ثروتمندترین زنان تاریخ ؛ آشنایی با مختصری از زندگی آنها

به نظر شما ثروتمندترین زنان تاریخ چه کسانی هستند؟ این افراد چه دستاوردهایی داشته و چگونه توانسته اند در این لیست برای خود جا باز کنند؟

افرادی هستند که با تلاش خود و از مسیرهای متفاوت توانسته اند به ثروت دست یابند. پیش از این، تعریف افراد از زنان ثروتمند، زنی بود که جواهرات بسیار داشته باشد و در مراسم‌ها لباس‌های زیبا و گران‌قیمت به تن کند. اما زنان ثروتمند امروزی دیگر مانند قبل نیستند و به نمایش ثروت علاقه‌ای ندارند. آنها بیشتر سعی می‌کنند تا خودشان هم در این ثروت‌آفرینی سهیم باشند.


بیشتر بخوانید: ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۷ ؛ پولدارترین افراد دنیا را بشناسید!


فهرست 10 نفر از ثروتمندترین زنان تاریخ

در ادامه قصد داریم به معرفی ثروتمندترین زنان تاریخ و مختصری از زندگی آنها بپردازیم. با تکراتو همراه باشید!

1.اپرا وینفری

ثروتمندترین زنان تاریخ - اپرا وینفری

داستان روزگار پرمصیبت و سختی‌های این چهٰره‌ی معروف تلویزیونی بارها بازگو شده است. اپرا یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ است و ثروتی معادل ۲.۷ میلیارد دلار دارد. وینفری زمانی که فقط ۱۹ سال داشت به عنوان جوان‌ترین و نخستین مجری سیاه‌پوست، برنامه‌ی تلویزیونی خود را اجرا کرد.

2.کلئوپاترا

ثروتمندترین زنان تاریخ - کلئوپاترا

کلئوپاترا علاوه بر اینکه یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ است، به عنوان ملکه‌ی نیل نیز شهرت دارد. او با این که ۳۰ سال قبل از میلاد مسیح مرده است اما افسانه‌‌ی زندگی‌اش هنوز جریان دارد. ارزش خالص دارایی‌اش معادل ۹۵.۸ میلیارد دلار برآورد شده است. علاوه بر ثروت، کلئوپاترا به عنوان باهوش‌ترین و جذاب‌ترین فرد زمان خود نیز معروف بود و می‌توانست به ۱۲ زبان مختلف صحبت کند.

3.آنه کوکس چمبرز

ثروتمندترین زنان تاریخ - آنه کوکس چمبرز

چمبرز فراتر از یک وارث عمل کرده است. به طوری که در سن ۹۸ سالگی بر صندلی مدیریت تجارت خانوادگی‌اش تکیه داده است. پدر او، جیمز ام. کوکس در سال ۱۸۹۸ موسسه‌ی انتشاراتی‌اش را راه‌اندازی کرد. ارزش خالص دارایی‌های چمبرز ۱۷ میلیارد دلار اعلام شده است. او سهمی از درآمدش را صرف فعالیت‌های خیریه می‌کند.

4.ابیگیل جانسون

ثروتمندترین زنان تاریخ -ابیگیل جانسون

ابیگیل عضوی از نسل سوم خانواده است و سرپرستی این شرکت پدربزرگ خود را بر عهده دارد. پدربزرگ وی شرکت مدیریتی و تحقیقاتی فیدلیتی را در سال 1946 تاسیس کرد و اکنون جانسون به عنوان رئیس و مدیرعامل شرکت، دارایی بیش از ۶.۵ میلیارد دلار را اداره می‌کند. وی یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ است.

5.ملیندا گیتس

ثروتمندترین زنان تاریخ - ملیندا گیتس

ملیندا گیتس همسر بیل گیتس، بنیان‌گذار معروف مایکروسافت است. در سال ۲۰۱۶ ملیندا گیتس به عنوان چهارمین زن قدرتمند دنیا و یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ معرفی شد. او در ثروت ۹۰.۸ میلیارد دلاری همسرش شریک است.


بیشتر بخوانید: ۳۰ مورد از ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۷


6.لیلیان بتانکور

ثروتمندترین زنان تاریخ . لیلیان بتانکور

لیلیان بتانکور با ثروت ۴۴.۷ میلیارد دلاری خود یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ تا زمان مرگش بود. پدر او، اوژن شولر موسس برند آرایشی لورال در سال ۱۹۰۹ بود. براساس اطلاعات موجود این شرکت در سال ۲۰۱۷ در حدود ۱۰۷.۵ میلیارد دلار ارزش داشت.

7.سارا بلکلی

ثروتمندترین زنان تاریخ . سارا بلکی

بلکلی شرکت خود را با سرمایه‌ی ۵۰۰۰ دلاری تاسیس کرد که آن را از فروش دستگاه فکس به دست آورده بود. اکنون دارایی خالص این مدیر مد به ۱.۱ میلیارد دلار می‌رسد. علاوه بر این، بلکلی به همراه شوهرش جسی ایتزلر صاحب بخشی از باشگاه بسکتبال آتلانتا هاوکس است. بلکی در لیست ثروتمندترین زنان تاریخ قرار دارد. او نخستین زن میلیاردری است که به بنیاد گیتس – بافت پیوسته است.

8.ژو کنفی

ثروتمندترین زنان تاریخ . ژو کنفی

زن ثروتمند خودساخته دیگر، ژو کنفی است. وی مصداق بارز یک ثروتمند خودساخته و یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ است. وی از صفر، همه‌ی ثروت خود را ساخت. او اکنون مدیرعامل یک شرکت لنز تکنولوژی است که ارزش خالص آن به ۹.۱ میلیارد دلار می‌رسد.

9.لورن پاول جابز

ثروتمندترین زنان تاریخ . لورن پاول

ارزش خالص دارایی پاول جابز به ۱۹.۵ میلیارد دلار می‌رسد. او بعد از ازدواج در کنار وظایف مادری‌اش مشغول ساخت یک موسسه با تمرکز روی اهداف بشردوستانه‌ی خود بود. در سال ۱۹۹۷، وی موسسه‌ی کالج ترک College Track را به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی با هدف بهبود وضعیت تحصیلات تکمیلی دبیرستان و ثبت‌نام کالج برای دانش‌آموزان کم‌درآمد تاسیس کرد. پاول در سال ۲۰۱۷ بخش عمده‌ی سهام مجله‌ی آتلانتیک را خریداری کرد و اکنون یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ است.

10.آلیس والتون

ثروتمندترین زنان تاریخ . آلیس والتون

آلیس که تنها دختر سم والتون است، وارث امپراتوری والمارت نیز است. او پس از مرگ لیلیان بتانکور در سال ۲۰۱۷، به عنوان ثروتمندترین زن جهان شناخته شد. اما والتون با ثروت ۴۱.۹ میلیارد دلاری خود راه برادرانش را ادامه نداد و تصمیم گرفت تا خارج از تجارت خانوادگی دست به کار شود. وی با تلاش های بسیاری که انجام داده است اکنون یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: gobankingratesارسال نظر