آسیب پذیری دستگاه های بلوتوثی نسبت به حمله BlueBorne

آسیب پذیری دستگاه های بلوتوثی باعث شده تا چیزی حدود 2 میلیارد دستگاه مورد حمله BlueBorne قرار گیرند و آسیب ببینند.

به گزارش تکراتو، حدود یک‌سال است که وصله مربوط به آسیب‌پذیری BlueBorne  منتشر شده است. این آسیب‌پذیری که در سال ۲۰۱۷ کشف شد، باعث آسیب به دستگاه‌های بلوتوثی شد و آنها را در معرض خطر قرار داد. تمامی دستگاه‌های دارای بلوتوث از قبیل موبایل، کامپیوتر شخصی و دستگاه‌های اینترنت اشیا که دارای سیستم عامل‌های اندروید، ویندوز و لینوکس هستند در معرض این آسیب‌پذیری قرار دارند.

آسیب پذیری دستگاه های بلوتوثی با حمله BlueBorne

بعد از اینکه خبر آسیب پذیری دستگاه های بلوتوثی منتشر شد، وصله مربوط به این آسیب‌پذیری نیز منتشر گردید اما تاکنون ۲ میلیارد دستگاه همچنان این وصله را اعمال نکرده‌اند.

از طریق این حمله مهاجم می‌تواند به سادگی تمامی دستگاه‌های آسیب‌پذیر را آلوده کند که در این بین سازمان‌های دولتی و زیرساخت‌های حیاتی بیشتر در معرض خطر هستند. مهاجمان همچنین می‌توانند شبکه‌های داخلی air-gap را با استفاده از حملات airborne  تحت تاثیر قرار دهند.

بر اساس گزارش‌ها، دستگاه‌هایی که هنوز در معرض این آسیب‌پذیری هستند، شامل موارد زیر هستند:

  • ۷۶۸ میلیون دستگاه لینوکسی
  • ۷۳۴ میلیون دستگاه اندرویدی نسخه ۵,۱
  • ۲۶۱ میلیون دستگاه اندرویدی نسخه ۶
  • ۲۰۰ میلیون دستگاه ویندوزی
  • ۵۰ میلیون دستگاه iOS نسخه ۹,۳.۵ و قبلتر

مرکز افتا به کاربران توصیه کرد در صورت عدم اعمال به روزرسانی تاکنون، هرچه سریع‌تر نسبت به بروزرسانی دستگاه‌های خود اقدام کنند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: mehrnewsارسال نظر