علت فیلتر شدن تلگرام چیست؟ آیا قطع دائمی تلگرام صحت دارد؟

علت فیلتر شدن تلگرام چیست؟ آیا قطع دائمی تلگرام صحت دارد؟

در این چند روز با به وجود آمدن اوضاع آشفته در کشور، ابتدا دسترسی کاربران نقاط مختلف به اینترنت دچار مشکل شد و در ادامه شاهد فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام، این دو شبکه اجتماعی محبوب در بین کاربران ایرانی بودیم.

با به وجود آمدن این اوضاع آشفته مشخص گردید که یکی از کانال‌های فارسی تلگرام، مردم را دعوت به خشونت می‌کند. در ادامه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مدیر تلگرام خواست تا کانال‌هایی که چنین فعالیتی را دارند را مسدود کند. پاول دورف اعلام کرد که اگر شخصی چنین اقدامی انجام داده باشد، حتما برخورد خواهد شد و در ادامه شاهد مسدود شدن کانال آمد نیوز بودیم!


بیشتر بخوانید : هشدار جهرمی به مدیر تلگرام به دلیل ترویج خشونت! پاسخ پاول دوروف


اختلال در اینترنت کاربران

چند روزی است که برخی از کاربران قابلیت دسترسی به اینترنت را ندارند. گویا اینترنت برای کاربران غیرقابل دسترس شده و یا حداقل با اختلال بسیاری مواجه است. در ابتدا اینترنت اپراتورها در بسیاری از شهرهای مختلف کشور با قطعی و اختلال روبه رو شد. البته همزمان خبری از قطعی اینترنت ADSL و ثابت وجود نداشت، اما بعدا مشخص گردید که در بسیاری از شهرهای کشور دسترسی به اینترنت به صورت کلی امکان پذیر نبوده است.

بسیاری از شرکت‌های اینترنتی نیز در مورد قطعی و اختلالات پیش آمده در مورد اینترنت اعلام نمودند که مشکل از مخابرات است و البته مخابرات نیز در این زمینه اطلاعات دقیقی ارائه نداد.

اختلال در شبکه‌های اجتماعی در ادامه قطعی اینترنت

بعد از انتشار اخبار در مورد قطعی اینترنت در نقاط مختلف کشور، مشخص گردید که دسترسی به شبکه‌های اجتماعی نیز دیگر امکان پذیر نیست! دو شبکه اجتماعی محبوب در بین کاربران ایرانی یعنی تلگرام و اینستاگرام دیگر در دسترس نبودند و امکان استفاده از آنها برای کاربران وجود نداشت!

بسیاری از مسئولین در ادامه علت قطعی تلگرام و اینستاگرام را مسائل امنیتی اعلام کردند و به گفته آنها دسترسی به این دو شبکه اجتماعی به صورت موقتی محدود شده است. این مسئله برای مردم نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده است و بسیاری نگران از فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام به صورت دائمی هستند.

علت فیلتر شدن تلگرام و شایعات موجود

عدم دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باعث نگرانی مردم شد و در ادامه شایعاتی مختلف نیز در این مورد منتشر گردید. عده‌ای اعلام کردند که فیلتر شدن تلگرام حتمی است و این اپلیکیشن پیام رسان دیگر برای کاربران ایرانی در دسترس نخواهد بود. لازم به ذکر است که مسئولین علت فیلتر شدن تلگرام را عدم همکاری مدیران تلگرام اعلام کرده‌اند.

دیروز یک منبع آگاه در مورد علت فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام اعلام نمود که قرار است اینستاگرام به زودی ظرف یکی دو هفته دیگر رفع فیلتر شود. به گفته وی علت این امر، نبود برنامه‌ای مشابه با اینستاگرام در داخل کشور است.

وی همچنین در مورد فیلتر شدن تلگرام ادامه داد که تلگرام رفع فیلتر نخواهد شد و قطعی آن دائمی است. وی در مورد علت فیلتر شدن تلگرام گفت که چون پیام رسان مشابه با تلگرام در داخل کشور وجود دارد، تلگرام فیلتر خواهد شد تا مردم از نمونه‌های مشابه داخلی و پیام رسان‌های فارسی استفاده کنند.

واکنش وزیر ارتباطات به شایعات مربوط به فیلتر شدن تلگرام

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشاهده شایعات مختلف در مورد فیلتر شدن تلگرام و شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد. وزیر ارتباطات در مورد فیلتر شدن تلگرام اعلام نمود که این خبر شایعه‌ای بیش نیست و چنین چیزی واقعیت ندارد.

علت فیلتر شدن تلگرام چیست؟

محمد جواد آذری جهرمی از مردم خواست تا به شایعات توجهی نداشته باشند و اعلام نمود هدف از ایجاد این شایعات در مورد فیلتر شدن تلگرام و یا اینستاگرام، ایجاد نارضایتی‌های اجتماعی و همچنین بدبینی عمومی است که مردم نباید به آن توجه داشته باشند.

زمان رفع فیلتر تلگرام

شایعاتی مختلف در مورد رفع فیلتر شدن تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، هیچ کس نمی‌داند که آیا تلگرام رفع فیلتر خواهد شد یا فیلترینگ آن دائمی است و دیگر به شکل سابق در دسترس کاربران نخواهد بود. البته با توجه به صحبت‌های جهرمی، شاید بتوان به رفع فیلتر تلگرام امیدوار بود.

البته فیلترینگ تلگرام تنها به همین چند روز اخیر و حوادث آن مربوط نمی‌شود. در اوایل سال 96 نیز صحبت‌هایی برای فیلتر کردن این پیام رسان مجحبوب ایرانی‌ها شنیده شد که به انتقال سرورهای تلگرام به داخل ایران اشاره داشت، اما در آن زمان آذری جهرمی با تاکید اعلام کرد که دولت هیچ برنامه‌ای برای فیلتر کردن تلگرام ندارد. برای جزئیات بیشتر آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.هنوز به طور مشخص نمی‌توان گفت که آیا فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام به طور دائمی انجام خواهد شد و یا اینکه در آینده به روال سابق خود باز می‌گردد. باید منتظر باشیم، شاید اتفاقات به گونه‌ای رقم بخورد که تلگرام نیز همان طور که وزیر ارتباطات گفته است، به زودی رفع فیلتر شود.

شما چگونه فکر می‌کنید، آیا به رفع فیلتر شدن تلگرام خوشبین هستید؟ دیدگاه‌های خود را در این رابطه از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:ارسال نظر (41 نظر)

  سلام.به نظرم نباید یک برنامه ی اسراییلی مثل تلگرام از دولت اجازه ی فعالیت بگیرد چون میتوان مثل ان را در داخل تولید کنیم مثل برنامه سروش…امیدوارم فیلترینگ تلگرام و همچنین فیلترینگ برنامه های vpn ادامه داشته باشد.

  0

  0
  پاسخ

  اوووو نه بابا

  0

  0
  پاسخ

  اگه اینجوریه تو برو ازپیامرسان مزخرف سروشت استفاده کن 😝😠هیچ پیامرسانی محبوتر ازتلگرام پیدانمیکنی آدم احمق

  0

  0
  پاسخ

  خفه شو عوضی … تلگرامو نخور فک کردی تا ابد فیلتر می مونه بشین یه گوشه …

  0

  0
  پاسخ

  داداش خیلی از برنامه ها اسرایلی اند مثل فوتوشاپ پریمیر فلش پلیر و…. اگه اینا نبودند جامعه پیش نمیرفت حالا اینا به تلگرام گیر دادند چون زیادی ازش استفاده میکنیم…

  0

  0
  پاسخ

  برکوم ور اوفته ای تلگراما و اینستا گرام که مردم علی اباد یک نفست خوب و سالم بکشن هی

  0

  0
  پاسخ

  خاک تو سر خودت و برنامه ی سروشت

  0

  0
  پاسخ

  اگه تلگرام واینستا فیلتر بشه به ضرر کشور هم هست چون مردم بیکار باز با این برنامه ها سر گرم میشدن اگه تلگرام نباشه مردم بیشتر متوجه بیکاریشون میشن

  0

  0
  پاسخ

  اگه تلگرامو اینستا بشه خیلی مشکلای بزرگتری پیش میاد و مردم اینو اصلا قبول نمیکنن

  0

  0
  پاسخ

  هه فیلتر شکن هس
  چی فرض کردین با فیلترینگ کردنش همه با فیلترشکن میان اونوقت?

  0

  0
  پاسخ

  متعجب هستم از دولت ایران
  بجای این که استفاده صحیح رو به مردم آموزش بدن فیلتر میکنن با اینکارا فقط زحمت بقیه رو زیاد میکنن ولی تغییری که ایجاد نمیشه .
  اکثر مردم کارای روزمره شونو با تلگرام انجام میدن اونو رو نمیبینن
  از وقتی که پاول دورف قبول نکرد سرور های تلگرام رو به ایران انتقال بده
  بنظرم دنبال بهونه برای فیلترینگ تلگرام بودن که بهونه دستشون افتاد.

  0

  0
  پاسخ

  خب که چی؟
  چی گیرتون میاد؟
  رفتین تلگرامو فیلتر کردین به ضرر خودتونه ماکه هیچ درامدی نداشتیم
  تازشم با فیلتر شکن میام تا ببینم بازم میتونید فیلتر کنین یانه😐

  0

  0
  پاسخ

  سلام خیلی مسخرس این کارتون

  0

  0
  پاسخ

  خو کی چی مثلا فیلتر کردین
  خوشحال میشین یا این کارا؟
  چی گیرتون میاد اخه
  فقط بلدین منم منم بکنین
  این همه جوون تو تلگرام پول در میارن حالا این به کنار مردم برای سرگرمی بیشتر تو تل بودن
  اخه چی گیرتون میاد؟

  0

  0
  پاسخ

  تاسف داره
  باقطع تلگرام دارید کاری میکنید که مردم روز ب روز با دولت بدتر بشن و ممکنه دوباره شورش ها شروع بشه
  ایندفه اگه شلوغ بشه دیگه نمیتونین جلوی مردمو بگیرید
  در ضمن کانال آمد نیوز خیلی کانال خوبی بود.چرا مسدودش کردین؟؟؟؟؟؟
  اگه مردم نخوان (پیام‌رسان) داخلی نصب کنن کیووووووو باید بیییینننننننن؟؟؟؟؟؟؟؟؟😑😑😑😑😑

  0

  0
  پاسخ

  تاسف داره
  باقطع تلگرام دارید کاری میکنید که مردم روز ب روز با دولت بدتر بشن و ممکنه دوباره شورش ها شروع بشه
  ایندفه اگه شلوغ بشه دیگه نمیتونین جلوی مردمو بگیرید
  در ضمن کانال آمد نیوز خیلی کانال خوبی بود.چرا مسدودش کردین؟؟؟؟؟؟
  اگه مردم نخوان (پیام‌رسان) داخلی نصب کنن کیوووو باید بیییننن؟؟؟😑😑😑

  0

  0
  پاسخ

  مردم این دولت و قبول ندارن و داره بهشون فشارمیاد دوس دارن توکانالای مختلف عضو بشن و این … ازبین ببرن شماهم که ضد این مردمید میخاید به زور و هرچی که هست رزیمو نگه دارید بابااااا مردم نمیخادتون چن روز پیش بادوستم حرف میزدم که دین خودشو عوض کردیعنی میگف من مسحی شدم گفتم چرا این چند ساله به این فکرنبودی گفت که تازه به این فکر افتادم و تازه عاق شدم گفتم تازه نه این دولت سیاستو قاطی دین کرده و مردم مام دورازجون احمقن همه چیو باور میکنن و میگن فلان کارو بکنید حرومه حرومه مردمم میگن وای نکنیما گناهه اخه بده و….واس همین نمونش که مکار شیرازی میگه سرپا اب خوردن حرام است چون شیطان دران اب وجوددارد همین چیزارو میگن که مردم از دین اسلام بدشون میادفاصله میگیرن ازش وگرن چرا چن سال پیش اینجوری نبود الانم که اطلاعات مردم بااین تلگرام بالا میره هی مسدود وفیلترکنن.بدونید بااین کارا خشم مردمو بیشترمیکنید و اعتراض میکنن و به ضرر خودتون میشه.

  0

  0
  پاسخ

  آره عوض اینکه به مشکلات جوونا برسید رفع گرونی کردید اصلا شما حلال مشکلات هستید با فیلتر کردن فکر کردید مشکلات حل شد خدایش چقدر شما مسولین به مشکلات ما مردم رسیدگی میکنید خخخخ

  0

  0
  پاسخ

  متاسفم برای دولت ایران با این طرز فکرشون بجای فیلتر کردن باید فرهنگ سازی کنن و درست استفاده کردن رو اموزش بدن با فیلتر کاری پیش نمیره ک هچ بدهم میشه خودتون هم میدونین فیلتر بشه فیلتر شکن هست درسته ب زحمت میوفتن اما بالاخره ی راهی واس خودشون پیدا میکنن واینطوریه ک فق خودتون ب زحمت بیخودی میوفتین ضمنا ب جای اینکه زودتر و قبل تر از همیشه این مشکل درست بشه و باسرعت عالی کار کنه چون میبینیم و میشنویم ک بعضی ها از این راه پول در میارن تازه ب جای اینکه کار و شغل هم ایجاد کنین دارین این تلگرام رو هم ک پول در میارن ازشون میگیرین واقعااا ک😐

  0

  0
  پاسخ

  سروش بدترین برنامه ایه که وجود داره و این رژیم هم بدتین رژیمه.اخه این همه وقت صرف دروغ گفتن ب مردم میکنی که چی.حالا فیلتر شد وضع جوونا درست میشه؟دیگه اختلاس نمیشه ؟یا هزار فقر و فهشا.
  مردم چشمشون باز شده.جزء ۴ کشور برتر دنیا از لحاظ معادن و منابع ولی جزء بدترین کشور ها از نظر شادی و فقر.واقعا ننگ بر شما .غرور ما ایرانی هارو در تمام دنیا بردین.شما که ایرانی نیستسن نمیفهمین مسئولین …

  0

  0
  پاسخ

  دولت بدبختی و فحشا و دروغ و قاتل ننگ بر تو ای دولت

  0

  0
  پاسخ

  فقط می خان به هر طریقی شده به مردم واطلاعات آنها دسترسی داشته باشن
  اگه بشه مالیات ببندن به چن نقر دیگه

  حالا دیگه مردم همه جوری توی دستش

  0

  0
  پاسخ

  واقعا متاسفم براتون که اسم کشور رو گذاشتین جمهوری . انشاالله اوضاع تغییر میکنه مردم دیگه صبرشون تموم شده. هر … دلشون میخواد میخورن

  0

  0
  پاسخ

  خوب مثلا که چی فیلتر شده
  با این کار نون بسیار کسی رو ازش میگیرن اونایی که با این برنامه پول در میارن کارشون اینه اونارو بدبخت میکنین
  به نظرم فیلتر کردن تلگرام کار اشتباهی
  با فیلتر کردن تلگرام فقط اوضاع رو آشفته میکنید همین

  0

  0
  پاسخ

  فقط میتونم بگم متاااااااااسسفم برااونایی که تلگرامو فیلترکردن.ینی ناموسن فک کردن بایه فیلتر مردم ازسرووووش استفاده میکنن😂😂😂😂
  عمرن.حتی اگ تلگرامو بترکونن هم کسی ازپیام رسانای هک شده ی داخلی استفاده نمیکنه

  0

  0
  پاسخ

  سلام برنامه سروش واقعا مسخره ترین بی ارزش ترین مسنجر واقعا اینا میخوان با مسنجر محبوبی تلگرام رقابت کنن برنامه ای با میلیونها کاربر واقعا جمعش کنید این سروش فقط امیدوارم سروش کلا حذفش کنن

  0

  0
  پاسخ

  با سلام بر دولت خوبمان ایران
  من از طرف همه اینایی که بر دولتمان توهین میکنن مغذرت میخوام
  دومن کار خیلی خوبی میکنین تلگرام را جمع میکنن فساد همه جارو برداشته بود من ازتون واقعا تشکر میکنم که مردم ایران را کنترل میکنن دوستون داریم آقای روحانی بخصوص آقا امام خامنه ای

  0

  0
  پاسخ

  من با فیلتر و تلگرام و اینستا و اینجور برنامه ها کاملا موافقم چون خیلی بد داره ازشون استفاده میشه پسرا فقط تو این برنامه ها از دخترا فرستادن عکس و هزار جور توقع دارن و مردم خیلی تو این شبکه ها فرو رفتن و وقت و همه چیزشون از همه چی مهمتر اعصابشون و پای اینا میذارن بدون اینکه متوجه باشن

  0

  0
  پاسخ

  میگم چرا بعضی ها هنوز تلگرامو دارن ولی من حتی باوجودفیلترشکن هم تلگرامم‌جواب نمیده؟😠

  0

  0
  پاسخ

  خدا رو شکر تلگرام فیلتر شد
  فقر و فحشا و بیماری و فسادهای مالی تریلیون دلاری و کلی شغل مجازی از بین رفت
  در عوض کلی کار مهیا شد
  به شخصه بعد فیلتر ام اس من درمان شد
  آخه دکتر بی شعور من مطالب رو از تریق کانال تلگرامیش در اختیار مریضاش قرار میداد
  مردم گول نخورید
  کاسه ای زیر نیم کاسه هست
  به اتفاقاتی که پارسال افتاده رجوع کنید

  شهید دیوانه

  0

  0
  پاسخ

  سلام بر روحانی

  0

  0
  پاسخ

  چون برنامه تلکرام رمزگزاری شده میباشد و برادران جاسوس نمیتوانند ما و شما رو ردیابی کنند و برنامه سروش که بیشتر شبیه برنامه های بازی کودکان میباشد رو خرد مردم میدن تا راحت اطاعات جمع کنند بنظر بنده کار حکرها نیز راحتتر شده با این سروش

  0

  0
  پاسخ

  چرا خودتون‌رو‌اذیت میکنید هر چیزی یه راه حل داره فیلتر شد فیلتر شکن هست به لطف انگلیس سایفون‌عالی کار میکنه البته باید بگم سایفون‌ساخت کشوری به نام انگلیسه که روحانی‌ رو وارد کشور کردن توی کشور ایران وقتی بیشتر مسئولانش عرب باشد نباید توقع داشت که به فکر ایرانی ها باشن ما باید از هم حمایت کنن تلگرام اصن اسراییلی میخواد اطلاعات ما رو کجاش فرو‌ کنه؟ اگه همه از‌تلگرام این‌دولت بعد یه مدت تو پیام‌رسان های داخلی به چت دختر و پسر گیر میده و ما مجبور به اطاعتیم

  0

  0
  پاسخ

  به صورت خلاصه و شفاف میتوان فهمید در عصر و دوران بدوی زندگی میکنیم. جاهلیتی که مدام سردمداران جاهل حاضر از ان بعنوان حربه برای شستشوی اذهان استفاده می کنند این است، بجای حل مسئله صورت مسئله را براحتی و بدون واهمه از واکنش اقشار مردم پاک میکنند. معترضان فراوانی حاصل عملکرد چهل ساله این رژیم.جعلی است و اژ این اپ بعنوان وسیله ارتباطی استفاده میکنند و پایه های حکومت سفاک دچار تزلزل شده ، ایا چاره این است که تمام مردم را از حق استفاده یک برنامه کاملن شرعی محروم کنیم. تعداد خیلی زیادی با استفاده از ابزار این اپ کسب و کاری به راه انداخته بودند و نانی به سر سفره عایله خود میبردند.شما که سالها با وعده اشتغالزایی مردم را فریب داده اید خودمان هم کاری دست و پا میکنیم از بیخ نابود میکنید.کانال من در داخل تلگرام بتازگی مشتریانی در کشورهای دیگر جذب کرده بود ، بنظر شما میتوانم از این افراد و افراد دیگر که سعی در جذب انان به. کانال خود داشتم پیشنهاد بدهم اپ ساخت تولید داخل را نصب کنید ، امسال سال حمایت از کالای ایرانی است. چه سفیهان و نادانانی هستید …ها، عمق وژرفای جهل و بدویت آخ وندها از عمق و ژرفای دورترین اقیانوس های این گیتی بالاتر میزند.رییس جمهور اینده مزور از پیش تعیین شده این رژیم هم با شعار ازادی تلگرام در شش ماه اول به نصرت الهی جمع کثیری از مردم این سرزمین را به پای صندوق های رای خواهد اورد

  0

  0
  پاسخ

  … تو پیام رسان سروشت با این فیلتر و … بازیتون به جایی نمیرسین
  هه.بای

  0

  0
  پاسخ

  سلام یه سوال داشتم میگن اگه از فیلترشکن استفاده کنیم هزینه موبایل به صورت بین المللی حساب میشه صحت داره یا نه؟ لطفا جواب بدید متشکرم.

  0

  0
  پاسخ

  آخه چرا باید ایرانی ها اینجوری باشن کلا از دنیای بیرون عقب می افتیم بعدش میان و میگن خوشبین هستید کلا می دونید چقدر ضرر داشتیم یکى من خودم مترجم هستم و یک ترجمه تو تلگرام دارم این خودش کلى ضرر هستش دیگه

  0

  0
  پاسخ

  اگه با تلگرام مخالفی تو استفاده نکن و با همون پیام رسان آشغال سوروش پیام رسانی کن

  0

  0
  پاسخ

  میگم این اقای جهرمی که دستور فیلتر همه فیلتر شکن هارو داد خودش از کدوم فیلتر شکن استفاده میکنه بیاد توییتر؟ اخه نا سلامتی توییتر هم فیلتر کردن

  0

  0
  پاسخ

  باید سروش رو خورد و …

  0

  0
  پاسخ

  مرگ بر انقلاب

  0

  0
  پاسخ