کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بررسی پیام رسان سروش؛ هر آنچه که باید در مورد اپلیکیشن ایرانی سروش بدانید

قصه پیام رسان‌های ایرانی از آنجایی شروع شد که پیام رسان وی‌چت چینی توانست محبوبیت بی‌نظیری در بین ایرانی‌ها پیدا کند و حتی اواخر عمر این پیام رسان در کشورمان به گونه‌ای رقم خورد که گوشی‌های اندرویدی صرفا برای داشتن وی‌چت خریداری می‌شد!

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

پس از اینکه وی‌چت به دلایل مختلف فیلتر شد نرم افزارهای پیام رسان خارجی دیگر وارد بازار شدند و در نهایت در شهریور 95 خبری منتشر شد که پیام رسان ایرانی سروش به بازار خواهد آمد تا دغدغه‌های مجازی کشور را پاسخ دهد.

گذشته از حواشی موجود برای این پیام رسان ایرانی، قصد داریم بررسی مفصلی پیرامون این پیام رسان ایرانی داشته باشیم و به دور از هرگونه جهت گیری، هرآن‌چیزی که باید در مورد پیام رسان سروش بدانید، در اختیار شما بگذاریم.

پیام رسان ایرانی سروش

پیام رسان سروش ارتباط، زندگی، سرگرمی

این شعار تولیدکنندگان پیام رسان سروش در سایت رسمی آن بوده و اولین چیزی است که کاربران در این سایت مشاهده می‌کنند. به گفته مسئولین این پیام رسان، سروش اولین پیام رسان ایرانی بوده که به صورت ماهانه امکانات جدیدی به آن افزوده می‌شود. وجود بیش از 3 میلیون کاربر در این برنامه نیز باعث شده پرمخاطب ترین پیام رسان ایرانی لقب بگیرد.

سروش در دو نسخه موبایل و دسکتاپ ارائه شده و همانند تلگرام و سایر برنامه‌های معروف بین‌المللی، در پلتفرم‌های مختلف قابل دسترسی است. یکی از دلایل میلیونی شدن سروش، تبلیغات پرحجم این برنامه در رسانه ملی کشورمان است که بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی برای ارتباط با مخاطبانشان از این پیام رسان ایرانی استفاده می‌کنند. طراحی‌های انجام شده برای سروش شباهت زیادی به سایر برنامه‌های پیام رسان داشته و یکی از ایرداتی که به این پیام رسان وارد می‌شود نیز همین موضوع است.

سروش چه ویژگی‌هایی دارد؟

امکان گفتگوی دو نفره: طبیعتا این قابلیت جزء امکاناتی است که پایه و اساس ایجاد پیام رسان‌ها است. البته با توجه به ادعای شرکت سازنده، امکان ارسال پیام امن همانند تلگرام در سروش نیز ممکن است. در گفتگوی دو نفره و به صورت کلی، امکان ارسال پیام صوتی، ارسال تصویر، ارسال استیکر و … هر آنچه که در دیگر پیام رسان‌ها قابل استفاده است، وجود دارد.

ایجاد گروه: یکی دیگر از امکانات پیام رسان سروش، قابلیت ایجاد گروه‌هایی است که همانند سایر پیام رسان‌های مشابه، قابلیت‌هایی همچون نقل قول، ارسال استیکر، ارسال صوت، فوروارد پیام‌های دیگران به گروه و گفتگو‌های چند نفره را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از امکانات جالب در گروه‌های سروش، امکان لایک کردن پیام دیگر افراد است که این قابلیت در توییتر و فیس بوک برای کاربران آشناست.

ایجاد کانال‌های تعاملی و اختصاصی: یکی دیگر از امکانات پیام رسان ایرانی سروش امکان ایجاد کانال‌هایی است که به انتخاب مدیر کانال می‌تواند به دو صورت تعاملی و اختصاصی راه‌اندازی شود. در کانال‌های تعاملی، کاربران می‌توانند در جریان پیام‌ها شرکت داشته باشند ولی در کانال اختصاصی صرفا مدیر کانال به صورت یکطرفه نسبت به ارسال محتوا اقدام می‌کند. همچنین در کانال‌های تعاملی، مدیران کانال‌ها می‌توانند نظرسنجی و مسابقات مختلفی را ایجاد کنند تا کاربران را بیش از پیش در کانال دخیل کنند.

