;
coinex

رفع فیلتر توییتر و یوتیوب در راستای کاهش محبوبیت تلگرام

به نظر می رسد که رفع فیلتر توییتر و یوتیوب واقعیت داشته باشد. زیرا می توان آن را یک سیاست در راستای تمرکززدایی از تلگرام دانست.

به گزارش تکراتو، بیشتر شبکه های اجتماعی محبوب در ایران فیلتر هستند. تنها اینستاگرام فیلتر نیست که البته آن هم یک دوره فیلترینگ را به خود دید. اکنون اخباری تازه در مورد رفع فیلتر توییتر و یوتیوب به گوش می رسد. برخی از اعضای دولت و شورای عالی فضای مجازی تلاشی تازه را برای رفع فیلتر توییتر و یوتیوب آغاز کرده‌اند. اما علت این اقدام واقعا چه می تواند باشد؟

تلاش برای رفع فیلتر توییتر و یوتیوب توسط مسئولین

سایت عصر خبر اعلام کرده که ۶ نفر از اعضای کابینه که عضو شورای عالی فضای مجازی و کارگروه تعیین مصادیق جرایم رایانه‌ای هستند، در نامه‌ای به رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور درخواست رفع فیلتر توییتر و یوتیوب و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی دیگر را داشته‌اند. در این منبع اعلام شده است که سید عباس صالحی وزیر ارشاد، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات از جمله امضا کنندگان این نامه بوده‌اند.


بیشتر بخوانید: آیا رفع فیلترینگ یوتیوب و توییتر واقعیت دارد؟


سید عباس صالحی ، سید محمد بطحایی و محمدجواد آذری جهرمی هر سه در توییتر فعال هستند، اما نکته جالب در اینجا این است که یکی از بالاترین مقام‌های امنیتی ایران این نامه را امضا کرده است. مخصوصا وقتی دلیل فیلترینگ بیشتر شبکه های اجتماعی مسائل امنیتی است!

رفع فیلتر توییتر و یوتیوب

اینکه تعدادی از مسئولین در تلاش برای رفع فیلتر یوتیوب هستند، موضوع جدیدی نیست زیرا سال گذشته نیز آذری جهرمی در یکی از اولین مصاحبه‌های خود در مورد بازگشایی توییتر اعلام کرد که:

فکر می‌کنم با توجه به شرایط حال حاضر زمینه برای این گفتگو و تعامل وجود دارد. فضای توییتر فضایی با محتویات غیر اخلاقی نیست که مسدود باقی بماند چرا که بیشتر فضای این شبکه معقول است. بنابراین تنها از راه اعتماد‌سازی از سوی همین شبکه، امکان رفع فیلترینگ آن وجود دارد.

البته تاکنون در این زمینه موفقیتی حاصل نشده زیرا جهرمی چندین بار دیگر نیز این موضوع را مطرح کرد. جهرمی همچنین در مصاحبه ای دیگر در مورد رفع فیلتر توییتر و یوتیوب اعلام کرد که وزارت ارتباطات به صورت مستقیم در رابطه با رفع فیلتر این سرویس‌ها مسئولیتی ندارد و در کارگروه تایین مصادیق یک رای دارد. وی ادامه داد که پیگیری ها را انجام داده و در حال بحث هستند.

اکنون که چنین نامه ای در مورد رفع فیلتر توییتر و یوتیوب  توسط مسئولین کشو امضا شده می توان به رفع فیلتر توییتر و یوتیوب امیدوار بود.

در آخر …

چرا رفع فیلتر توییتر و یوتیوب در پیش گرفته شده است؟ در ابتدا به نظر می رسید که هدف از فیلتر تلگرام استفاده از شبکه های اجتماعی بومی باشد اما اکنون که قصد رفع فیلتر توییتر و یوتیوب وجود دارد می توان هدف فیلترینگ تلگرام را به موضوع دیگری ربط داد. شاید بتوان آن را مشکلات شخصی بین مسئولین و پاول دوروف در نظر گرفت! به نظر می رسد که مسئولین قصد دارند با رفع فیلتر این دو شبکه محبوب، مردم را از سمت تلگرام به سمت این دو شبکه بکشانند و از محبوبیت تلگرام بکاهند!

نظر شما در این مورد چیست؟

.

منبع: asrkhabar

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    دقیقا مشکل یوتیوب چیه که اینهمه سال فیلتره؟؟؟ مصادیق مجرمانه کجا بود ملت اینهمه به یوتیوب احتیاج پیدا میکنن بعد اومدن آپارات رو ساختن که هیچ کشوری ازش استفاده نمیکنه…

    پاسخ

    این ها شایعات است تا تلگرام را از چشم مردم بیندازند

    پاسخ