ممنوعیت استفاده از موبایل در صحن مجلس و کمیسیون‌ها

ممنوعیت استفاده از موبایل در صحن مجلس و کمیسیون‌ها طرحی است که کمیسیون فرهنگی مجلس در صدد اعمال آن برای بهبود تمرکز نمایندگان مجلس بر مسائل اساسی است.

به گزارش تکراتو و به نقل از برنا، سید حسین نقوی حسینی، عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان این خبر می‌گوید “صحن علنی محل مذاکره و تصویب قانون و نظارت بر اجرای قانون است و باید نمایندگان متمرکز باشند، ولی همراه بودن تلفن همراه این تمرکز را از صحن علنی گرفته است.” نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح ممنوعیت استفاده از موبایل در صحن مجلس ادامه داد :

صحن علنی محل گفت و گو، مذاکره، تصویب قانون و نظارت بر اجرای قانون، تفحص و استیضاح و… است. نیاز است نمایندگان در مباحثی که مطرح می شود متمرکز باشند، ولی همراه بودن تلفن همراه این تمرکز را از صحن علنی گرفته است.

فردی در صحن به عنوان موافق یک قانون صحبت می کند و همه سرگرم موبایل هستند و واقعا تمرکز ندارند، در چنین شرایطی چگونه انتظار داریم قوانین محکم و بدون نقص تصویب شود.پیشنهاد اصلاح یکی از مواد آیین نامه را داده و یک تبصره اضافه کردیم که ورود تلفن همراه به صحن علنی و کمیسیون ها ممنوع شود.

پزشکیان
مسعود پزشکیان در این تصویر که به مجلس نهم مربوط است در حال تماشای ویدیویی از تلویزیون “صدای آمریکا” در کنار سایر نمایندگان است. (اعتبار :‌ ایسنا)

موضوع موبایل نمایندگان حدودا یک سال پیش و در مراسم تحلیف حسن روحانی در مجلس داغ شد. جایی که فدریکا موگرینی، سیاستمدار ایتالیایی و نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجه، پس از مراسم به درخواست نمایندگان برای سلفی گرفتن پاسخ مثبت داد. موضوعی که نه تنها برای نمایندگان مجلس بسیار حاشیه‌ساز شد که حتی برای خانم سیاستمدار نیز پس از بازگشت از اروپا انتقادهایی را به دنبال داشت.

حداد عادل
غلامعلی حداد عادل در این تصویر که به مجلس نهم مربوط است در حال تماشای تصویر “دختری با شال سبز” در موبایل خود است. (اعتبار : ایسنا)

بسیاری از مردم و کاربران در شبکه‌های اجتماعی این موضوع را کسر شان نمایندگان مجلس می‌دانستند؛ نمایندگانی که حاضر بودند به هر طریقی با سیاستمدار ایتالیایی در یک قاب قرار بگیرند. انتقادات فراوانی به نمایندگان موبایل بدست و سلفی بگیر وارد شد. انتقاداتی که هنوز هم ادامه دارد. چندی پیش در روز جهانی عکاس، یکی از کاربران به نام نوشت :

در روز جهانی عکاس لازم میدونم تبریک بگم به کمیسیون عکاسان مجلس! که حماسه ای جاودانه و جهانی رو در ثبت لحظات دو نفره و چند نفره با خانم موگرینی خلق کردند. #مجلس #آتلیه #نمایندگان_مجلس #روزعکاس

موگرینی
اعتبار : توئیتر

حسینی، عضو فراکسیون فرهنگی در ادامه صحبت‌های خود درباره طرح ممنوعیت استفاده از موبایل در صحن مجلس گفت :

باید بیرون از مجلس جایی را طراحی کنند که همه تلفن هایشان را آنجا بگذارند و وقتی که نماینده ها تماس واجبی داشتند، بیرون آمده و تماسش را انجام دهند تا با این کار تمرکز روی قانونگذاری بیشتر شود. عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه دیروز این طرح اعلام وصول شد، افزود: به زودی این طرح مورد بررسی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید :

منبع : bornaارسال نظر