تماس صوتی رایگان: یکی از امکانات ویژه پیام رسان ایرانی سروش وجود قابلیت تماس صوتی است که در دیگر پیام رسان‌های مشابه بین‌المللی نیز وجود دارد که البته قابلیت تماس صوتی اکثر پیام رسان‌های خارجی در ایران فیلتر شده است! کیفیت این قابلیت سروش با توجه به سایر پیام رسان‌ها قابل قبول ارزیابی شده است.

 

بیشتر بخوانید: علت فیلتر شدن تلگرام چیست؟ آیا قطع دائمی تلگرام صحت دارد؟

 

سرویس اوقات شرعی: این سرویس یکی از سرویس‌های ایرانیزه شده سروش است. سرویس مشابه در پیام رسان‌های خارجی وجود ندارد و کاربران ایرانی می‌توانند از سرویس اوقات شرعی برای انجام فعالیت‌های عبادی خود بهره ببرند. امکان تنظیم شهر دلخواه برای هر فرد وجود داشته و کاربران می‌توانند اوقات شرعی شهر خود را ببینند.

سرویس آب و هوا: از دیگر سرویس‌های اختصاصی سروش است که امکان مشاهده آب و هوا و پیش بینی‌های انجام شده را به کاربران می‌دهد. پشتیبانی از شهرهای بزرگ ایران از ویژگی‌های این سرویس است.

خرید شارژ: از دیگر امکانات این پیام رسان، خرید شارژ است که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی نسبت به تهیه شارژ سیم کارت خود اقدام کنند. این سرویس در دیگر پیام رسان‌های مشابه وجود ندارد.

پرداخت قبض: یکی دیگر از سرویس‌های مالی پیام رسان ایرانی سروش، سرویس پرداخت قبض است که کاربران بدون نیاز به مراجعه به دستگاههای خودپرداز می‌توانند قبوض مصرفی خود را پرداخت نمایند.

شخصی‌سازی تم: یکی دیگر از امکانات این پیام رسان ایرانی امکان شخصی‌سازی تم است که کاربران با استفاده از تم ساز می‌توانند هر طور که دلشان می‌خواهد تم آن را تغییر دهند. این قابلیت باعث شده که طراحی اصلی سروش برای تولیدکنندگان این پیام رسان مساله ساز نشود.

دسته بندی شدن کانال‌های عمومی: یکی دیگر از امکانات پیام رسان ایرانی سروش وجود دسته بندی کانال هاست که کاربران می‌توانند برای دسترسی به محتوای خوب در موضوعات مختلف از این بخش استفاده کرده و به بهترین کانال‌های سروش دسترسی داشته باشند.

کسب درآمد: یکی از امکانات خوب پیام رسان سروش برای صاحبان فروشگاههای مجازی و افرادی که کسب و کار اینترنتی دارند، امکان پرداخت آنلاین درون برنامه سروش است که کاربر می‌تواند محصولات خود را با استفاده از این پیام رسانی ایرانی بفروشد و از طریق همین برنامه هزینه آن را دریافت کند. همچنین در صورتی که کاربران بتوانند کانال پرمخاطب با محتوای اختصاصی ایجاد کنند، می‌توانند با هماهنگی سروش نسبت به تعداد بازدیدی که جذب می‌کنند، درآمد مستقیم از محتوای تولیدیشان داشته باشند.

مکان نما: یکی دیگر از امکانات این پیام رسان، امکان نمایش مکان کاربران به دیگر افراد است که البته پیش شرط اجازه کاربر مبدا را دارد. به بیان دیگر هر کسی می‌تواند مکان خود را برای یک یا چند نفر و یا همه افراد به اشتراک گذاشته تا آنها از موقعیت مکانی وی مطلع شوند. این امکان برای والدین و افراد یک خانواده بسیار مفید است.

