راه های درمان افسردگی شکست عشقی

شکست عشقی از مسائل ناگواری است که ممکن است برای هر زن و مردی رخ دهد.

عشق یک طرفه، شتاب زدگی قبل از وارد شدن به روابط عاشقانه، فرار از تنهایی و غیره همگی از عوامل شکست عشقی می باشد که ممکن است قبل یا بعد از ازدواج دختر و پسر اتفاق بیفتد.

فراگیر شدن این مسئله در شبکه های اجتماعی با مشاهده انواع عکس نوشته غمگیندر پروفایل افراد کاملا محسوس است. این افراد سعی می کنند با استفاده از پست ها و عکس نوشته عاشقانه غمگین یا تیکه دار اندوه خود را کاهش داده یا به طور غیرمستقیم پیام خاصی را به طرف مقابل انتقال دهند.

اگرچه آثار شکست عشقی در زندگی افراد مختلف، متفاوت است اما اکثر آن ها حس می کنند دنیا به پایان رسیده، دست از علایق خود می کشند، نسبت به کار یا تحصیل بی تفاوت می شوند، از دوستان و خانواده گوشه گیری و خود را در افسردگی غرق می کنند.

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که اخیرا به رابطه عاطفی خود پایان داده یا عشق تان شما را ترک کرده است؟ بدون شک دوران سختی را می گذرانید اما با گذشت زمان و کمی تلاش، می توانید بر غم و اندوه غلبه کرده و از زندگی لذت ببرید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین روش های درمان افسردگی شکست عشقیآشنا شویم.

گام اول: اندوه را بپذیرید

احتمالا از خود عصبانی هستید که چرا نمی توانید بر اندوه ناشی از شکست عشقی غلبه کرده و به زندگی عادی بازگردید. فراموش نکنید که این حالت طبیعی است، شخصی را از دست داده اید که از صمیم قلب دوستش داشته و آینده خود را با او تصور می کردید و اکنون او شما را ترک کرده است.

با خودتان مهربان باشید، غم و اندوه را بپذیرید و به طور کامل آن را تجربه کنید. این به این معنا نیست که در ناامیدی غرق شوید بلکه بپذیرید که این درد و رنج بخشی از روند بهبود است.

گام دوم: با یک دوست درد و دل کنید

بهترین راه کاهش درد و غم شکست عشقی، بیان احساسات برای یک دوست صمیمی و دلسوز است. این کار باعث تسکین قلب شده و به شما یادآوری می کند که تنها نیستید. یک گوش شنوا، شانه ای برای تکیه دادن و همراهی دوستانه تاثیر شگفت انگیزی در بهتر شدن حالات روحی و روانی فرد شکست خورده دارد.

گام سوم: انرژی خود را هدایت کنید

کات کردن یک رابطه عاطفی شکاف بزرگی در زندگی شما ایجاد می کند، اوقاتی که قبلا با او می گذراندید اکنون خالی شده و انرژی تان مثل سابق تخلیه نخواهد شد، به همین دلیل احساس پوچی کرده و به آخر دنیا می رسید!

لازم است این انرژی را روی چیز دیگری متمرکز کنید، روی شغل تان، کارهای نیمه تمام، خانواده، دوستان و غیره.

مثلا فرصت خوبی است تا هنر جدیدی یاد بگیرید، به علایق خود بپردازید، پروژه ای که مدت ها فرصت انجامش را نداشتید به پایان برسانید، به ارتقا شغلی فکر کنید.

گام چهارم: روی نکات مثبت تمرکز کنید

اگرچه شکست عشقی سخت است اما می توانید به این فکر کنید که چقدر خوش شانس بودید که این رابطه یک ماه، یک سال یا چند سال دیگر ادامه پیدا نکرد زیرا در این صورت آسیب بیشتری می دیدید.

به تجربه هایی که از این رابطه به دست آوردید فکر کنید و یاد بگیرید چگونه خودتان را از عشق سرشار کنید.

گام پنجم: به علایق خود بپردازید

آیا به سرگرمی خاصی علاقه دارید اما هیچوقت فرصت پرداختن به آن را نداشتید؟ اکنون وقت آن است که زمان خود را به فعالیت هایی اختصاص دهید که از انجام آن لذت می برید. این کار باعث می شود ذهن از تمرکز روی غم و غصه دست بردارد!

آشپزی، دوچرخه سواری، کوهنوردی، باغبانی، پیاده روی، مطالعه، کار هنری و غیره. حتی اگر هیچ سرگرمی خاصی ندارید، بهتر است هر چه زودتر یکی برای خود انتخاب کنید!

گام ششم: به مسافرت بروید

گاهی بهترین درمان برای غم و اندوه، دور شدن از آن است. تغییر محیط باعث می شود احساسات منفی را فراموش کرده و روحیه خود را به دست آورید.

می توانید ناراحتی ها را با خاطرات خوش جایگزین کنید: با دوستان خوش بگذرانید، کنار دریا کتاب بخوانید، در یک جنگل زیبا قدم بزنید، به موزه بروید. به شهری مسافرت که تا به حال نرفته اید.

گام هفتم: به جمع دوستان بروید

تنها نمانید. تنهایی احساسات را تشدید می کند و غم و اندوه، بزرگ تر به نظر می رسد.

با کسانی که دوست دارید و ترس از دست دادن آن ها را ندارید دیدار کنید. آن ها کسانی هستند که هر زمان نیاز داشتید به کمک شما شتافته اند.

گام هشتم: سراغش را نگیرید!

عشق قدیمی را به طور کامل کنار بگذارید، درباره او صحبت نکنید، متن منظور دار در شبکه های اجتماعی منتشر نکنید، برایش پیام نفرستید، در صفحات اجتماعی از  عکس نوشتهعاشقانه غمگین یا طعنه دار استفاده نکنید.

در سکوت کامل به سر ببرید تا وقت کافی برای فراموش کردن کامل رابطه داشته باشید. اگر در نزدیکی شما زندگی می کند یا دوستان مشترک دارید، در یک دانشگاه تحصیل می کنید و گاهی اتفاقی او را می بینید کاملا خونسرد باشید، وقار خود را حفظ کرده و احساسات تان را نشان ندهید. بگذارید بفهمد که بدون او اوقات خوشی می گذرانید.

گام نهم: ساکن نباشید

شکست عشقی سخت است، اما اگر در احساسات عشق قبلی باقی بمانید، درد و رنج باقی خواهد ماند و شانس حرکت به جلو و رسیدن به چیزهای بهتر را از دست خواهید داد.

همانقدر که مهم است برای عشق از دست رفته عزاداری کرده و احساسات خود را بپذیرید به همان اندازه مهم است تشخیص دهید چه زمانی آن را رها و روی آینده خود تمرکز کنید. به خاطر داشته باشید که چیزهای زیادی از این رابطه آموختید و از تجربه آن در آینده استفاده خواهید کرد.

منبع : سایت پرشین استارارسال نظر (12 نظر)

  خدا لعنتش کنه هیچ وقت نمی بخشمش

  0

  0
  پاسخ

  منم شکست عشقی خوردم..منو رها کرد ورفت..هیچ وقت نمیبخشمش..ازخدامیخام تاوانشو پس بده..

