OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آیا حمایت از تلگرام های فارسی توسط وزارت ارتباطات صحت دارد؟

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور درباره فعالیت و حمایت از تلگرام های فارسی تابع تصمیمات شورای عالی فضای مجازی است.

به گزارش تکراتو، رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام نموده که فیلترینگ و اقدامات سلبی نتیجه ندارد و تاکید کرده که کاربران ایرانی برای اینکه از پیام‌رسان‌های بومی استفاده کنند باید اقناع شوند.

حمید فتاحی در ادامه درباره وضعیت پیام‌رسان‌های داخلی و میزان استقبال مردم از این پیام‌رسان‌ها، سخن گفت و بیان نمود که مباحث فنی، اعتماد کاربران و میزان قابلیت ابزارهای ارائه شده، از عوامل میزان استقبال از شبکه‌های اجتماعی داخلی هستند که مردم به انها توجه دارند و مهمترین عامل نیز اقناع کاربر برای استفاده از این شبکه‌ها است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، تصریح کرد در صورتی‌که کاربران برای استفاده از شبکه‌های داخلی اقناع شوند نیاز به انسداد و فیلترینگ وجود ندارد چرا که اقدامات سلبی نتیجه‌ای ندارد.

وی به اظهارنظر کاربران درباره کیفیت خوب برخی از پیام‌رسان‌های خارجی اشاره کرد و افزود استفاده‌کنندگان از پیام‌رسان‌های داخلی که از طیف‌های مختلف مردم هستند نسبت به کیفیت پایین برخی از این پیام‌رسان‌ها اعتراض دارند.

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به تجربه هشت ساله پیام‌رسان‌های خارجی در این حوزه اشاره کرد و گفت که پیام‌رسان‌های داخلی در این حوزه تجربه یک سال تا یک سال و نیم دارند و طبیعی است که با این تجربه اندک، امکان رقابت وجود ندارد.

فتاحی در پاسخ به چرایی فراگیر شدن استفاده از تلگرام در کشور نیز، اظهار کرد که صدا و سیما یکی از عوامل فراگیری استفاده از پیام‌رسان تلگرام در کشور بود به طوری‌که تمام برنامه‌های پرمخاطب صدا و سیما با حضور در کانال‌های تلگرامی ارتباط دوسویه با مخاطبین خود برقرار کردند در صورتی‌که قبل از این، از طریق وب‌سایت، تلفن و ایمیل با مخاطبان خود ارتباط داشتند.

حمایت از تلگرام های فارسی توسط وزارت ارتباطات

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تاکید کرد که وزارت ارتباطات درباره فعالیت این دو پیام‌رسان تصمیم‌گیر نبوده و حمایتی از فعالیت آنها نداشته است و در این موضوع تابع تصمیمات شورای عالی فضای مجازی است.

وی در ادامه‌ی صحبت‌هایش در مورد حمایت از تلگرام های فارسی اعلام کرد که حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی براساس مصوبات و تکالیف بوده و البته تاکنون از پیام‌رسان‌های داخلی بیشتر از آن هم حمایت شده است.

اگرچه استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی پس از فیلتر شدن برخی پیام‌رسان‌های خارجی بیشتر شده، اما همچنان برخی با استفاده از فیلترشکن از پیام‌رسان‌های فیلترشده استفاده می‌کنند و برخی هم از کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی ناراضی هستند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isna

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر