ارائه سرویس نقشه بومی اسنپ پس از قطع ارتباط API گوگل مپس

سرویس نقشه بومی اسنپ قرار است به زودی ارائه شود. تاکسی اینترنتی اسنپ پس از قطع ارتباط API تصمیم به ارائه نقشه بومی گرفت.

به گزارش تکراتو، زومیت اعلام کرده است که اسنپ قصد دارد نقشه بومی خود را ارائه کند. از چند روز پیش گوگل ارتباط API سرویس نقشه‌ی خود را برای آن دسته از سایت‌های ایرانی که از دامنه‌ی ir استفاده می‌کنند، قطع کرده است. این امر باعث شد تا بسیاری از کسب‌وکارهای مبتنی بر سرویس گوگل مپس با مشکل مواجه شوند.

ارائه سرویس نقشه بومی اسنپ

حسین مرادقلی، مدیر ارشد فناوری اسنپ، در مورد مشکل پیش آمده برای سایت هایی با دامنه ir در سرویس گوگل مپس اعلام کرد که سرویس نقشه بومی اسنپ به زودی ارائه می شود. وی اعلام کرد:

تمام دامنه‌های ir به دلیل تحریم‌ها با مشکل مواجه شده‌اند. هنوز گوگل به‌طور رسمی این موضوع را تأیید نکرده و فعلاً در این باره سکوت کرده است.

زمانی که اپلیکیشن ما از گوگل‌ پلی حذف شد نیز پاسخی به ما ندادند و چیزی را تأیید یا تکذیب نکردند.

مسدود شدن دامنه‌های ir. باعث می‌شود کسب‌وکارهای اینترنتی با مشکل جدی مواجه شوند زیرا که در حال حاضر هنوز یک جایگزین کامل بومی برای این سرویس ارائه نشده است. با این حال ما از ۷ ماه پیش توسعه نقشه بومی خود را آغاز کردیم و اکنون برای شرایط فعلی آماده هستیم. در حال حاضر اپلیکیشن اسنپ هنوز با مشکل مواجه نشده و مشکل وب‌اپلیکیشن نیز به‌طور موقت حل شده است.

وی در ادامه صحبت های خود در مورد سرویس نقشه بومی اسنپ اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک وب‌اپلیکیشن (app.snapp.ir)  و پنل سازمانی اسنپ به نقشه داخلی این سرویس مهاجرت خواهند کرد.

ژوبین علاقبند، عضو هیئت مدیره‌ی اسنپ، نیز اعلام کرده بود که اسنپ اطلاعات دقیقی از مسیرها، ترافیک و … دارد و در تلاش است تا از طریق این اطلاعات، سرویس نقشه خود را بسازد. به گفته‌ی وی، تیم مجربی در اسنپ از یک سال پیش روی سرویس نقشه کار می‌کند و سرویس نقشه اسنپ به‌صورت عمومی در اختیار همه قرار خواهد گرفت و در قالب یک سرویس مستقل کار خواهد کرد.

.

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر