تلاش سامسونگ برای پایین آوردن جریمه‌ های پرداختی به اپل

کمپانی سامسونگ قصد دارد جریمه‌ های پرداختی به اپل را که باید به دلیل نقض حقوق ۵ پتنت اپل به آنها پرداخت نماید  را کاهش دهد.

به گزارش تکراتو، سامسونگ باید به اپل مبلغی حدود ۵۳۹ میلیون دلار پرداخت کند. حال وکلای شرکت کره‌ای مدعی شده‌اند که پتنت‌های اپل ۵۳۸.۶ میلیون دلار نمی‌ارزند و بهتر است دادگاه دیگری برای این موضوع برگزار شود و مبلغ جدیدی برای این جریمه در نظر گرفته شود.

بررسی جریمه‌ های پرداختی به اپل توسط سامسونگ

وکلای سامسونگ در مورد موضوع پرداخت جریمه به اپل اعلام کرده اند که:

حکم هیئت منصفه، حکمی افراطی بوده است چرا که شواهد موجود در این زمینه نشان می‌دهد که سامسونگ فقط باید ۲۸ میلیون دلار به اپل پرداخت کند.

سامسونگ بیان کرده که پتنت مربوط به نحوه‌ی قرارگیری آیکون‌ها در آیفون تنها به صفحه نمایش و رابطش مربوط می‌شود و به خود گوشی هیچ ربطی ندارد. بنابراین این شرکت نباید خسارت مربوط به کل تلفن همراه را پرداخت کند و این جریمه مربوط به مواردی جزئی تر است.

پرونده قضایی اپل علیه سامسونگ در آپریل سال ۲۰۱۱ وقتی که اپل مدعی شد اسمارت فون های سامسونگ برخی پتنت های به ثبت رسیده‌ی آنها را نقض کرده‌اند، تشکیل شد. اپل در آگوست ۲۰۱۲ پیروز پرونده شد و قرار بود غرامت ۱.۰۴۹ میلیارد دلاری دریافت کند.

اما در ادامه و در جریان آخرین دادگاه تجدید نظر، اصلی ترین تفاوت نظر اپل و سامسونگ در چگونگی محاسبه غرامت مشخص شد. یعنی یا باید غرامت براساس ارزش هر پتنت محاسبه گردد یا براساس ارزش کلی موبایل هایی که این ابداعات را به کار گرفته اند؟!

سامسونگ به دنبال پرداخت ۲۸ میلیون دلار بود و اپل طلب ۱ میلیارد دلار می کرد. در نهایت همین استراتژی بود که باعث شد دادگاه تجدید نظر به رقم ۵۳۸.۶ میلیون دلار رضایت دهد.

در ادامه سامسونگ از اپل خواست تا ۱۴۵ میلیون دلار پرداخت شده را به آنها برگردانند. این شرکت در سال ۲۰۱۲ به نقض پتنت صفحه‌ی لمسی و پیاده سازی نرم افزاری آیفون‌ها محکوم شده بود اما از آنجایی که این پتنت توسط اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته نشد، اکنون اپل باید جریمه پرداخت شده را به سامسونگ بازگرداند.

اکنون سامسونگ در تلاش است تا جریمه پرداختی را کاهش دهد و پیروز پرونده باشد.

.

منبع: phonearena

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر