از این پس قیمت‌گذاری خودرو برعهده ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت است

قیمت‌گذاری خودرو از این پس برعهده ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت خواهد بود و شورای رقابت با قیمت‌گذاری خودروها خداحافظی کرده است.

به گزارش تکراتو، محسن بهرامی ارض اقدس اعلام کرده که از این پس شورای رقابت فقط چارچوب قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و خودروهای مصداق تسلط و انحصار در بازار را مشخص و به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌کند. به گفته وی از این پس میزان افزایش و قیمت‌ نهایی هر خودرو با مجوز این ستاد و در سازمان حمایت تعیین شده و به‌ خودروسازان ابلاغ می‌گردد.

ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت و قیمت‌گذاری خودرو

یک عضو شورای رقابت افزود که تاکنون شورای رقابت بر مبنای اینکه چه خودروهایی دارای قیمت‌های مسلط، وضعیت تهاجمی و بازار انحصاری هستند، برخی محصولات زیر ۴۵ میلیون تومان دو خودروساز بزرگ را که در بازار رقیب ندارند، مشمول قیمت گذاری کرده است.

وی تصریح کرد که با اعلام نرخ تورم بخشی و نرخ پایه ارز و میزان ارزبری خودروهای تولید داخل توسط بانک مرکزی، شورای رقابت با سرعت دامنه تغییر قیمت‌ها و خودروهایی را که مصداق وضعیت مسلط در بازار هستند، به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

وی اعلام کرد که این ستاد هم در صورتی که افزایش قیمت این خودروها را لازم بداند، مجوز افزایش قیمت را به سازمان حمایت می‌دهد اما عدد میزان افزایش قیمت محصولات خودروسازان در سازمان حمایت تعیین می‌شود.

 

قیمت روز خودرو را در تکراتو دنبال کنید.

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: iranjibارسال نظر