کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کمپانی علی بابا یک ربات خدماتی جدید تولید و ارائه کرده است

شرکت تجارت الکترونیک علی بابا که نسبت به حوزه‌ی هوش مصنوعی و ربات‌‌ها علاقه نشان داده است، موفق به ساخت یک ربات خدماتی جدید شد.

به گزارش تکراتو، این ربات خدماتی تجاری که Space Egg  نام دارد در واقع یک ماشین است و برای حمل کردن اشیاء و سرویس دهی در هتل‌‌ها طراحی شده است. فعالیت‌‌های جدید علی بابا نشان می دهد که این شرکت چینی نه تنها قصد دارد قدرتمندترین کمپانی این کشور باقی بماند بلکه تصمیم دارد که دیگر حوزه‌ها را نیز فتح کند.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال


بیشتر بخوانید: فروشگاه علی بابا از یک آینه هوشمند برای پیشنهاد لباس به مشتریان استفاده می کند


رونمایی از ربات خدماتی علی بابا

ربات خدماتی علی بابا در نمایشگاهی در هانگژو چین به نمایش گذاشته شده و قرار است ماه آینده‌ کارش را در هتل اصلی همین شهر آغاز نماید. در ربات یاد شده یک قاب آلومینیومی خمیده تعبیه شده که یک ست چرخ را در برمی‌گیرد. سیستم هدایت Space Egg با استفاده از دوربین‌‌ها و لیزر‌های بخصوصی راه خود را پیدا می‌کند. این مسئله موجب می‌شود که در صورت مشاهده هر گونه مانع، به سرعت متوقف شود تا با آن برخورد نکند.

این ربات خدماتی کمتر از یک متر طول دارد و می‌تواند با سرعتی معادل یک متر در ثانیه به آرامی حرکت کند.

چندی پیش مشخص شده که این کمپانی قصد دارد واحد مستقلی برای تولید چیپ راه اندازی کند و نخستین چیپ استنتاجی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را تا نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی وارد بازار کند. علی بابا در نظر دارد از این چیپ در ماشین های خودران، شهرهای هوشمند و بخش لوجستیک بهره بگیرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: theverge



ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |





ارسال نظر