coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ فیس بوک در روسیه در صورت نپذیرفتن شرایط این کشور!

فیلترینگ فیس بوک در روسیه خبرساز شد. این کشور پس از فیلترکردن تلگرام اکنون به سراغ فیسبوک رفته و شرایطی را برای ادامه فعالیت آن عنوان کرده است.

تا اول سپتامبر سال 2015 (10 شهریور سال 94) شرکت های خارجی که در بازار روسیه فعال بودند یا در تعامل با مشتریان این کشور بودند، اجازه داشتند به طور آزادانه اطلاعات کاربران را جمع آوری و پردازش کنند. اما در ادامه اصلاحاتی روی قانون حفاظت از داده های شخصی در روسیه اعمال شد.

چند روز پیش بود که روسیه پیام رسان تلگرام را به دلیل نپذیرفتن شرایط این کشور، فیلتر کرد. اکنون خبرهای دیگری منتشر شده که نشان از فیلترینگ فیس بوک در روسیه دارند و به نظر می رسد که علت این امر حفاظت از داده های شخصی کاربران باشد.


بیشتر بخوانید: زاکربرگ: فیسبوک اطلاعات کاربران ثبت نام نکرده را نیز دارد!


فیلترینگ فیس بوک در روسیه

روسیه به فیسبوک اخطار داده که در صورتی که پایگاه داده اطلاعات مرتبط با شهروندان این کشور را تا پیش از پایان سال 2018 به این کشور منتقل نکند، در این کشور فیلتر خواهد شد.

در ادامهRoskomnadzor  اعلام کرد که فیسبوک باید در مهلت مذکور اقدام به حذف محتوای غیر قانونی نماید و از قوانین این کشور تبعیت کند. در صورتی که فیسبوک اقدامات درخواست شده را انجام ندهد مسدود خواهد شد.


بیشتر بخوانید: روش حذف دائمی حساب کاربری فیس بوک (همراه با تصویر)


در ماه فوریه سال جاری میلادی (بهمن تا اسفند سال 96) ژاروو با نمایندگان فیسبوک در مسکو دیدار کرده بود تا در مورد انطباق این شبکه اجتماعی با اصول و مقررات روسیه بحث کنند. در آن زمان ژاروو به فیسبوک در مورد بازرسی های جامع تر در نیمه دوم سال 2018 اطلاع رسانی کرده بود. اکنون باید دید که عملکرد فیس بوک در برابر این درخواست چه خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: sputniknews

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر