به کسب و کارهای مجازی پیش از فیلتر شدن مهلت داده می‌شود

در جلسه شورای عالی فضای مجازی تصمیم گرفته شده که به کسب و کارهای مجازی و اینترنتی پیش از فیلتر شدن مهلت داده شود.

به گزارش تکراتو، فیلترینگ سایت‌ها و کسب و کارهای مجازی می‌تواند مشکلات و ضرر مالی بسیاری برای آن کسب و کار داشته باشد. بدین منظور تصمیم گرفته شده که به کسب و کارهای مجازی پیش از فیلترینگ مهلت زمانی برای رفع اشکالات موجود داده شود.

شورای عالی فضای مجازی تصویب کرده که چنانچه سایت‌های اینترنتی مرتکب تخلف یا تخلفاتی شوند که قوه قضائیه تشخیص دهد لازم است با آن‌ها برخورد شده و فیلتر شوند. اما به منظور صیانت از اشتغال، پیش از هر برخورد، به آنها فرصت رفع اشکالات داده می‌شود و اگر این کسب و کارهای اقدام به رفع مشکلات نکردند، فیلتر می‌شوند.


بیشتر بخوانید: فیلترینگ آژانس های مسافرتی آنلاین به دستور معاون وزیر راه ؛ وقتی قوانینی برای فیلترینگ وجود ندارد


ارائه مهلت به کسب و کارهای مجازی پیش از فیلتر شدن

در جلسه روز دوشنبه شورای عالی فضای مجازی که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد، ابتدا بخشی از آیین‌نامه اجرایی احصای کلیه استعلامات و ایجاد نظام استاندارد سازی تبادلات اطلاعات بین دستگاهی (که طبق ماده 67 قانون برنامه پنجساله ششم، تکلیفی به منظور تقویت دولت الکترونیک و مقدمه توسعه دولت الکترونیک است) بررسی و به تصویب اعضا رسید.


بیشتر بخوانید: کمپین نه به فیلترینگ ؛ گفتگو اختصاصی تکراتو با عادل طالبی در الکامپ ۹۷


در این جلسه، موضوع فیلتر شدن 180 سایت فعال در حوزه گردشگری که اخیرا از سوی قوه قضائیه اعمال شده بود، بررسی شد و قرار شد در راستای صیانت از اشتغال، پیش از اعمال فیلتر سایت‌هایی که مربوط به کسب و کار در کشور هستند، ابتدا مهلتی برای رفع اشکالات داده شود و اگر مشکل رفع نشد، آن کسب و کار فیلتر شود.

تصویب این قانون می‌تواند برای کسب و کارهای مجازی بسیار مفید باشد. زیرا پیش از این اگر فیلتری صورت می‌گرفت کسی علت آن را نمی‌دانست اما اکنون با اطلاع از وجود یک مشکل می‌توان آن را رفع و جلوی فیلترینگ را گرفت.

 

بیشتر بخوانید :

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isnaارسال نظر