پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ در کشور ؛ فیلترینگ در تمام کشورها رایج است!

پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ در کشور در صفحه شخصی وی در اینستاگرام منتشر شده است. وی به سوالات مختلف مخاطبان پاسخ داد.

به گزارش تکراتو، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود اعلام نمود که مخاطبان و کاربران همواره سوالات و اعتراضات زیادی در مورد فیلترینگ و انجام آن دارند. وی در ادامه به رفع این ابهامات و پاسخ به سوالات پرداخت.


بیشتر بخوانید: فیلترینگ تلگرام در سال ۹۷ ؛ آیا فیلتر شدن تلگرام در ایران حتمی است؟


پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ

پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ در کشور ؛ فیلترینگ در تمام کشورها رایج است!

  1. جهرمی اعلام نمود که در وزارت ارتباطات، مرجع تصویب و تصمیم فیلترینگ یا رفع آن نیست. به گفته وی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و بنابر قانون، وزارت ارتباطات ملزم به اجرای مصوبات کمیته ها و شوراهای مشخص شده در این حوزه و احکام قضایی است.
  2. پالایش صفحات غیراخلاقی و ضد اعتقادات مردم، در سایر کشورها نیز وجود دارد و چنین چیزی فقط مربوط به ایران نیست. در پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ مشخص است که سیاست هایی توسط حاکمیت کشورهای مختلف برای حفاظت از کلان داده‌ها و رعایت الزامات قانونی کشورها وجود دارد.
  3. انسداد سرویسهای بین المللی صرفا با هدف تشویق کاربران به استفاده از سرویس داخلی می‌تواند ضدهدف باشد و کسب و کارهای نوپا در کشور نیز بر این موضوع تاکید دارند.
  4. یکی از آثار فضای مجازی، ظهور رسانه‌های نوین است که کشورهای مختلف، علاوه بر بهره برداری از آنها، برای استفاده از این تکنولوژی سیاستگذاری ها و قانونگذاری هایی انجام داده اند. بنابراین براساس پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ ، تا این سیاست یا قانون در کشور موجود نباشد، توسعه یا فیلتر رسانه‌های نوین همچنان یک چالش محسوب خواهد شد.
  5. در شورای عالی فضای مجازی، تاکید بر توسعه پیام رسان های بومی وجود دارد. البته در کنار تقویت ساختار فنی آنها، رفع برخی شبهات و صیانت از حریم خصوصی با تکیه بر ظرفیت فتوای راهبردی مقام معظم رهبری نیز وجود دارد. همچنین در این بین اصلاح مصادیق مجرمانه برای جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای با فعالان لازم است در دستور کار قرار گیرد.

پاسخ جهرمی به ابهامات فیلترینگ در کشور برای کاربرانی بود که در این زمینه دچار ابهاماتی بودند. جهرمی اعلام نمود که تاکنون به عنوان وزیر ارتباطات، تلاش های زیادی برای جلوگیری از نقض حریم خصوصی کاربران در اپراتورهای ارتباطی انجام داده است. وی ادامه داد که اگر قانون اختیارات لازم را به وزارت ارتباطات بدهد برای صیانت از حریم خصوصی در فضای مجازی نیز تلاش خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: mehrnewsارسال نظر