  0

  0
  پاسخ

  سلام
  فکر نمیکنم این راه حل ها فایده داشته باشه
  آدم که حالش بده نمیتونه تفریح کنه و لذت ببره چون حالش بده
  فقط ساعتو نگاه میکنی که وقت بگذره و مدام از ته دل آه میکشی
  تو جمع دوستات هم که هستی دیگه لذت نمیبری
  خیلی سخته
  خیلی

  0

  0
  پاسخ

  نمیدونم چی دیگه فایده داره چی دیگه نداره شکسته عشقی زمان نداره به نظرتون?به نظرتون برای من که از24 سالگی تا الان که 32 سالمه با کسی بودم که زندگیو به معنای واقع به پاش گذاشتم وتازه شرایط ازدواج پیدا کردم که رفت برگشتیم هست?اصلن شرایط برگرشت کی چی بشه من اگه تا الان سختیو تحمل کردم فقط به خاطره اون بود الان چی.اصلن بهترین کس بعد اون پیشم بود چه فایده ایی داره برام.جوابشو عاشقا میدونن نه این دوستیای بچگونه و الکی.

  0

  0
  پاسخ

  پدر و مادرشو نمیبخشم

  0

  0
  پاسخ

  همه یه روزی شکست عشقی میخورند و همه یه روزی ازدواج میکنند
  من ۱۵ سالمه یه دختری وارد زندگیم شد که همش به اون فکر میکردم و هیچ رو از اون بالا تر نمی‌دیدم همه کاری براش کردم اما زیادی خوب بودن تاوان داره منم تاوان زیادی خوب بودن رو دادم
  اون بین من و کس دیگه اون رو انتخاب کرده
  انشاالله یه روزی تاوان این کارش رو بده

  0

  0
  پاسخ

  آخه چرا ولم کرد چرا کسی دیگه رو انتخاب کرد اون که میدونست دوسش دارم همیشه حسرتش تو دلم میمونه

  0

  0
  پاسخ

  هیچ وقت مادرشو نمیبخشم به خاطر اینکه خواهرزاده ترشیدشو براش بگیره نذاشت ما به هم برسیم خدا لعنتش کنه

  0

  0
  پاسخ

  نمیفهمم همچی خوب همچی عالی امایهوعوض شد.نمیدونم چیشد.ن میدونم باکسیه ن میدونم برمیگرده یانه.بلاتکلیفم بافکرداغون.

  0

  0
  پاسخ

  همیشه همینه،تاوقتی عاشقم بود و برام جون میداد که سر و کله ی خواستگار پولدار پیدا نبود،به محض اینکه یکی با شرایط بهتر ازمن براش اومد خواستگاری بعدازسه سال عاشقی که ثانیه ثانیه اش برام یک دنیا عشق و محبت بود یکباره عوض شد و مدام وجود یکی دیگه رو انکارمیکرد تااینکه یه روز تعارف رو گذاشت کنار و گفت اصلا دیگه عاشقم نیست و نبوده و فقط دلش برام سوخته بوده!بهم گفت تو چیزی نداری که بهت دلخوش کنم امااون خونه داره شغل پردرآمدداره،تو چی داری تو هیچی نیستی!دلمو سوزوند و رفت.هیچ وقت حلالش نمیکنم…

  0

  0
  پاسخ

  خیلی دوسش داشتم همیشه یواشکی چکش میکردم تا اینکه ی روزی بهش گفتم دوسش دارم اولش قبول نکرد با هم باشیم بعد با هم صمیمی شدیم و چند ماهی با هم بودیم ولی عشق یه طرفه بود بعد مدتی که داغون شده بودم از یه طرفه بودن بهم گفت که با کسی رفته تو رابطه و نمیخواد با هام صحبت کنه منم قبول کردم و کلا رفتیم و بعد از اینکه چند ماهی حالم خراب بود ولی فراموشش کردم و زندگیمو دوباره ساختم و وضعم خیلی خوب شده بود ولی درست وقتی که نباید میومد اومد و گفت که پشیمونه و دوسم داره و میخواد باهام باشه …با اینکه دوسش داشتم ولی ردش کردم حالا باز چند روزیه حالم خرابه ولی خوشحالم از اینکه ارزش خودمو نگه داشتم

  0

  0
  پاسخ

  شوهرم منو ول کرد رفت، من عاشقش بودم، شکست عشقی بدی خوردم

  0

  0
  پاسخ