احتمال تعقیب کیفری برای مسئولینی که خواهان رفع فیلترینگ هستند!

احتمال تعقیب کیفری برای مسئولینی که خواهان رفع فیلترینگ هستند!

عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دادستانی کل کشور، از احتمال تعقیب کیفری برای مسئولینی خبر داد که خواهان رفع فیلترینگ هستند!

به گزارش تکراتو و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور اعلام نمود که رئیس جمهور و وزرا نمی‌ توانند از اجرای دستور مقام قضایی در فیلتر سایت‌ها جلوگیری کنند. به گفته وی در صورت انجام چنین اقدامی توسط مسئولین، تحت تعقیب کیفری خواهند بود.

رفع فیلترینگ

معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دادستانی کل کشور در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش اعلام نمود که براساس ماده 576 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، اگر رئیس جمهور یا وزرا بخواهند از مقام و جایگاه خود سوءاستفاده کنند و از اجرای دستور فیلترینگ سایت‌ها که توسط مقام قضایی یا کارگروه تعیین مصادیق صادر شده است جلوگیری به عمل آورند، امکان تعقیب کیفری برای آنها وجود خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که موضوع ماده 576 برای مواردی که رئیس جمهور یا وزرا خواهان رفع فیلترینگ باشند، اما ماده 16 آ.د.ک در مورد رئیس جمهور و وزرا صدق نمی‌کند و ضوابط تعریف خاص خود را دارد.

 

بیشتر بخوانید:

.ارسال نظر