همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

توقف فروش خودرو به ایران توسط رنو فرانسه

توقف فروش خودرو به ایران توسط رنو فرانسه به دلیل پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران بوده است. فروش محصولات رنو به ایران به صفر رسیده است.

به گزارش تکراتو، رنو فرانسه فروش خودرو به ایران را متوقف کرده است. جدیدترین آمار منتشر شده از سوی شرکت خودروسازی رنو فرانسه نشان می‌دهد که این شرکت با پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران فروش محصولات خود به ایران را به طور کامل متوقف نموده است.

این شرکت فرانسوی در گزارش ماهانه فروش محصولات خود در ماه سپتامبر اعلام کرد طی این ماه هیچ فروشی در بازار ایران نداشته است. این شرکت در  سپتامبر سال 2017 بالغ بر 10 هزار و 932 دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود در اما سپتامبر 2018 هیچ فروشی به ایران نداشته است.


بیشتر بخوانید: خداحافظی با رنو ؛ شرکت رنو فرانسه ایران را ترک می‌کند


توقف فروش خودرو به ایران توسط رنو

رنو در اوت 2018 یعنی نخستین ماه بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران فروش خود در بازار ایران را به نصف کاهش داد و به 7 هزار و 626 دستگاه رساند. این شرکت فرانسوی با وجود روابط طولانی و گسترده با صنعت خودرو ایران به یک باره همکاری خود با ایران متوقف کرد.

براین اساس، مجموع فروش رنو به ایران در 9 ماهه 2018 نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 13 درصدی داشته و به 96 هزار دستگاه رسیده است. رنو در 9 ماهه سال قبل 110 هزار و 549 دستگاه خودرو روانه بازار ایران کرده بود.

فروش رنو فرانسه به ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد 49.3 درصدی داشت. فروش رنو به ایران در سال 2016 نیز نسبت به سال قبل از آن رشد 110 درصدی داشت و به 108536 دستگاه رسید. رنو در سال 2015 بالغ بر 51500، در سال 2014 بالغ بر 33هزار دستگاه و در سال 2013 بالغ‌ بر 39هزار و 600 دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: tasnimnews

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر