فیلتر سایت bitly ؛ علت این فیلترینگ چه بود؟

فیلتر سایت bitly خبرساز شد. این سایت به دلیل ارائه خدمات کوتاه سازی لینک، بسیار مورد استفاده کاربران بود اما متاسفانه فیلتر شد ولی اکنون رفع فیلتر شده است.

به گزارش تکراتو، علیرغم کاربردهای مفید کوتاه سازی لینک‌ها در سایت bitly، از این امکان برای تغییر سریالی آدرس در جرائم استفاده می‌شد و این امر باید دلیل فیلتر سایت bitly باشد.

علت فیلتر سایت bitly چیست؟

وبسایت bitly که یکی از رایج ترین سامانه‌های مورد استفاده برای کوتاه سازی لینک است، فیلتر شده بود. با فیلتر شدن این سایت صاحبان محتوا لازم بود تا تمام لینک‌هایی که از این طریق کوتاه کرده‌اند را تغییر دهند.

این سامانه در ظاهر جز استفاده مفید در کوتاه سازی لینک‌ها، خطرات دیگری برای توجیه فیلتر شدن نداشت و از این رو فیلتر شدن آن مورد سوال کاربران در فضای مجازی قرار گرفت و موضوع پر بحث شد.

اما علیرغم کاربردهای مفیدکوتاه سازی لینک‌ها، از این امکان برای تغییر آدرس به صورت سریالی در بسیاری از جرائم یا فریب مالباختگان استفاده می‌شده است. اکنون به دلیل جنبه‌های مثبت متعدد کاربردهای این سایت، موضوع در دست بررسی قرار گرفت و رفع فیلتر شد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: farsnewsارسال نظر (1 نظر)

    جالبه که بدونید برای مخابرات هنوز فیلتر هست

    0

    0
    پاسخ