کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزایش تقاضا برای خرید خودروهای چینی در کشور!

گزارشات منتشر شده در مورد بازار واردات خودرو و سلایق خریداران نشان از افزایش تقاضا برای خرید خودروهای چینی دارد.

به گزارش تکراتو، در بازار به‌غیر از چند خودرو مانند رنو داستر یا میتسوبیشی میراژ، لنسر‌، کیا پیکانتو‌، سانگ‌یانگ تیوولی و رنو کپچر بقیه خودروهای وارداتی در محدوده ۲۰۰‌میلیون ‌تومان به بالا‌تر قرار دارند. با افزایش شدید قیمت خودروهای وارداتی ، فضا برای عرضه بیشتر خودروهای چینی باز شده است، بنابراین شاید یکی از دلایل افزایش تقاضا برای خرید خودروهای چینی نیز همین باشد.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بعد از افزایش قیمت وارداتی‌ها، این روزها اکثر خودروهای وارداتی در محدوده قیمتی ۱۵۰‌میلیون‌تو‌مان به بالا قرار گرفته‌اند. در بازار به‌غیر از چند خودرو مانند رنو داستر یا میتسوبیشی میراژ، لنسر‌، کیا پیکانتو‌، سانگ‌یانگ تیوولی و رنو کپچر بقیه خودروهای وارداتی قیمت هایی بالا دارند و محدوده قیمت آنها ۲۰۰‌ میلیون‌تومان به بالا اعلام شده است.


بیشتر بخوانید: آیا افزایش قیمت خودروهای وارداتی قانونی است ؟


بنابراین لازم به ذکر است که در این شرایط ، فضا در بخش خودروهایی با قیمت کمتر از ۲۰۰میلیون‌تومان به‌خصوص بازه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون‌تومان برای خودروهای تولید داخل و چینی‌ها باز شده است. در‌حالی‌که هنوز تعداد خودروهای جدید این بازه قیمتی در میان دیگر محصولات جاده‌مخصوصی‌ها در بازار کمتر است چینی‌ها از فرصت استفاده کامل را برده‌اند و در حال اضافه کردن سهم بازار خود در این بخش هستند. البته آنها نیز می دانند که تقاضا برای خرید خودروهای چینی در ایران افزایش یافته است.

بررسی میزان تقاضا برای خرید خودروهای چینی

با افزایش قیمت خودروهای وارداتی و نوسانات قیمت و آشفتگی های بازار خودرو، استقبال از خودروهای تولید داخل و چینی در بازه قیمتی زیر ۱۵۰میلیو‌ن‌تومان افزایش یافت. البته باید گفت که تولید و عرضه محصولات جدید جاده‌مخصوص در حد رفع نیاز بازار و همه گروه‌های هدف نیست، و این امر باعث شده تا چینی‌ها به‌سرعت در حال تصاحب سهم بازار این بخش باشند.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: donyayekhodroارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر