فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دادستان کل کشور: شریک جرم رفع فیلتر توییتر نمی‌شوم!

دادستان کل کشور در واکنش به درخواست 6 وزیر برای رفع فیلتر توییتر اعلام کرد که شریک جرم رفع فیلترینگ توییتر نخواهد شد.

به گزارش تکراتو، چندی پیش تعدادی از وزیران کشور در نامه‌ای به دادستانی خواهان رفع فیلتر توییتر شدند. اما در ادامه اعلام شد که این درخواست بایگانی شده و جلسه‌ای برای آن برگزار نشده است. با وجود این صحبت‌ها وزیر ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی تاکنون چندین بار در جمع خبرنگاران اعلام کرده که پیگیر رفع فیلتر توییتر است.


بیشتر بخوانید: درخواست رفع فیلتر توییتر غیرقانونی است؛ پاسخ عبدالصمد خرم آبادی به وزیر ارتباطات


در واکنش به صحبت‌های جهرمی و در پاسخ به سوال خبرنگاران دیروز خرم آبادی نیز اعلام کرد که توییتر رفع فیلتر نخواهد شد. وی خطاب به وزیر ارتباطات اعلام کرد که درخواست رفع فیلتر توییتر غیرقانونی است و رسانه‌ای کردن آن جای تامل دارد. امروز هم دادستان کل کشور نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است.

واکنش دادستانی کل کشور به درخواست رفع فیلتر توییتر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در سومین همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی اعلام کرد که بعضی از شبکه‌های اجتماعی در کارگروه مصادیق مجرمانه فیلتر شده‌اند و اکنون برای رفع فیلتر آنها بعضی از آقایان صدایشان بلند شده و ۶ وزیر به من نامه نوشته و خواهان تشکیل جلسه شده‌اند. وی ادامه داد:

من نرفتم زیرا می‌بینم در اینجا شریک در جرم خواهم شد.

منتظری از مردم خواست تا تحقق شبکه‌های مجازی داخلی مطالبه عمومی شود. وی گفت که کشور ابزار لازم را دارد ولی یک عده‌ مخالفند. وی از دکتر فیروزآبادی تقاضا کرد که به عنوان کسی که مدعی العموم است اقدامات لازم را داشته باشد.


بیشتر بخوایند: رفع فیلتر توییتر به یک بازی رسانه‌ای تبدیل شده است!


منتظری اضافه کرد که آنها فقط مطالبه‌گر هستند و قصد دارند فضای مجازی را از آلودگی‌ها نجات دهند. به گفته وی فضای مجازی یک اتوبان باز است که نباید بی کنترل باشد و اگر این کار منطقی انجام نشود به همه عرصه‌ه‌ای زندگی لطمه وارد خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر