سند حمایت از حقوق افراد در فضای مجازی تدوین می‌شود

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور خبر از تدوین سند حمایت از حقوق افراد در فضای مجازی ( حامد ) داد.

به گزارش تکراتو، سند حامد (حمایت حقوق افراد موضوع داده) قرار است برای صیانت از داده‏‌ها و حفاظت از حقوق آحاد مردم در فضای مجازی تدوین شود.

تدوین سند حمایت از حقوق افراد در فضای مجازی

سعید مهدیون در مورد سند حامد و حفاظت از داده‏‌ها و مدیریت بکارگیری آن در جهت منافع ملی سخن گفت و ادامه داد که این سند برای برخورداری افراد از امنیت، حق حریم خصوصی، حق مالکیت در فضای مجازی در نظر گرفته شده است و به برقراری تعادل میان منافع فردی، جمعی و ملی در فضای مجازی تاکید دارد.

وی علاوه بر بررسی جنبه‌های مختلف حقوق افراد در فضای مجازی به بررسی وجوه تمایز این سند با مقررات حفاظت از داده‏‌ها در اروپا و لایحه صیانت از داده‏‌های شخصی در کشور پرداخت و گفت که خدمات‏‌دهندگان عمومی در سند حامد تفکیک شده‏‌اند و بهره‏‌مندی از منافع و جبران خسارت در این سند به عنوان یک حق بازگو شده است.

مهدیون تاکید کرد که در این سند موارد زیر پیش بینی شده است:

  • رعایت حقوق افراد و اصول بکارگیری داده‏‌ها
  • رعایت دستورالعمل‏‌ها
  • ضوابط و مقررات مرتبط با بکارگیری داده‏‌ها
  • آیین‏‌نامه الزامات بکارگیری داده‏‌ها
  • داده‏‌های خاص

به گفته وی در این پیش‏‌بینی‌ها نسبت به سایر قوانین و لوایح، شرایط عام‏تر و بیش‌تری برای حفاظت و حمایت از افراد و داده‏‌های افراد در فضای مجازی در نظر گرفته شده است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isnaارسال نظر