همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دوره نخبگان وبمستر احمد کلاته برای 2000 نفر اشتغال زایی آنلاین کرد

این گزارش، مصاحبه‌ای است با احمد کلاته، بنیان‌گذار آکادمی کسب و کار اینترنتی ایران. در ادامه با او بیشتر آشنا خواهیم شد.

لطفا برای مخاطبین ما کمی بیشتر خودتان را معرفی کنید؟

من احمد کلاته بنیانگذار آکادمی کسب و کار اینترنتی هستم. سال 88 اولین سایت هیدرولیک را در ایران راه اندازی کردم. از آنجایی این، اولین سایت هیدرولیک در ایران بود، خیلی زود شناخته شد. همین اتفاق باعث شد من کلی مشتری پیدا کنم. درآمد من از همان موقع شروع شد و به این صورت به کسب درآمد اینترنتی علاقه‌مند شدم.

به همین دلیل به دنبال دوره های ایرانی و خارجی رفتم و تحقیقات مختلفی کردم. اینجا بود که فهمیدم مشکل اساسی اکثر دوره‌های ایرانی این است که این دوره‌ها آن چیزی را که واقعا نیاز مخاطبان بود ارائه نمی‌دادند، این شد که تصمیم گرفتم به غیر از کار هیدرولیک، کسب و کار اینترنتی دیگری راه اندازی کنم و در نهایت به بحث آموزش بازاریابی اینترنتی که علاقه بسیار زیادی به آن داشتم وارد شدم.

هدفم این بود که اطلاعاتی را که در این چند سال بدست آورده‌ام به دیگران منتقل کنم تا بتوانند برای خودشان کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند.

از سابقه کاری خود برای ما می‌گویید؟

بعد از اینکه آکادمی کسب و کار اینترنتی راه اندازی شد، شروع به برگزار کارگاه‌ها و سمینارهای مختلف در این حوزه کردیم. تا به حال بیش از 90 کارگاه تخصصی در حوزه آموزش بازاریابی اینترنتی، کسب و کار اینترنتی و ترفندهای کسب درآمد اینترنتی برگزار کرده‌ایم.

احمد کلاته

همچنین دوره رایگانی به نام «نخبگان وبمستر» توسط آکادمی کسب و کار اینترنتی آماده شده که دانشجویان بصورت آنلاین در این دوره شرکت می‌کنند.

به جرات می‌توانم بگویم تمام اطلاعاتی که در این دوره بصورت رایگان ارائه دادیم، در سایت‌های دیگر به صورت پولی ارائه می‌شد و کاربران برخی مواقع حتی باید بیشتر از 1 میلیون تومان بابت آن پرداخت کنند. بیش از 3000 نفر در دوره‌ها و کارگاه‌های حضوری ما شرکت کرده‌اند و بیش از 9000 نفر در دوره‌های آنلاین.

در مورد دوره رایگان «نخبگان وبمستر» بیشتر توضیح دهید

دوره رایگان نخبگان وبمستر بیش از 10 ساعت فیلم آموزشی است. با استفاده از این دوره آنلاین تا به حال بیش از 2000 نفر توانستند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و این یکی از افتخارات مدرسه بازاریابی اینترنتی است.

در دوره رایگان نخبگان وبمستر 4 موضوع آموزش داده می‌شود:

  1. – طراحی سایت بدون کدنویسی
  2. – تبلیغ‌نویسی حرفه‌ای در وب
  3. – ایمیل مارکتینگ کاربردی
  4. – سئو تخصصی به زبان ساده

واقعا خوشحال می شوم که افراد مختلف به من پیغام  می‌دهند و می گویند ما توانستیم با آموزش های شما، کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم.

این به ما قدرت و انگیزه ای داد تا دوره ای را به نام «دوره جامع نخبگان وبمستر» معرفی کنیم. در این دوره به دور از هر گونه  حاشیه، دقیقا مواردی را که عزیزان نیاز دارند تا کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند و کسب درآمد از اینترنت داشته باشند به آنها آموزش می‌دهیم.

استارت این دوره از ابتدای سال 96 زده شد و تابحال 3 دوره از «نخبگان وبمستر» برگزار شده. خداروشکر «نخبگان وبمستر» اکنون به پختگی خودش رسیده است و تمام اطلاعاتی که قرار بود به بچه ها ارائه شود به طور کامل بررسی شده است. این دوره 128 ساعت است. 64 ساعت غیر حضوری و 64 ساعت حضوری است.

روش کار در نخبگان وبمستر بطور خلاصه به این شکل است که دانشجویان، دوره غیر حضوری را دریافت می کنند و آنرا در منزل یا محل کار می‌بینند. در حین کار با مشکلاتی مواجه می‌شوند که در اینجا متخصصان ما پشتیبان آن‌ها هستند که در زمان مشخص شده با آن‌ها تماس می‌گیرند و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کنند. پس از آن عزیزان بصورت حضوری در کلاس شرکت می‌کنند و من به همراه جمعی از متخصصان کسب و کار اینترنتی و با همفکری خود دانشجو، بطور اختصاصی روی کسب و کار تک تک آن‌ها کار می‌کنیم.

چه نیازی را در مخاطبانتان دیدید که خواستید این دوره ها را شروع کنید؟

در حدود 100 کارگاه، و دوره دیجیتال مارکتینگ که ما برگزار کرده‌ایم چندین هزار نفر مشکلات خودشان را در کسب و کار اینترنتی با ما مطرح کرده‌اند. ما با تحقیق و همفکری توانستیم مشکلات این عزیزان را حل کنیم.

بنابراین طبیعی است که تقریبا تمام چالش‌هایی که ممکن است افراد در حین کسب درآمد از اینترنت خود با آن مواجه شوند را بدانیم و از این رو مطالبی که در دوره نخبگان وبمستر ارائه می‌شود هرآن چیزی که دانشجو نیاز دارد را در اختیارش قرار می‌دهد.

به نظر شما وجه تمایز دوره نخبگان وبمستر در چیست؟

پشتیبانی حرفهای:

واقعا من خودم زمانی که در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود بودم آرزو داشتم دوره‌ای شبیه نخبگان وبمستر وجود داشت که مطمئن باشم من را به نتیجه می‌رساند.

در این دوره، عزیزان زمانی که آموزش‌های غیر حضوری را دریافت می‌کنند، اینطور نیست که تا جلسه حضوری بعد کاری با آن‌ها نداشته باشیم. متخصصان ما با آن‌ها تماس می‌گیرند و مشکلات دانشجویان را با همفکری یکدیگر حل می‌کنند.

وجود منتورهای حرفهای:

زمانی که دانشجویان پس از یک هفته در کلاس حضور پیدا می‌کنند، من به همراه همکارانم در کنار آن‌ها هستیم. مشکلاتی که با آن روبرو هستند را با هم حل می‌کنیم و برای آن‌ها شرایطی ایجاد می‌کنیم که به سرعت در کسب و کار اینترنتی خود پیشرفت کنند.

آموزش غیرحضوری بی نقص:

سرفصل‌هایی که در این دوره برای دانشجویان در نظر گرفته شده حاصل مشاوره دادن به بیش از 2000 نفر است. بنابراین می‌توان گفت این سرفصل‌ها و آموزش‌هایی که در آموزش غیر حضوری ارائه شده‌، پاسخگوی نیاز تمام افراد در تمام حوزه‌های کاری است.

در کنار بزرگان بازاریابی اینترنتی ایران:

مورد بسیار مهم دیگر این است که در دوره نخبگان وبمستر، بزرگان بازاریابی اینترنتی حضور پیدا می‌کنند و ما جلسات پرسش و پاسخ مختلفی با آنها داریم که افراد می توانند در این جلسات از تجربیات کارشناسانی که سالها تجربه در حوزه بازاریابی اینترنتی دارند استفاده کنند.

استخدام در شرکتهای بزرگ:

ما در آکادمی نخبگان وبمستر برعکس شرکت‌های کاریابی عمل می‌کنیم.

شرکت‌های بزرگ به ما می‌گویند که ما به یک متخصص دیجیتال مارکتینگ نیازمند هستیم. از میان کسانی که در این دوره شرکت می‌کنند، 5 نفر برگزیده در صورت تمایل می‌توانند به استخدام شرکت‌های معتبر درآیند.

دوره خود را برای چه گروههایی تعریف کرده اید؟

سوال بسیار خوبی است. گروه‌های مختلفی می توانند در دوره نخبگان وبمستر شرکت کنند. کارمندان می‌توانند در کنار کار خود، کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند تا در مدتی کوتاه بتوانند کسب و کار مورد علاقه خود را راه اندازی کنند، یا عزیزانی که می خواهند کسب درآمد در منزل با کامپیوتر داشته باشند.

گروه بعدی عزیزانی هستند که کسب و کار آفلاین دارند و می خواهند کسب و کار آنلاین خود را هم راه اندازی کنند. ما در اینجا تفاوت و مزایای بازاریابی آفلاین و آنلاین را می گوییم. اینکه قرار است چه اتفاقاتی برای آنها بیافتد و با گذراندن این دوره چه مزایایی نسبت به رقبا خواهند داشت.

گروه دیگر مدیران شرکت ها هستند. این عزیزان، کارمندان خود را به این دوره ها می فرستند تا بتوانند به بهترین شکل، شرکت را ارتقا دهند و گروه دیگر دانشجویانی که در حین تحصیل هستند یا تازه فارغ التحصیل شدند و می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

در نهایت عزیزانی که به فکر کسب و کار زود بازده هستند و می خواهند تقریبا بدون هزینه، کسب و کار اینترنتی حرفه‌ای داشته باشند می‌توانند در این دروه شرکت کنند.

دانشجویان شما بهترین رضایت را از کدام بخش‌ها داشتند؟

دانشجویان ما بهترین رضایت را از همه بخش‌های این دوره داشتند. اصلا بحث تبلیغات نیست. ما سرفصل ها را طوری چیده‌ایم که برای همه عزیزان حتی کسانی که طراحی سایت می دانند مفید است.

دوستانی بودند که گفتند ما طراحی سایت بلدیم و فقط می خواهیم مبحث بازاریابی را شرکت کنیم. من به آنها گفته ام شما کل مباحث را شرکت کنید و اگر نگفتید 90 درصد جدید است، پولتان را پس می‌دهیم که در آخر نظر خودشان نیز همین بود.

ما سرفصل های طراحی سایت و فروشگاه‌های اینترنتی و تبلیغات را طوری چیدیم که به محض ارائه می توانند در کسب و کار خود استفاده کنند و نتیجه را ببینند. خداروشکر بچه ها راضی بودند و ما هم به اهداف خود رسیده ایم.

بزرگترین دستاوردی که دانشجویان شما داشتند چه بوده است؟

در دوره نخبگان وبمستر غیر از طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی، طراحی عکس با فتوشاپ تدوین فیلم با پریمیر، ایجاد اسلاید با پاورپوینت و ادیت صدا و هرآنچه که در تولید محتوا ضروری است را بطور کامل آموزش می دهیم.

علاوه بر استخدام در شرکت های مختلف، گاهی چند دانشجو با همکاری هم شرکتی را تاسیس کردند و کمپین های دیجیتال مارکتینگ  ارائه می دهند.

بسیاری از عزیزان فروش های اینترنتی انجام می دهند. مثل فروش گل با بسته بندی لوکس، فروش قهوه، فروش خشک بار، آموزش دروس دبیرستان، فروش تورهای مسافرتی، فروش خدمات دکوراسیون داخلی، فروش لوازم پت شاپ و انواع متنوع دیگر و خداروشکر الان در حال فعالیت هستند و درآمدهای قابل توجهی دارند.

