کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

قیمت خودروهای وارداتی به زودی کاهش می‌یابد! تغییر قیمت‌ها به زودی

قیمت خودروهای وارداتی به زودی ارزان خواهد شد. به نظر می‌رسد که بعد از مدت‌ها نوسان و مشکلات، تغییرات مثبتی در این بازار در حال رخ دادن باشد.

به گزارش تکراتو، کاهش نرخ ارز و همچنین رکود بسیار سنگین در بازار باعث شده است که قیمت خودروهای وارداتی در مسیر کاهشی قرار گیرد. از ابتدای هفته در بازار تهران شاهد افت قیمت 3 تا 40 میلیون تومانی برخی از مدل‌ها بودیم.

آرون گروپس

فربد زاوه کارشناس خودرودر مورد قیمت خودروهای وارداتی اظهار کرد که تاثیرات نرخ ارز بر بازار خودرو مشخص است. به گفته وی افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت تمام شده خودروها شده بود. وی افزود که از طرفی به دلیل اینکه تعرفه‌ها افزایش یافته و به قول معروف بالای بازار فضا پیدا کرده این انتظار را ایجاد کرده که قیمت‌ها افزایش یابد.

دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی در کشور

این کارشناس خودرو درباره قیمت خودرو‌های وارداتی اضافه کرد که افزایش تعرفه، افزایش قیمت دلار و افزایش اسقاط خودرو سه عامل اصلی افزایش قیمت خودرو‌های وارداتی هستند که با توجه به کاهش قیمت خودرو فعلا بازار در رکود به سر می‌برد.


بیشتر بخوانید : دلایل افزایش قیمت خودروها ؟ آیا قیمت خودروهای وارداتی کاهش می‌یابد؟


آیا با افزایش قیمت، باز هم خریداران تمایلی به خرید خودروهای چینی دارند؟

زاوه در پاسخ به این سئوال که آیا با افزایش قیمت خودرو‌های چینی همچنان مشتریان برای خرید این خودرو‌ها تمایل نشان خواهند داد، تصریح کرد که، زمانی که تعرفه افزایش می‌یابد خریداران ناچار می‌شوند به سمت محصولات جایگزین بروند که بیشتر CKD چینی یا یکسری از محصولات هستند که شاید زیاد به روز هم نباشند.

وی ادامه داد اینکه خریداران به دنبال جایگزینی محصولات دیگر باشند طبیعی است به دلیل اینکه با افزایش ناگهانی تعرفه، قدرت خرید خریداران به همان سرعت افزایش نمی‌یابد به سمت خودرو‌های چینی می‌روند و چون با افزایش تقاضا مواجه می‌شوند قیمت‌ها افزایش می‌یابد.


بیشتر بخوانید : صنعت خودروسازی ایران آرامش ندارد ؛ بررسی مشکلات صنعت خودروی کشور


این کارشناس خودرو اضافه کرد که از طرفی، چون فاصله افزایش تعرفه زیاد شده، شرکت‌های مادر به دلیل اینکه خیالشان از تعرفه راحت است وسوسه می‌شوند که قیمت CKD محصول خود را افزایش دهند و این یک روند غلطی است که ایجاد می‌شود. زاوه خاطرنشان کرد که با توجه به کاهش نرخ ارز، بازار خودرو‌های وارداتی در رکود قرار دارد و خریداران به دلیل اینکه احتمال می‌دهند قیمت‌ها بیشتر کاهش یابد، خرید نمی‌کنند.

وی درباره پیش بینی خود از بازار خودرو در روز‌های پایانی سال سخن گفت و اعلام کرد، در خودرو‌های داخلی که وابستگی به نرخ ارز کمتر است خریداران خود را دارند و بازار آن‌ها رونق خواهد داشت اما، در خودرو‌های گران قیمت این اتفاق نخواهد افتاد و خودرو‌های وارداتی با کاهش خرید و فروش و قیمت همراه خواهند بود.

منبع : iranjib

.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر