ترین های جام جهانی ؛ جامع ترین معرفی “ترین های جام جهانی فوتبال” به زبان فارسی

ترین های جام جهانی هر فوتبال دوستی را به هیجان خواهد آورد. در این مقاله، به بررسی رکوردهای ثبت شده در تاریخ جام جهانی فوتبال به طور جامع خواهیم پرداخت.

با نزدیک شدن جام جهانی روسیه، بار دیگر فوتبال به داغ‌ترین بحث ممکن در محافل تبدیل شده است. بدون شک پر طرفدارترین ورزش حال حاضر دنیا فوتبال است، در دنیای فوتبال، مهمترین رویداد ممکن، جام جهانی است. اما در هر جام جهانی بعضی رویدادها، وقایع، بازیکنان، گل‌ها و… تبدیل به رکورد شده‌اند. در این مقاله، به بررسی برترین رکوردهای جام جهانی فوتبال از ابتدا تاکنون خواهیم پرداخت.

جالب ترین حقایق جام جهانی فوتبال

ترین‌ های جام جهانی به بررسی خاطره انگیزترین، هیجان انگیزترین و… در مهم‌ترین رویداد ورزشی کره زمین پرداخته است. پس اگر شما نیز طرفدار پر هوادارترین ورزش دنیا هستید، این مقاله را از دست ندهید.

فینال جام جهانی پر بیننده‌ترین رقابت ورزشی در دنیاست

تا سال ۱۹۷۸ تنها ۱۶ تیم در جام جهانی حضور می‌یافتند. تا سال ۱۹۹۴ نیز ۲۴ تیم، شرکت کنندگان جام جهانی را تشکیل می‌دادند. پس از این تاریخ بود که با رقابت‌های اولیه، ۳۲ تیم منتخب به جام جهانی راه پیدا می‌کنند.

فرانتس بکنبوئر آلمانی و ماریو زاگالو برزیلی تنها افرادی هستند که موفق به حضور در جام جهانی به عنوان بازیکن و مربی شده‌اند.

اخراج جام جهانی

ویکتور سربیراکوف از اتحاد جماهیر شوری سابق، اولین بازیکن تعویضی جام جهانی بود. او در دقیقه ۴۶ بازی در برابر مکزیک تعویض شد.

مدل‌های متفاوتی از جام جهانی برای زنان وجود دارد، جام جهانی فوتبال زنان زیر بیست سال و جام جهانی زنان زیر ۱۷ سال از جمله مشهور ترین این رقابت‌ها هستند.

بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر دنیا در مسابقات مقدماتی برای شرکت در جام جهانی شرکت می‌کنند، تا شانس بدست آوردن حضور در این رقابت را پیدا نمایند.


بیشتر بخوانید: نمادهای جام جهانی فوتبال ؛ ریشه سمبل های کارتونی جام جهانی چیست؟


اولین گل جام جهانی را در سال ۱۹۳۰ لوسیان لورنت فرانسوی به ثمر رساند.

اولین هت تریک در جام جهانی را جف هورست انگلیسی در برابر آلمان غربی در فینال جام جهانی ۱۹۶۶ به ثمر رساند.

ویتوریو پتزو تنها مربی است که دوبار موفق به قهرمانی در جام جهانی شده است، این مربی در سال‌های ۱۹۳۴ و ۱۹۳۸ کاپ قهرمانی را به خانه برد.

گابریل باتیستوتا آرژانتینی تنها بازیکنی است که در دو دوره مختلف جام جهانی موفق به زدن هت تریک شده است.

اولیور کان تنها دروازه بانی است که موفق به دریافت توپ طلا شده است.

لوئیس مونته تنها بازیکنی است که در طول جام جهانی برای دو کشور مختلف بازی کرده است. این بازیکن در سال ۱۹۳۰ برای آرژنتین و ۱۹۳۴ برای ایتالیا در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده است.

بهترین های فوتبال

بورا میلوتینویچ تنها مربی است که برای پنج تیم مختلف در جام جهانی مربیگری کرده است. او هدایت تیم‎‌های مکزیک، نیجریه، کاستاریکا، آمریکا و چین را به عهده داشته است.

جام جهانی ۲۰۱۴، پر خرج‌ترین رویداد بزرگ جهان بوده است، این دوره از جام جهانی حدود ۱۴ بیلیون دلار هزینه داشت.

کاپ قهرمانی جام جهانی ۳۶ سانتیمتر طول و ۶.۱۷۵ کیلوگرم وزن دارد. این کاپ از طلای ۱۸ عیار ساخته شده است.

کشور برنده کاپ جام جهانی را تا دوره بعدی جام جهانی نزد خود نگاه خواهد داشت. با رسیدن جام جهانی جدید، این کاپ با یک کاپ دیگر که با روکش طلا پوشانده شده است، تعویض خواهد شد.

سال ۱۹۵۰ با کمترین تعداد شرکت کنندگان برگذار شد. در این سال، با حذف تیم‌های ترکیه، اسکاتلند و هندوستان، جام جهانی تنها با ۱۶ تیم برگذار گردید.

تا به امروز، تنها ۷۷ تیم موفق به حضور در جام جهانی شده‌اند.

تنها جام جهانی که با دو میزبان برگذار شد، جام جهانی کره-ژاپن در سال ۲۰۰۲ بود.

در دهه ۱۹۳۰، میانگین گل زده شده در هر بازی حدود ۴ گل بوده است. در دهه ۱۹۵۰ این رقم به حدود ۵.۵ گل رسید. در حال حاضر، این رقم به حدود ۲.۵ گل رسیده است.

بیشترین گل زده شده در یک دوره جام جهانی، مربوط به فرانسه است. در سال ۱۹۹۸ بیش از ۱۷۱ گل ثبت شد.

سال ۱۹۹۴ برای اولین بار نام خانوادگی بازیکنان در پشت لباس آن‌ها و شماره ‎‌آنها، در جلوی تیشرت آن‎‌هافوتبال ثبت گردید.

در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار از تکنولوژی خط گل استفاده شد.

هیچ تیمی تاکنون موفق به بردن کاپ جام جهانی با استفاده از مربی خارجی نشده است.

هیچ تیمی خارج از آمریکای جنوبی و اروپا تاکنون موفق به بردن کاپ جام جهانی نشده است.

۲۳ کشور تنها برای یک بار در طول برگذاری جام جهانی فوتبال قادر به حضور در این رقابت‌ها شدند.

انگلستان سه بار بدون هیچ باختی از گروه اولیه خود در جام جهانی حذف گردید.

باخت برزیل در رقابت‌های یک چهارم جام جهانی مقابل آلمان در سال ۲۰۱۴، اولین باخت این کشور در چنین رقابتی در این حد از سال ۱۹۷۵ در خانه بود.

در سال ۲۰۱۴ بازی‌های جام جهانی ۳.۷ میلیون بازدید کننده مستقیم را جذب خود نمود.

جام جهانی در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ به دلیل جنگ جهانی دوم برگذار نشد.

بیشترین بیننده‌ای که در کنار زمین بازی فوتبال را تماشا نمودند مربوط به سال ۱۹۵۰ می‌شود. بازی فینال تیم‌های برزیل و اوروگئه ۱۷۳۸۵۰ نفر تماشاچی داشت.

جیانلوکا پگلیاکا ایتالیایی اولین دروازه بانی است که در طول جام جهانی اخراج شد. او در بازی برابر نروژ در جام جهانی ۱۹۹۴ از بازی اخراج گردید.

کاخی استیانی از اتحاد جماهیر شوروی سابق اولین کارت زرد تاریخ جام جهانی را از آن خود کرد. او در سال  ۱۹۷۰ در برابر مکزیک اولین کارت زرد را گرفت.

جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا برای اولین سیستم سه امتیازی برای برد به جای دو امتیازی به کار گرفته شد.

در سال ۱۹۵۴ برای اولین بار رقابت‌های جام جهانی سوئیس از طریق تلویزیون پخش گردید. رقابت‌های جام جهانی ۱۹۷۰ مکزیک برای اولین بار به طور جهانی به لطف تکنولوژی ماهواره‌‌ها پخش شد.

جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی برای اولین بار در تمام کشورهای دنیا پخش شد. این رویداد حتی در آنتاریکا نمایش داده شد.

بیشترین تعداد کارت قرمز نشان داده شده در یک رقابت مربوط به رقابت‌های ۲۰۰۶ بود، در این دوره از جام جهانی فوتبال بیش از ۲۸ کارت قرمز به بازیکنان نشان داده شد.

رقابت‌های جام جهانی ۱۹۳۰ تنها باری بود که تیم‌های اروپایی نتوانستند به رقابت‌های فینال راه پیدا کنند.

هزارمین گل جام جهانی را راب روزنبرگ از تیم هلند در برابر تیم اسکاتلند در سال ۱۹۷۸ به ثمر رسانید.

تیم‌های ژاپن و آلمان به دلیل جنگ جهانی دوم مجوز حضور در جام جهانی ۱۹۵۰ را پیدا نکردند.

بهترین های فیفا

ترین های جام جهانی فوتبال به صورت تیمی

 پر افتخارترین تیم فوتبال در جام جهانی: برزیل پر افتخارترین تیم فوتبال دنیاست. این تیم ۵ بار موفق به دریافت کاپ قهرمانی جام جهانی شده است. پس از برزیل، آلمان و ایتالیا با ۴ بار قهرمانی در مقام دوم قرار دارند. بر خلاف انتظار، جایگاه سوم از آن اورگوئه و آرژانتین با کسب دو بار قهرمانی در جام جهانی است.


بیشتر بخوانید: متن آهنگ‌های جام جهانی فوتبال در ۱۰ دوره گذشته ؛ به بهانه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه


بیشترین امتیاز در جام جهانی فوتبال: بر اساس اطلاعات منتشر شده فیفا در مورد کل امتیازات کسب شده توسط تیم‌ها در جام جهانی فوتبال، برزیل با ۲۲۷ امتیاز در جایگاه اول قرار دارد. پس از برزیل، آلمان با ۲۱۸ امتیاز در جایگاه بعدی قرار گرفته است. ایتالیا با اختلاف بسیار زیادی با داشتن تنها ۱۵۶ امتیاز جایگاه سوم را از آن خود کرده است.

بیشترین حضور در فینال جام جهانی: تیم ملی آلمان ۸ بار توانسته است در بین فینالیست‌های جام جهانی قرار بگیرد. علاوه بر این، آلمان با ثبت رکورد ۱۳ بار حضور در جمع ۴ تیم اول جام جهانی، قابلیت‌های خود را پیش از پیش نشان داده است.

تیم فوتبال فرانسه در جام جهانی

بیشترین حضور در جام جهانی فوتبال: برزیل در این زمینه نیز صاحب رکورد است. این تیم با ۲۱ بار حضور در جام جهانی، نام خود را با این رویداد ورزشی گره زده است. علاوه بر این، تیم ملی فوتبال برزیل ۲۰ بار موفق به حضور در ۱۶ تیم اول شده است. به بیان دیگر، برزیل در تمام دوره‌های جام جهانی حضور داشته است، و جز یک بار، همواره موفق به صعود از گروه خود شده است.

بیشترین نایب قهرمانی جام جهانی: تیم ملی فوتبال آلمان ۴ بار به مقام نایب قهرمانی جام جهانی دست یافته است. علاوه بر این، آلمان ۴ بار در جام جهانی به مقام سوم رسیده است. نکته جالب توجه، ۴ بار قهرمانی، ۴ بار نایب قهرمانی و ۴ بار کسب مقام سوم رقابت‌های جام جهانی توسط آلمان است.

بیشترین قهرمانی پیوسته جام جهانی: تیم‌های برزیل و ایتالیا با ثبت دو بار قهرمانی متوالی، رکورد این موضوع را از آن خود کرده‌اند. تیم‌های آلمان و برزیل نیز با ثبت سه بار نایب قهرمانی متوالی در این زمینه رکورد دار هستند. جالب‌تر اینکه از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴، تیم ملی آلمان همواره در جمع چهار تیم نهایی حاضر در جام جهانی فوتبال حضور داشته است، علاوه بر این، از سال ۱۹۵۴ تا ۲۰۱۴، تیم آلمان بدون استثنا در جمع ۸ تیم اول حضور پیدا کرده است.

بیشترین کارت دریافت شده توسط یک تیم: تیم ملی آرژانتین با داشتن ۱۲۰ کارت در این زمینه صاحب رکورد است. پس از آن، آلمان با داشتن ۱۱۷ کارت و برزیل با ۱۰۸ کارت در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

بیشترین تعداد بازی: تیم ملی آلمان ۱۰۶ بازی در جام جهانی داشته است. تیم برزیل ۱۰۴ بازی در این رقابتها انجام داده است. جایگاه سوم با اختلاف زیاد از آن ایتالیا با ۸۳ بازی است.

بیشترین فاصله حضور موفق در جام جهانی: ایتالیایی‌ها در این زمینه رکورد عجیبی از خود نشان داده‌اند. بین دو قهرمانی ایتالیا ۴۴ سال فاصله وجود دارد. برای درک بهتر این فاصله فرض کنید بازیکن حاضر در جام جهانی ۱۹۳۸ اگر ۳۰ ساله بوده باشد، در سال ۱۹۸۲ با ۷۴ سال سن، شاهد قهرمانی تیم ملی ایتالیا بوده است.

بهترین موفقیت تیم میزبان جام جهانی فوتبال: بر خلاف انتظار، تنها ۶ بار از بیست و یکبار برگذاری جام جهانی، تیم میزبان موفق به کسب مقام قهرمانی شده است. تیم‌های فوتبال اورگوئه، آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلیس و آرژانتین در خانه موفق به کسب مقام قهرمانی جام جهانی شدند. بدترین حضور تیم میزبان جام جهانی اما، به تیم فوتبال آفریقای جنوبی می‌رسد. این تیم در سال ۲۰۱۰ به مقام ۱۷ ام در جمع ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی دست پیدا کرد.

بیشترین کارت قرمز

بیشترین حضور ناموفق پیوسته در جام جهانی فوتبال: تیم ملی فوتبال اسکاتلند و مکزیک با ۵ بار حضور ناموفق در جام جهانی گام را از رقبای دیگر ربوده‌اند. این دو تیم، برای ۵ بار متوالی حتی قادر به صعود از گروه خود نبوده‌اند.

بیشترین تعداد بازی در جام جهانی: تیم ملی آلمان بیشترین تعداد بازی در جام جهانی را داشته است.

بیشترین تعداد گل زده شده توسط یک تیم در یک بازی: بیشترین تعداد گل زده شده در یک بازی، مربوط به تیم مجارستان است که السالوادور را با نتیجه ۱۰-۱ در سال ۱۹۸۲ شکست داد.

بیشترین تعداد گل زده در یک بازی: بیشترین گل زده شده در یک بازی مربوط به جام جهانی ۱۹۵۴ است. در این سال اتریش توانست سوییس را با نتیجه ۷-۵ شکست دهد.

بیشترین گل زده توسط یک تیم در جام جهانی: بیشترین گل زده شده در جام جهانی مربوط به تیم ملی برزیل است. برزیل از ابتدای حضور خود در جام جهانی تا به امروز، ۲۲۴ گل را برای خود به ثبت رسانده است.

ناجوانمردانه‌ترین بازی جام جهانی: ناجوانمردانه‌ترین بازی جام جهانی بین هلند و پرتقال برگذار شد. در این بازی، ۱۶ کارت زرد و ۴ کارت قرمز به بازیکنان دو تیم داده شد.

بیشترین تعداد گل زده شده توسط یک تیم در یک دوره جام جهانی: این رقم بر خلاف انتظار مربوط به برزیل یا آلمان نیست. مجارستان در جام جهانی ۱۹۵۴ بیش از ۲۷ گل به نام خود ثبت نمود.

بهترین گل تاریخ

بیشترین حضور ناموفق در جام جهانی: اسکاتلند ۸ بار موفق به حضور در جام جهانی شد. هرچند هرگز نتوانست از گروه خود صعود نماید.

بیشترین بازی‌های پرتکرار جام جهانی: دو تیم برزیل و سوئد در طول جام جهانی تاکنون ۷ بار با یکدیگر رو به رو شده‌اند. دو تیم یوگسلاوی و آلمان نیز، ۶ بار با یکدیگر رو به رو شده بودند.

بدترین مدافع عنوان قهرمان جام جهانی: فرانسه علیرغم برد جام جهانی در سال ۱۹۹۸ در خانه، جام جهانی سال ۲۰۰۲ را بدون هیچگونه برد یا حتی یک گل زده ترک کرد.

بزرگترین بازنده جام جهانی: تیم فوتبال مکزیک توانسته است، بیشترین باخت را در جام جهانی برای خود به ثبت برساند.

ترین های جام جهانی فوتبال به صورت فردی

پر افتخارترین بازیکن جام جهانی: پله جوایز متعددی را در جام جهانی و از سوی فیفا برای خود کسب کرده است.

پیرترین کاپیتان جام جهانی: پیتر شیلتون با ۴۰ سال و ۲۹۲ روز، در هفتم جولای ۱۹۹۰ کاپیتانی تیم ملی انگلیس را در برابر ایتالیا به عهده داشت.

بهترین دروازه بان: پیتر شیلتون و فابین بارتز توانستند در ده بازی بدون گل خورده، رکورد بسته نگه داشتن دروازه را در تعداد بازی از آن خود کنند. والتر زنگا ایتالیایی اما، توانست برای ۵۱۷ دقیقه متوالی دروازه خود را بسته نگه دارد.

بیشترین حضور در دوره‌های مختلف جام جهانی: آنتانیو کاراباجال از مکزیک در ۵ دوره مختلف جام جهانی حضور داشته است. لوتار ماتئوس آلمانی و بوفون ایتالیایی نیز، موفق به پنج دوره حضور در جام جهانی شده‌اند.

بهترین نتیجه جام جهانی

بیشترین حضور در جام جهانی توسط یک بازیکن: لاتار ماتائوس از تیم ملی آلمان، با حضور در ۲۵ بازی این رکورد را برای خود به ثبت رسانده است.

پیرترین هتریک زن جام جهانی: ترول کلر سوئدی با ۳۳ سال سن در زمان برگزاری رقابت جام جهانی ۱۹۳۸ موفق به هتریک در برابر کوبا شد.

بیشترین گل زده شده در یک بازی توسط یک بازیکن: اولگ سلنوکو روسی در برابر کامرون موفق به زدن ۵ گل در جام جهانی ۱۹۹۴ شد.

اسطوره جام جهانی

بیشترین گل زده شده در یک دوره رقابت جام جهانی توسط یک بازیکن: جاست فونتین فرانسوی در تنها حضور خود در جام جهانی ۱۹۵۸ موفق به ثمر رساندن ۱۳ گل برای تیم خود شد.

سریع‎ ترین گل جام جهانی: هاکان شوکور –سکور- از ترکیه موفق به ثبت سریع‌ترین گل در جام جهانی شد. او ۱۱ ثانیه پس از شروع بازی موفق به ثمر رساندن گل در جام جهانی ۲۰۰۲ در برابر کره جنوبی شد.

جوانترین کاپیتان تیم ملی: تونی مولا آمریکایی در ۲۱ سالگی کاپیتانی تیم ملی فوتبال آمریکا را در جام جهانی ۱۹۹۰ به عهده گرفت.

جوانترین گل زن تاریخ جام جهانی فوتبال: پله برزیلی در حالی که تنها ۱۷ سال و ۲۳۹ روز داشت، در جام جهانی ۱۹۵۸ این گل را به ثمر رسانید.پله کیست

پیرترین گل زن تاریخ جام جهانی فوتبال: راجر میلا از کامرون در حالی که ۴۲ سال و ۳۹ روز سن داشت، در جام جهانی ۱۹۹۴ موفق به گل زنی شد.

جوانترین مربی جام جهانی: خوان خوزه تراموتولا از آرژانتین جوانترین مربی تاریخ جام جهانی است. او در زمان مربیگری تیم ملی آرژانتین در سال ۱۹۳۰ تنها ۲۷ سال سن داشت.

بهترین گل زن تاریخ جام جهانی فوتبال: میروسلاو کلوزه آلمانی با ثبت ۱۶ گل در جام جهانی، لقب بهترین گل زن تاریخ را در این رقابتها یدک می‌کشد. رونالدو برزیلی با ثبت ۱۵ گل برای خود در جایگاه دوم قرار دارد.

خنده دار ترین حقایق جام جهانی فوتبال

حقایق جالب فوتبالی

جوایز جام جهانی ۱۹۶۶ فوتبال برای مدت یک هفته گم شد.

سازمان ملل ۱۹۶ عضو دارد، این در حالی است که فیفا ۲۰۹ عضو دارد.

خوزه پابتیستا از اوروگئه تنها موفق به ۵۶ ثانیه حضور در یک بازی جام جهانی شد. او در سال ۱۹۸۶ در بازی با اسکاتلند به سرعت اخراج گردید.

سر ویو ریچارد تنها بازیکنی است، که به عنوان بازیکن فوتبال و کریکت در جام جهانی حضور پیدا کرده است.

برد جام جهانی

گراهام پول داور بازی تعداد کارتهای زرد داده شده را در سال ۲۰۰۶ فراموش کرد. یوزف سیمونو کرواتی در این بازی سه کارت زرد قبل از اخراج، دریافت نمود. در حالیکه طبق قانون هر بازیکن با داشتن دو کارت زرد باید اخراج می‌شد.

نورمن وایت ساید جوانترین بازیکن حاضر در جام جهانی بود. او در هنگام حضور در این رقابتها به سختی ۱۷ سال سن داشت.

در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار در تاریخ جام جهانی دو گل به خودی از طرف تیم ملی پرتقال به ثمر رسید. این تیم، ۳ بر ۲ در مقابل آمریکا بازی را واگذار کرد.کاپ جام جهانی

تیم ملی هندوستان برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ به جام جهانی راه یافت. هرچند، این تیم از گردونه رقابت‌ها حذف شد، چرا که تمایل این تیم برای بازی بدون کفش برای فیفا قابل قبول نبود.

مارسلو تروبانی تنها با یک دقیقه حضور توانست لقب برنده جام جهانی را از آن خود کند. او در دقیقه ۸۹ به بازی آمد، آرژانتین موفق به برد این بازی در فینال این رقابت‌ها شد.

استادیوم جام جهانی

پیراهن شماره ۱۰ محبوب‎ترین پیراهن تیم، برای بازیکنان فوتبال است. هرچند، بیشترین گل زده را شماره ۹ به ثمر رسانده و پس از آن، شماره ۱۰ بیشترین گل را به ثمر می‌رساند.

هلند در ۱۴ سال گذشته همواره یک بازیکن با نام وان در خط حمله خود داشته است.

اسطوره انگلستان و منچستر یونایتد رایان گیگز هرگز در جام جهانی حضور نداشته است.

در یک بازی در جام جهانی ۱۹۳۰ تنها ۳۰۰ نفر به استادیوم رفتند.

پیرترین بازیکن تاریخ

ترین های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

سنگین وزن‌ترین بازیکن حاضر در جام جهانی روسیه: رومن تورس از پاناما، با ۹۹ کیلوگرم وزن سنگین وزنترین بازیکن حاضر در جام جهانی روسیه است. تیم‌های عربستان سعودی، دانمارک و انگلستان با داشتن بازیکن‌هایی با داشتن ۹۸ کیلوگرم در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

سبک وزن ترین بازیکن جام جهانی: تاکاشی اینوی از ژاپن تنها ۵۹ کیلوگرم  وزن دارد. جسی لینگارد انگلیسی با ۶۰ کیلو وزن در جایگاه بعدی قرار دارد.بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

بلند قد ترین بازیکن جام جهانی: لور کالینیک دروازه بان کرواسی با داشتن ۲۰۱ سانتیمتر قد، بلند قامت‌ترین بازیکن حاضر در این رقابت‌هاست. جانیک ویستیگارد از دانمارک با داشتن ۲ متر قد و ۹۸ کیلو وزن در جایگاه دوم قرار دارد.

کوتاه ترین بازیکن جام جهانی روسیه: البرتو کوینترو از پاناما، الشهری یحیا از عربستان سعودی، ژردان شاکیری از سوئیس با ۱۶۵ سانتیمتر قد، کوتاه‌ترین بازیکنان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ هستند.

پیرترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۸: اسام ال حداری با ۴۵ سال و ۴ ماه، دروازه بانی تیم مصر را به عهده دارد، او پیرترین بازیکن حاضر در این رقابتهاست. رافائل مارکوئیز از مکزیک با ۳۹ سال و  ۳ ماه سن در جایگاه بعدی قرار دارد.

خنده دار ترین حقایق فوتبالی

جوانترین بازیکن حاضر در جام جهانی روسیه: دانیل آرزارنی با داشتن ۱۹ سال و ۵ ماه سن، جوانترین بازیکن حاضر در این رقابتهاست. کایلین فرانسوی تنها با ۱۵ روز اختلاف در جایگاه دوم قرار دارد.

توجه: در برخی منابع، در رابطه با آمار یا اشخاص اطلاعات متفاوتی ذکر شده است. به عنوان مثال، حضور برزیل در جام جهانی ۲۰ بار ذکر شده است. این تفاوت‌ها به دلیل مبنای محاسبه متفاوت اعلام شده است. در مورد این مثال، حضور برزیل در جام جهانی ۲۰۱۸ در این منابع لحاظ نشده است. –

آیا جای رکورد خاصی در این مقاله خالی است؟ کدام رکورد به نظر شما جذاب تر بود؟ به نظر شما آیا رکورد جدیدی در این رقابت‌ها ثبت خواهد شد؟ نظرات خود را با تکراتو در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید

 

منابع: wikipedia، fifa، sportsaspireارسال نظر