امنیت سروش، چیزی که همیشه مورد بحث است!

یکی از حواشی ایجاد شده برای پیام رسانی ایرانی سروش، مساله امنیت است. مخالفان این پیام رسان می‌گویند سروش از پروتکل‌های امنیتی و رمزگذاری شده استفاده نمی‌کند، ولی مسئولین این پیام رسان خاطرنشان می‌کنند که مساله عدم امنیت سروش تهمت بزرگی است که مخالفان می‌زنند. مسئولین سروش به صراحت بیان کرده‌اند که سروش از پروتکل ssl بهره می‌برد و تمامی ارتباطات و پیام‌ها و اطلاعات کاربران به صورت رمزگذاری شده منتقل می‌شود.

مساله مانیتورینگ و رصد اطلاعاتی برای پیام‌ها و رفتارها و کانال‌ها و گروه‌های غیر اخلاقی و سیاسی ضد انقلاب نیز صرفا با گزارش کاربران انجام می‌شود و سروش رصد اطلاعاتی ندارد، چرا که این امر، غیرقانونی بوده و نیاز به مجزو رسمی قوه قضاییه دارد. شایعات و گفته‌های فضای مجازی که البته بعضا با اسناد و مدارکی نیز همراه بوده، به حدی زیاد شد که واکنش رسمی سروش را به همراه داشت و این شرکت در اطلاعیه‌ای گفت:

خیالتان راحتِ راحت باشد. هیچ کسی به غیر از شما به هیچ وجه امکان دسترسی به فایل‌های ارسالی‌تان را ندارد. به این دلیل که در نسخه‌های جدید سروش همه اطلاعات با پروتکل‌های امن ssl یا همان httpsذخیره می‌شوند. البته در نسخه‌های اولیه در کانال‌های عمومی که Privacy جدی نداشتند از پروتکل http استفاده می‌شد. اما مدت‌هاست که این فضای امن برای پیام‌رسانی و انتقال فایل‌ها در تمام تبادلات سروش فراهم شده است. سروش برای انتقال پیام‌ها و فایل‌های شما امنِ امن است.

سرورهای داخلی سروش، چیزی که پیام رسان‌های مشابه ندارند

یکی از ویژگی‌های خوب سروش استفاده از سرورهای داخلی است که طبق اصول شبکه باعث می‌شود دسترسی کاربران به این برنامه و فایل‌های موجود در آن تسهیل شود. اما یکی از اشکالات و سوالاتی که بسیاری از کارشناسان برایشان ایجاد شده، این است که چرا با وجود داخلی بودن سرورهای سروش، بازهم با مراجعه چند صد هزار نفری در ایام اختلالات تلگرام، این پیام رسان قادر به پاسخگویی نبود و دسترسی به آن بسیار سخت بود!

سرورهای داخلی سروش، چیزی که پیام رسان‌های مشابه ندارند

عدم ارتباط پایدار و قطعی‌های مداوم

یکی از اشکالات بزرگ این پیام رسان ایرانی که ناگفته نماند در روزهای اخیر تاحدود زیادی برطرف شده است (شاید به دلیل کاهش کاربران فعال اتفاق افتاده باشد)، مساله عدم پایداری سرویس است. تجربه کاربری ما در تکراتو نیز این موضوع را تایید می‌کند. پس از ورود به برنامه، چند لحظه‌ای هنگ کردنِ برنامه، یکی از اتفاقات طبیعی سروش است. همچنین بعضا دیده می‌شود در هنگام کار کاربر با این پیام رسان ایرانی، قطعی‌های اذیت کننده‌ای ایجاد می‌شود که منجر به عدم ارسال پیام در زمان مناسب می‌شود.

کپی کاری بیش از حد در طراحی اپ موبایل و دسکتاپ!

کپی کاری بیش از حد در طراحی اپ موبایل و دسکتاپ!

مخالفان این پیام رسان ایرانی می‌گویند طراحی تمامی المان‌های اصلی سروش، مشابه تلگرام بوده و از محبوبیت این نرم افزار خارجی استفاده شده است که از جمله این موارد می‌توان به جانمایی لوگوی کانال‌ها، نحوه ارسال پیام‌ها و بسیاری از مواردی که یک کاربر به طور معمول در روز با آنها سروکار دارد، اشاره کرد. اشکالات دیگری نیز به نحوه نمایش پیام‌ها که کاربران را به اشتباه می‌اندازد، وارد می‌دانند.

اما در پایان باید بگوییم سروش یک پیام رسان ایرانی خوب است که برای ابتدای راه، فعالیت خوبی داشته ولی مشکل بزرگی که شاید مسئولین این پیام رسان به آن توجه ویژه ندارند و یا فعلا قادر به حل آن نیستند، مساله پایداری و امنیت است؛ چرا که یک نرم افزار پیام رسان هر چقدر هم که امکانات زیادی داشته باشد ولی در مواقع ضروری در دسترس نباشد، کارایی برای کاربران نخواهد داشت.

همچنین در مساله امنیت نیز باید خیال کاربرانی که فعالیت قانونی دارند نسبت به حفاظت اطلاعات و عدم دسترسی غیرقانونی به آنها راحت شود. اینکه چطور و چگونه این اتفاق بیفتد، طبیعتا هوشمندی سروشی‌ها را می‌طلبد.

در انتها نیز توجه شما را به معرفی این پیام رسان ایرانی که از رسانه ملی پخش شده است، جلب می‌کنیم:

دانلود اپلیکیشن سروش

در ادامه با کلیک روی دکمه زیر می‌توانید پیام رسان سروش را دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن از کافه بازار

دانلود اپلیکیشن

بیشتر بخوانید:

 

منبع: تکراتوارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (30 نظر)

  بله کاملا مشخص بود مقاله شما به دور از هرگونه جهت گیری بود…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ

  سلام میثم جان
  ممنون که نظرتو با ما در تکراتو مطرح کردی
  متوجه نشدم، جهت گیری خاصی در متن بود؟ کجاش؟
  ما واقعا خودمون تست کردیم و نظرمونو گفتیم

  پاسخ

  سلام چطوری میتونم پیام تعاملی بدم یا به ادمین پیام بدم؟

  پاسخ

  عالی بود ممنونم
  سروش با این اپدیت اخرش ۱۵.۵ عالی شده میگم عالی یعنی عالی جایگزین تلگرام واقعا

  پاسخ

  سلام دوست عزیز چرا بیخود میگید عالی شده . یک ارسال و یا دریافت ساده را 10 بار قطع میشه . چند نکته عجیب برای من پیش اومده . یکی اینکه من یک عکس با حجم 17 کیلوبایت را که داشتم ارسال میکردم متوجه شدم سایز عکس در هنگام ارسال میزنه 189 کیلوبایت اصلا عجیب هست من مجددا همون عکس را از سروش ذخیره کردم و داخل Details دیدم سایز عکس چندین برابر شده برای نمونه برعکس این حالت در ارسال عکس پر حجم در تلگرام می باشد که حجم عکس را فشرده میکنه . مشکل دبگر کندی بیش از حد برنامه هست . من بعضی وقت ها به یاد مسنجر یاهو میفتم که با دایال آپ کانکت میشدیم . درسته کند بود ولی قطعی نداشت . مشکل دیگ البته به نظر بنده باید مثل تلگرام امکان ادیت متون و یا تغییر درفایل های ارسالی اضافه شود . من خودم به شخصه تلگرام را بدون رقیب میدونم و با اینکه امروز و دیروز با قطع دسترسی سرورهای داخلی اش خیلی کند شده ولی بازم از سروش سریعتر هست . منم حمایت از تولید داخل را قبول دارم ولی وقتی محصول با کیفیتی نباشد نه تنها بنده بلکه هیچ شخصی راغب به استفاده کردن نیست .

  پاسخ

  سلام
  سری قبل که تلگرام فیلتر شد بنده چند تا اپ جایگزین رو امتحان کردم
  به نسبت و با توجه به داشتن نسخه دسکتاپ (چون من برای کارم ازش استفاده میکنم) بهتر از سایر اپ ها بود ولی هنگ میکرد که با بروزرسانی های بعدی مشکلش حل شد.
  فقط الان تنها مشکلی که هست کاربرانش کم هستن و اگه بتونن خوب تبلیغ کنن و مردم هم حمایت کنن و نصبش کنن میتونه جایگزین خوبی برای تلگرام باشه

  پاسخ

  با سلام
  من اگه تلگرام فیلتر هم‌ بشه از فیلتر شکن استفاده میکنم
  چون جنس ایرانی همش مزخرفه

  پاسخ

  همین طرز تفکر باعث شده کشورمون از بقیه دنیا عقب بمونه

  پاسخ

  مشکل امنیتی منظور به رمزگذاری نیست.
  شما بهترین رمزنگاری هم داشته باشی بالاخره سمت سرور دست دولت هست.
  مشکل اینه که تو این مملکت هر چیزی جرمه و متن مکتوب هم بر خلاف صدا ارزش قضایی داره و …
  به شخصه حتی از اپهایی مثل بازار استفاده نمیکنم.
  بحث ملی گرایی هم نیست بحث ایمنی در کشوری هست که ۳ تا نیروی نظامی داره و معتقدن که حفظ نظام از هر چیزی مهمتره
  ترجیح میدم هرگز مسنجری نباشه تا مال سپاه رو نصب کنم

  پاسخ

  من موندم شما چطور به برنامه هایی که حتی نمیدونی توسط چه دولتی کنترل میشه میتونی اعتماد کنی ولی به پیام رسان کشور خودت با این همه مزایا که مال کشور خودته نه. عزیزم مشکل شما امنیت نیس بهونه های شما از رخنه های دیگه سرچشمه میگیره .ولی من برعکس شما معتقدم دقیقا اینجاست که بحث ملی گرایی میاد وسط. الان ک هوقتشه از نابغه های کشورمون دفاع نمیکنیم بعد پس فردا سرتا پامون میشه انتقاد از…

  پاسخ

  یعنی نشد یه چیز تو این کشور اتفاق بیفته،ملت مثلا آگاه ما ربطش ندن به سپاه…
  این پیام‌رسان دقیقاً چه ربطی به سپاه داره؟ کجا گفته شده برای سپاهه؟ طبق چه سندی میاید میگید برای سپاهه؟
  من نمی‌دونم واقعاً یا از سر عدم آگاهی این حرف رو میزنید،یا خدای ناکرده با آگاهی کامل و قصد و غرض خاص اینطوری نظر میدید؟
  لطفاً لطفاً هیچوقت بدون دلیل علیه این و اون نظر ندید!
  یخورده سواد مجازی داشته باشید.
  مرحم که نیستید لااقل نمک نپاشید!!!

  پاسخ

  متن تون کاملا مشخصه طرفداری از برنامه سروش میکنین.بقول دوستمون همه چیز مال دولت هستش و اگر انتقادی به مملکت بشه راحت بدون مجوز قابل ردیابی هستش.

  پاسخ

  امثال شما عادت کردین همه چیزو ربط بدین به ردیابی و این جور حرفا همین شماهایی که جلوی پیشرفت جوونامونو میگیرین. با منطق شما همه چی خارجیش خوبه ولی محض اطلاع بگم که خیلی از کشورا با حمایت از محصول خوب و بد خودشون تونستن پیشرفت کنن. اگه سواد داری تاریخ کشورایی
  مثل ژاپنو مرور کن فک کن صهیونیست بی آبرو رو همه محصولاتشون علامتی دارن که نشونه ی وحدتشونه و چه خوب باشه چه بد، اگه علامته روش نباشه فک میکنن حرومه و نمیخرنش اونوقت امثال شما…

  پاسخ

  واقعا خوشحالم که پیامرسان های داخلی با وجود این که هنوز اول راهن ولی خیلی خوب پیشرفت کردن و از نخبگان .طنم حمایت میکنم و با خیال راحت از سروش استفاده میکنم. چون هم تقریبا رایگانه هم با کیفیته و مهم تر از همه مال کشور خودمه

  پاسخ

  سلام.امروز سروش 5 میلیونی شد. سرعتش عالیه. امکاناتش هم عالیتر. 2 تا تیک هم بعد از ارسال پیام نمیخوره. به شایعات گوش ندهید و مهره بازی نشوید. هیچ شنودی در کار نیست. اگر هم باشه مهم نیست چون تلگرام هم شنود می کرد با این تفاوت که اگر هم شنود بشود که نمی شود، برای امنیت ملی کشور خودمان است. و در نهایت من نصب کردم و تمام رفقا و فامیل هم به پیشنهاد من نصب کردند. دم برنامه نویس های خودمون گرم اینو در همه جا منتشر کردم چون خودم برنامه نویس هستم.

  پاسخ

  سلام من کاری به شنود و کپی کاری و سپاهی بودنش ندارم چون سیاسی حرف نمیزنم برای من مهم رایگان بودن و کیفیت محصول هست. متاسفانه الان نمیشه بالای 100 مگابایت اپولود کرد. هنگ میکنه .جستجو توی کانال کار نمیکنه. اچ دی اپولود میکنی avi میشه. تماس بی کیفیت. نسخه دسکتاپ حجم بالای 300 مگابایت رو به اخر دانلود میرسه از سروش خودکار خارج میشه و چیزی دان نشده( قبلا حجم تا یک گیگ اپولود میشد الان کردنش 100 مگابایت!!!). کلا بگم مفت باشه کوفت باشه با تشکر.

  پاسخ

  پیام رسان اشغال سروش داخلی وارد میشود خخخخخ

  پاسخ

  فیلم و اهنگ و بازی رو هم میشه رایگان دانلود کنیم؟

  پاسخ

  آقا پروفایل سروش باید عکس را با کیفیت نشان دهدو باید امنیتی چند برابرتلگرام داشته باشد و کم مصرف بودن میزان هزینه اینترنت خیلی مهمه ومهم اینه که از پیام رسان داخلی خود کشورم دارم استفاده میکنم ابتکار به خرج بدید، ما ایرانی هستیم

  پاسخ

  سلام خسته نباشید من نسخه دسکتاپ سروش رو نصب کردم وقتی شماره رو وارد میکنم کدی نمیده میزنه خطای داخلی،315
  میشه راخهنمایی کنید که مشکلش از کجاس؟

  پاسخ

  سلام
  من نسخه دسکتاپ سروس رذو نصب کردم وقتی شماره رووارد میکنم کدی برام ارسال نمیشه میزنه لرور داخلی،315
  میدونین مشکلش چیه؟

  پاسخ

  سلام خسته نباشین من برنامه رو نصب کردم برنامه ای عالیهولی بعداز یکی دوساعت الان ک میخام واردش بشم میندیسی اتصال سرور و وصل نمیشه اشکالش از چیه از اینترنت منه یا از سرور برنامه مال بعضی از دوستان وصله و مسکلی ندارن با تسکر مرسی

  پاسخ

  پیدا کردن کانال تلگرامی در اینترنت بسیار راحت و تا حالا ندیم تلگرام بخواد خدمتی بده که پول بگیره اما امروز داشتم دنبال کانال سروشی میگم که گیج شدم بعد کانال هایی بسیاری در اینترنت مربوط به سروش بود که همون پیام ها تبلیغاتی و غیرو بود که هدفش خالی کردن جیب مردم است درود بر تلگرام

  پاسخ

  سلام.رفتم قسمت نشست های فعال یکی بود، غیر فعال کردم. دیگ کلا بالا نمیاره.ب روز رسانی نمیشه.چرا؟

  پاسخ

  چراسرعت سروش برام کمه پیامهابدستم نمیرسه وپیام هم نمیتوانم ارسال کنم لطفابررسی کنید
  ممنون😢😢😢😢😐😐😐