چرا استقبال زیادی از دوره نخبگان وبمستر شد؟

همانطور که خدمتتان عرض کردم، قبل از شروع دوره نخبگان وبمستر، ما بیش از 80 دوره مختلف برگزار کردیم. در این دوره دانشجویان زیادی از سرتاسر ایران آمدند و کیفیت مطالب را کامل درک کردند.

در نهایت به این نتیجه رسیدند که وقتی دوره‌های رایگان ما در این حد از کیفیت است، بنابراین دوره جامع نخبگان بدون شک می‌تواند آن‌ها را نتیجه مطلوبشان برساند. این امر باعث شد که در اولین اطلاع رسانی برای شرکت در دوره جامع، تعداد بسیار زیادی ثبت نام خود را در مدت زمان کوتاهی تکمیل کنند.

حتی به دلیل اینکه تعداد ثبت نام ما محدود بود، عده زیادی رزرو کردند برای دوره بعد و ما واقعا شرمنده آن‌ها شدیم.

تفاوت اولین دوره آموزشی و دوره های بعدی چه بوده است؟

در اصل محتوا تغییری نکرده و فقط در خدمات ما تغییراتی ایجاد شده است. اولین دوره ای که ما نخبگان وبمستر را برگزار کردیم ما به عزیزان آموزش می دادیم و عزیزان همان سر کلاس آموزش ها را پیاده سازی می کردند اما وقت کم بود که دقیقا کل کاری که به بچه ها گفته ایم را باهم پیاده سازی کنیم.

ولی در دوره های جدید ما آموزش ها را به بچه ها ارئه می دهیم و آنها بر روی پروژه های خود پیاده سازی میکنند و با متخصصان ما در ارتباط هستند و در انتها در جلسه حضوری مربیان ما بطور کامل چالش های بچه ها را حل می کنند.

نکته مهم دیگر این است که آموزش‌ها همیشه در حال آپدیت شدن هستند و آپدیت‌ها بصورت رایگان در اختیار افراد دانشجویان جدید و قدیم قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی در دوره نخبگان وبمستر به چه صورت است؟

ما صددرصد پشتیبانی داریم. اصل کار ما بر پشتیبانی ارائه شده است. چرا که عزیزانی که در این دوره ها شرکت می کنند با چالش هایی روبرو می شوند که نیاز دارند که با مشورت یک مربی، مشکلاتشان حل شود؛ از مشکلات فنی گرفته تا مشکلات استراتژیکی عزیزان

ما برای کسانی که بصورت حضوری در این دوره شرکت می‌کنند مشاورانی اختصاص داده‌ایم که بصورت تلفنی با آن‌ها در ارتباط باشند. در حقیقت افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند با توجه به خدمات و پشتیبانی که وجود دارد چاره ای ندارند غیر از اینکه موفق شوند!

پیشنهاد شما برای کسانی که می‌خواهند تازه کسب و کار اینترنتی آغاز کنند چیست؟

از دوستان خواهش می کنم که لطفا ایده آل گرایی را کنار بگذارید. اینکه مثلا باید سایت خاصی را طراحی کنند و ایده خیلی خاصی داشته باشند!!

من پیشنهاد می کنم که زودتر کار خود را شروع کنند. اگر ایده ای هم باشد در حین کار پخته تر می شود و مطمئنا به درآمدزایی می رسد.

مورد دیگر اینکه، برادرانه می گویم اگر می خواهند کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند هر طوری که هست حتما یک دوره آموزشی را بگذرانند. زیرا کسب و کار اینترنتی یکسری ریزه کاری هایی دارد که اگر بخواهند آنها را خوشان با آزمون و خطا بدست آورند، چندین سال باید کار کنند و چندین میلیون تومان صرف کنند تا آیا به نتیجه برسند یا خیر.

اگر می خواهند در دوره ای هم شرکت کنند حتما تحقیقات کامل کنند و در دوره ای شرکت کنند که مطئمن هستند برایشان نتیجه خواهد داشت و دغدغه اصلی مدرسان آن، موفقیت دانشجویان است.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر