تولید سرویس های سلامت کودکان در فضای مجازی

وزارت بهداشت و یک شرکت دانش بنیان، جهت همکاری در تولید سرویس های سلامت کودکان و ترویج سبک زندگی در فضای مجازی تفاهمنامه ای امضا کرده اند.

به گزارش تکراتو، معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و یک شرکت دانش بنیان که تولیدکننده زیست بوم فضای مجازی کودک، فرهنگ سازی، ترویج و اجتماعی کردن سبک زندگی سالم در فضای مجازی است، قصد دارند تا با همکاری هم سرویس های سلامت کودکان و نوجوان را تولید کنند.

تولید سرویس های سلامت کودکان

با توجه به شعار سال سازمان بهداشت جهانی با عنوان سلامت برای همه و نقش رسانه های نوین، معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قصد دارد تا در تحقق این شعار از یک طرف و لزوم حرکتی هدفمند جهت تببین مفهوم سلامت به گفتمان کودک و نوجوان کشور در طرف دیگر، این تفاهم نامه را منعقد کنند.

این تفاهم نامه با موضوع فرهنگ سازی، ترویج و اجتماعی کردن مبانی سلامت و ارتقای سبک زندگی سالم جامعه با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و سامانه های هوشمند با اولویت کودکان و نوجوانان به امضا رسید.

بررسی محورهای همکاری در مورد سرویس های سلامت کودکان

همکاری در تولید سرویس های سلامت کودک و نوجوان و تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با سلامت کودکان با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و ترویج مفاهیم فضای مجازی سالم، تشکیل اتاق های فکر، توسعه ظرفیت های رسانه های دیجیتال کودکان و محتوای دیجیتال سلامت، بخشی از محورهای این همکاری اعلام شده است.

قرار است تا طرفین این تفاهم نامه، در برگزاری کمپین ها و برنامه های مجازی سلامت کودکان، معرفی اولویت های سلامت وزارت بهداشت به کودکان و نوجوانان، پیاده سازی سامانه های مشاوره پیگیری ، همکاری و مشارکت در برگزاری فعالیت ها و برنامه های فرهنگی-ترویجی سلامت و مواردی از این قبیل همکاری داشته باشند.

.

منبع: mehrnews

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر