبول به حساب می‌آید.

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای i30 نیز یکی دیگر از اتومبیل‌های ارزان قیمت در فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای به حساب می‌آید. قیمت پایه هیوندای i30 مدل سال ۲۰۱۸ در حدود ۲۲.۰۰۰ دلار (معادل ۹۲ میلیون تومان) بوده که در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات و مدل‌های استیشن و فست بک تا رقمی در حدود ۳۳.۰۰۰ دلار (معادل ۱۳۸ میلیون تومان) افزایش پیدا می‌کند.

گرانقیمت‌ترین نمونه هیوندای i30 مدل سال ۲۰۱۸ نیز هیوندای i30N پرقدرت و اسپرت بوده که با رقمی در حدود ۳۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۵۵ میلیون تومان) به فروش خواهد رسید.

قیمت هیوندای i30 مدل ۲۰۱۸ در ایران

در حال حاضر تنها نمونه‌های نسل قبلی هیوندای i30 در بازار ایران حاضر بوده و نمونه صفر کیلومتری از این خودرو وجود ندارد. در صورت ورود هیوندای i30 مدل ۲۰۱۸ این خودرو با توجه به افزایش بی رویه قیمت، با رقمی در حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان به فروش خواهد رسید که رقمی بسیار فراتر از توانایی‌های این عضو کوچک و ارزان قیمت محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای خواهد بود.

مشخصات فنی هیوندای i30 مدل ۲۰۱۸ در یک نگاه

I30 1.4 Kappa I30 1.4 MPi I30 1.0  Kappa I30 U VGT I30N
کلاس بدنه فست بک هاچ بک هاچ بک استیشن هاچ بک
حجم موتور (لیتر) ۱.۴ ۱.۴ ۱.۰ ۱.۶ ۲.۰
تعداد سیلندر ۴ توربو ۴ ۳ توربو ۴ دیزل ۴ توربو
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۲ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۳۸ ۹۸ ۱۱۸ ۱۳۴ ۲۷۵
گشتاور (نیوتون متر) ۲۴۲ ۱۳۴ ۱۷۱ ۲۸۰ ۳۵۳
گیربکس ۷ اتوماتیک ۶ دستی ۶ دستی ۷ اتوماتیک ۶ دستی
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۸.۹ ۱۲.۶ ۱۱.۲ ۱۰.۹ ۶.۱
حداکثر سرعت ۲۰۹ ۱۸۳ ۱۹۰ ۱۹۸ ۲۵۰
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۵.۴ ۵.۹ ۵.۲ ۴.۲ ۷.۱
قیمت پایه (میلیون تومان) ۱۱۲ ۹۲ ۱۲۳ ۱۲۹ ۱۵۵

 

هیوندای i40

هیوندای i40 یک خودروی سایز متوسط خانوادگی بوده که از پلتفرم مشترکی با هیوندای سوناتا استفاده کرده و عموما در بازار کشورهای اروپایی به فروش می‌رسد. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی طراحی و ساخته شد و از امکانات و ظاهری نسبتا مشابه با هیوندای سوناتا استفاده می‌کند. این خودرو تقریبا بدون تغییر خاصی برای سال ۲۰۱۸ میلادی به فروش خواهد رسید و تنها بهینه سازی‌هایی در برخی بخش‌های بدنه مانند چراغ‌های جلویی در آن اعمال شده است.

هیوندای i40 در دو گونه سدان ۴ در و استیشن به فروش رسیده که نمونه‌هایی از آن در بازار ایران نیز وجود دارد.

موتور و پیشرانه

برای هیوندای i40 حاضر در فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای ۲ پیشرانه بنزینی و ۱ پیشرانه دیزلی در نظر گرفته شده است. موتورهای هیوندای i40 2018 عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری بنزینی
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۷ لیتری دیزل
موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری بنزینی

این موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه ۱.۶ لیتری توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۳۳ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز در حدود ۱۲۱ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۵ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد و هیوندای i40 مدل سال ۲۰۱۸ را در زمره خودروهای میان رده محصولات سال ۲۰۱۸ میلادی هیوندای قرار می‌دهد.

محصولات سال 2018 هیوندای

با استفاده از این پیشرانه، هیوندای i40 به زمانی در حدود ۱۱.۵ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و حداکثر سرعتی در حدود ۱۹۵ کیلومتر در ساعت را تجربه خواهد کرد. مصرف سوخت نیز نسبت با سایر تولیدات ۲۰۱۸ در سری i هیوندای اندکی بالا بوده و برابر با ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر سیکل ترکیبی است.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بنزینی

این موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری ۱۶ سوپاپه به حجم دقیق ۱.۹۹۹ سی سی،  عملکرد مناسب تری نسبت به موتور ۱.۶ لیتری داشته و توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۶۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی برابر ۱۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۲۰۴ نیوتون متر) را دارد که توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

عملکرد این موتور نیز بالاتر از پیشرانه پایه ۱.۶ لیتری بوده و در زمانی در حدود ۱۰.۶ ثانیه در گونه مجهز به گیربکس اتوماتیک و ۹.۸ ثانیه در مدل‌های مجهز به جعبه دنده دستی از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت نیز در حدود ۲۰۵ تا ۲۱۰ کیلومتر در مدل‌های مختلف و گیربکس‌های اتوماتیک و دستی خواهد بود. مصرف سوخت میانگین این موتور نیز اندکی بالا بوده و برابر با ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر سیکل ترکیبی در گونه سدان و ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در گونه استیشن است.

موتور ۴ سیلندر ۱.۷ لیتری دیزلی

این موتور، یک نمونه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه توربو دیزل بوده که با حجم دقیق ۱.۶۸۵ سی‌سی، در سه آرایش مختلف عرضه می‌گردد. قدرتمندترین گونه هیوندای i40 مجهز به این پیشرانه توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۳۹ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز رقمی قابل توجه و برابر با ۲۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۳۴۰ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

محصولات سال 2018 هیوندای

با استفاده از این پیشرانه دیزل، این عضو میان رده محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای در قدرتمندترین آرایش موتور خود به زمانی در حدود ۱۰.۳ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و بنا بر اعلام شرکت سازنده، توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی در حدود ۲۱۰ کیلومتر در ساعت را دارد. مصرف سوخت نیز برابر با ۴.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت میانگین است.

قیمت هیوندای i40 در بازارهای جهانی

هیوندای i40 یک نمونه با قیمت متوسط در بین محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای به حساب آمده و با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۱۳ میلیون تومان) در گونه سدان به فروش می‌رسد. قیمت پایه مدل جدید هیوندای i40 استیشن نیز در حدود ۲۸.۵۰۰ دلار (معادل ۱۲۰ میلیون تومان) است. این خودرو با قیمتی در حدود ۴۰.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۸ میلیون تومان) در بالاترین تیپ، قدرتمندترین موتور و سطح تجهیزات به فروش می‌رسد.

قیمت هیوندای i40 در بازار ایران

هیوندای i40 مدل سال‌های با توجه به حضور نمونه جذاب‌تر و قدرتمندتر و محبوب‌تر هیوندای سوناتا در بازار ایران، به صورت محدود و به خصوص در گونه استیشن در بازار ایران به فروش می‌رسد. در صورت ورود این خودرو به بازار ایران، با توجه به اعمال انواع و اقسام تعرفه‌ها به بهانه تامین کسری بودجه، این خودرو قیمتی در حدود ۲۵۰ میلیون تومان (معادل ۶۰.۰۰۰ دلار) خواهد داشت که رقمی بسیار فراتر از امکانات و توانایی‌های این عضو بزرگ جثه فهرست محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای خواهد بود.

مشخصات فنی هیوندای i40 در یک نگاه

I40 sedan 1.6 I40sw 1.7 I40 sedan 2.0
کلاس بدنه سدان استیشن سدان
حجم موتور (لیتر) ۱.۶ ۱.۷ دیزل ۲.۰
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۳۳ ۱۳۹ ۱۶۳
گشتاور (نیوتون متر) ۱۶۵ ۳۴۰ ۲۰۴
گیربکس ۶ دستی ۷ اتوماتیک ۶ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۱۱.۵ ۱۰.۳ ۱۰.۶
حداکثر سرعت ۱۹۵ ۲۱۰ ۲۰۵
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۳ ۴.۹ ۷.۱
قیمت پایه (میلیون تومان) ۱۱۳ ۱۲۰ ۱۳۵

محصولات سال ۲۰۱۸ هیوندای در یک نگاه (بخش سوم)

هیوندای i10 هیوندای i10 هیوندای i20 هیوندای i20 هیوندای i30 هیوندای i30 هیوندای i30 هیوندای i30N I40 sedan 1.6 I40w 1.7 I40 sedan 2.0
کلاس بدنه هاچ بک هاچ بک هاچ بک ۵ در هاچ بک ۳ در فست بک هاچ بک استیشن هاچ بک سدان استیشن سدان
حجم موتور (لیتر) ۱.۰ ۱.۲ ۱.۴ ۱.۰ ۱.۴ ۱.۰ ۱.۶ ۲.۰ ۱.۶ ۱.۷ ۲.۰
تعداد سیلندر ۳ ۴ ۴ ۳ توربو ۴ توربو ۳ توربو ۴ دیزل ۴ توربو ۴ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۲ ۱۶ ۱۶ ۱۲ ۱۶ ۱۲ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۶۶ ۸۷ ۱۰۰ ۱۲۰ ۱۳۸ ۱۱۸ ۱۳۴ ۲۷۵ ۱۳۳ ۱۳۹ ۱۶۳
گشتاور (نیوتون متر) ۹۶ ۱۲۱ ۱۳۴ ۱۷۱ ۲۴۲ ۱۷۱ ۲۸۰ ۳۵۳ ۱۶۵ ۳۴۰ ۲۰۴
گیربکس ۵ دستی ۴ اتوماتیک ۴ اتوماتیک ۶ اتوماتیک ۷ اتوماتیک ۶ دستی ۷ اتوماتیک ۶ دستی ۶ دستی ۷ اتوماتیک ۶ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلویی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۱۴.۷ ۱۳.۸ ۱۳.۲ ۱۰.۲ ۸.۹ ۱۱.۲ ۱۰.۹ ۶.۱ ۱۱.۵ ۱۰.۳ ۱۰.۶
حداکثر سرعت ۱۵۶ ۱۶۶ ۱۷۱ ۱۹۰ ۲۰۹ ۱۹۰ ۱۹۸ ۲۵۰ ۱۹۵ ۲۱۰ ۲۰۵
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۰ ۷.۴ ۸.۷ ۶.۳
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۰ ۵.۰ ۵.۱ ۴.۲
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۷ ۵.۹ ۶.۵ ۵.۰ ۵.۴ ۵.۲ ۴.۲ ۷.۱ ۶.۳ ۴.۹ ۷.۱
قیمت پایه (میلیون تومان) ۵۰ ۷۵ ۷۵ ۹۸ ۱۱۲ ۱۲۳ ۱۲۹ ۱۵۵ ۱۱۳ ۱۲۰ ۱۳۵

 

گالری تصاویر محصولات ۲۰۱۸ هیوندای

منبع : هیوندای

 

 ارسال نظر