توقف فروش خودرو به ایران توسط رنو فرانسه

توقف فروش خودرو به ایران توسط رنو فرانسه به دلیل پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران بوده است. فروش محصولات رنو به ایران به صفر رسیده است.

به گزارش تکراتو، رنو فرانسه فروش خودرو به ایران را متوقف کرده است. جدیدترین آمار منتشر شده از سوی شرکت خودروسازی رنو فرانسه نشان می‌دهد که این شرکت با پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران فروش محصولات خود به ایران را به طور کامل متوقف نموده است.

این شرکت فرانسوی در گزارش ماهانه فروش محصولات خود در ماه سپتامبر اعلام کرد طی این ماه هیچ فروشی در بازار ایران نداشته است. این شرکت در  سپتامبر سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود در اما سپتامبر ۲۰۱۸ هیچ فروشی به ایران نداشته است.


بیشتر بخوانید: خداحافظی با رنو ؛ شرکت رنو فرانسه ایران را ترک می‌کند


توقف فروش خودرو به ایران توسط رنو

رنو در اوت ۲۰۱۸ یعنی نخستین ماه بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران فروش خود در بازار ایران را به نصف کاهش داد و به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رساند. این شرکت فرانسوی با وجود روابط طولانی و گسترده با صنعت خودرو ایران به یک باره همکاری خود با ایران متوقف کرد.

براین اساس، مجموع فروش رنو به ایران در ۹ ماهه ۲۰۱۸ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۱۳ درصدی داشته و به ۹۶ هزار دستگاه رسیده است. رنو در ۹ ماهه سال قبل ۱۱۰ هزار و ۵۴۹ دستگاه خودرو روانه بازار ایران کرده بود.

فروش رنو فرانسه به ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد ۴۹.۳ درصدی داشت. فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۶ نیز نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی داشت و به ۱۰۸۵۳۶ دستگاه رسید. رنو در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۵۱۵۰۰، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ‌ بر ۳۹هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: tasnimnewsارسال نظر