  پاسخ

  داخل سروش چرا شمارم میزنم وصل نمیشه لطفا سریع راهنمایم کنید 😔

  پاسخ

  این متنو تا اخر بخونید

  مشکل ما ایرانی ها اینه که تا کشورمون یه چیزی تولید میکنه میایم میگیم وای این چیه اصن به درد نمیخوره و فلان حتی قبل از اینکه استفادش کرده باشیم ولی جنس خارجی که میاد میگیریم چرا چون باور داریم جنس خارجی خوبه حتی اگه بد باشه.اگه من ایرانی از تولید کشورم حمایت نکنم هیچوقت کشورم و خودم پیشرفت نمکنیم من یه جوون دانشجو ام یه فرد و شهروند ساده بچه مایه ام نیستم ولی بدون طرف حرف میزنم سروش میتونه جایگزین تلگرام باشه تلگرامم اول که اومد مشکلات زیادی داشت کیا یادشونه اون اول تلگرام چقد وایمیستادیم تا علامت connect از روی صفحه بره بعدش باید 5 دقیقه صبر میکردیم Update بشه بعد اینکه اپدیت میشد کلا 2تا پی ام میومد برات کی یادشه اینارو؟؟بیاید یکم واقع بین باشیم سروشم الان مشکل داره ولی پیشرفت میکنه با حمایت ما
  تو یکی از این کامنتا دیدم یکی گفته بود از فیلتر شکن استفاده میکنم ولی از سروش نه
  حاظره اطلاعات شخصیش یا بانکیش دست هکر ها و سارق های اینترنتی باشه ولی از سروش استفاده نکنه نمیدونم کی اینوکرده تو مغذ شما که سروش ردیابی میشه.شما فک کردی تلگرام ردیابی نمیشه؟؟یا خیلی به خارجیا اعتماد داری.همین خارجیا الان تحریممون کردن زندگیمون شده این.
  بعد واستون از معایب فیلتر شکن بگم که اتصال شما ایمن نیست حتی وقتی میخوای از کروم هم استفاده کنی به شما اخطار میده ولی کیه که بفهمه همه هم تایید و میزنن و شرایط رو قبول میکنن که به فیلتر شکن اعتماد دارن دقت کرده باشین همه فیلتر شکنا ازتون سوال میکنن اولش ینی شما مجوز سرقت اطلاعاتتون رو همون لحظه اول صادر میکنی حالا خیلی دوس دارید برید فیلتر شکن استفاده کنید ولی سروش نصب نکنید
  بعد خدمت شما عرض کنم شما همون وقتیو که صرف دانلود فیلتر شکن و وصل شدنش میکنی رو صرف کند بودن سروش کن بعدشم کی گفته کنده خیلیم خوبه اقاییم که گفت سایز عکسم بزرگ شده گزینه فشرده سازیو نزده وگرنه من خیلی وقته دارم استفاده میکنم مشکلات جزیی داره ولی راضییم
  با تشکر

  پاسخ

  سلام
  نظرتون عالی بود،لذت بردم و باهاتون کاملا موافقم.
  من نه تلگرام عضو بودم و نه هیچ پیام رسان خارجی دیگه، سروش رو همون اولین روزهاش نصب کردم و خیلیم ازش راضیم.
  بازم ازتون ممنونم.

  پاسخ

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون که بر خلاف بیشتر سایت ها نقد و بررسی شما منصفانه بود.
  حتما پیشنهاد میکنم که آخرین نسخه سروش یعنی سروش پلاس (+soroush) رو بررسی کنید چون سروش توی این نسخه پیشرفت خیلی زیادی کرده. دوستانی هم که از سروش گله مند بودن صد در صد با دیدن این نسخه تعجب میکنن و نظرشون درباره سروش تغییر میکنه.

  پاسخ

  سیاست این پیام رسان آلوده بر مبنای جذب کاربر هست و با کانال های فاسد بر خوردی نمی کنه بر خلاف وجهه ای که از خودش ساخته

  پاسخ